Sport Más belehalna abba a terhelésbe, amit a magyarok kapnak

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' klarensz hozta létre. Ekkor: 2014. február 03..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Merész András, a női pólósok kapitánya szerint haza kell csábítani a külföldön kevesebbet edző magyar játékosokat, különben lehet, hogy nem jutunk ki a riói olimpiára. A légiósok közül nem mindenki ért egyet ezzel. Haza viszont a válogatott keedvéért is csak akkor jönnének, ha megfelelő körülmények lennének a magyar kluboknál.

    A nőivízilabda-válogatottat irányító Merész András a héten egy sajtóbeszélgetésen azt mondta, nagy változás kell ahhoz, hogy a londoni olimpián negyedik, majd a tavalyi, barcelonai világbajnokságon bronzérmes magyar csapat kijusson, és jól is szerepeljen a riói olimpián. A szövetségi kapitány szerint ugyanis az Európa különböző pontjain játszó légiósok a klubjukban egyszerűen nem kapnak megfelelő fizikai felkészítést, ezért haza kellene jönniük, hogy ne legyen gondjuk az erőnléttel.
    Merész szerint a magyar szövetségben már dolgoznak azon, hogy anyagilag támogassák a légiósok hazatérését, így előfordulhat, hogy rövidesen a legjobb magyar pólósok nagy része Magyarországon játszik majd, de úgy tűnik, addig még sok munka vár a szövetség és a klubok vezetőire.

    Az Olimpiakoszban játszó Bujka Barbara szerint Görögországban teljesen más a pólókultúra, ezért rendszeresen tréningezik még a csapat edzésein túl. „Tény, hogy Magyarországon sokkal többet edzenek, mint szinte bárhol máshol a világon. Ha a görögök egyszer csak olyan terhelést kapnának, mint otthon a magyarok, egy hét után meghalnának. Nekem is kevés az itteni mozgás, ezért mindig végzek plusz munkát. Vagy korábban megyek edzésre, vagy utána még maradok a medencében, esetleg amikor nincs edzés, akkor kondizom egyet. Edzéstervet minden légiós kapott otthonról, hogy amikor nyáron találkozunk, nagyjából mindenki egy szinten legyen. Olaszországban volt abból problémám, hogy plusz munkát végeztem, ott nem szerették ezt, de az Olimpiakosznál elnézőek velem” - mondta Bujka Barabara.
    [​IMG]

    Bujka Barbara szerint a görögök meghalnának a magyar edzésektől
    Forrás: MTI/Kollányi Péter
    A Cataniában légióskodó Keszthelyi Rita úgy érzi, megfelelő terhelést kap Olaszországban. Az olasz bajnokság lebonyolítása teljesen más, nincs szünet, ezért nem is lehet alapozást tartani. „Az itteni bajnokság követelményeinek megfelelő terhelést kapunk, az olasz válogatottból is öt játékos az én csapatomban edz. Nem gondolom, hogy ne csinálnám kellő erőbedobással az edzéseket, nem ez a jellemző rám.”
    Takács Orsolya a Bogliascóban játszik, ahol Zantleitner Krisztina személyében magyar edzője van. "Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok rossz fizikai állapotban,
    http://www.origo.hu/sport/vizilabda...a-meresz-andras-szavaira.html?source=hirlevel