Hírek Itthon Megöltek egy nyolcéves sólyi kislányt

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2018. május 19..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Nagy Judit megyei rendőrségi sajtóreferens a történtek kapcsán elmondta, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja egy 8 éves sólyi kislány halálának körülményeit.

    A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába 2018. május 18-án 21 óra 41 perckor tett bejelentést egy 8 éves kislány édesapja gyermeke eltűnése miatt.

    A rendőrség a társszervek bevonásával azonnal megkezdte a gyermek felkutatását, akinek a holttestét 2018. május 19-én 2 óra 33 perckor Királyszentistván közelében találták meg.

    A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya emberölés bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított eljárást és nagy erőkkel folytatja a nyomozást.

    [​IMG]
    Fotó: Kovács Erika / Napló

    A helyszínen lévő munkatársunk információi szerint este már keresték a szülei a nyolcéves kislányt Sólyon, de nem találták meg. Aztán hajnalban a vilonyai zsilipnél az ott dolgozók találtak rá holtan, ruha nélkül, ezt mondta egy helybeli férfi szombaton reggel a településen. Ő azt is hallotta, hogy este egy fiatalemberrel ment el a gyermek, vele látták utoljára. A férfi utalt rá, éjszaka rengeteg rendőr volt a faluban és helikopter is érkezett.

    [​IMG]
    Győző, az apa a kislány, Adrienn egy korábbi fényképével Fotó: Kovács Erika / Napló

    Szombaton reggel mi is sok rendőrautót láttunk a településen.

    [​IMG]

    Gőzerővel dolgoznak a rendőrök még azon a helyszínen, ahol az éjszaka a kislány ruháját megtalálták. Távolabb a cipőjét, véres nyomokat, véres követ találtak.

    [​IMG]
    Horváth Dávid Benjamin: Az éjszaka több száz rendőr kereste az eltűnt kislányt itt, az erdő mellett egy ösvényen Fotók: Kovács Erika / Napló

    [​IMG]
    A vilonyai zsilip, ahol a kislányt megtalálták hajnalban

    Adrienn óvónője szerint a kislány nagyon kedves, barátságos természetű volt, akit mindenki szeretett a faluban.

    Kaptur József, Sóly polgármestere megdöbbenését fejezte ki, a történtek megrázták az egyébként békés, nyugodt falu lakóit.

    Zsanett, a nyolcéves kislány édesanyja elmondta, hogy szombaton a rendőrségen láttak egy fiatalembert, akit bilincsben kísértek, és az asszony 15 éves fia ráismert volt osztálytársára, aki hajmáskéri. Az anya azt is elmondta, hogy tudomása szerint a bilincsben kísért fiúnál egy kislányt találtak, akit szintén kerestek, de ő élve került elő.

    A rendőrség kérdésünkre nem erősítette meg, hogy elfogták a kislány megölésével gyanúsított személy.
    https://www.veol.hu/vezeto-hirek/gyilkossag-soly-vilonya-nyolceves-kislany-2295223/
     
  2. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Ő az a 8 éves kislány, akit kivégeztek a veszprémi faluban. Az édesapja zokogva mondta el, hogy mit tudnak


    [​IMG]

    Ő az a 8 éves kislány, akit kivégeztek a veszprémi faluban. Az édesapja zokogva mondta el, hogy mit tudnak
    Dorah Nagy 9:49
    [​IMG]

    Mélységes mély, elkeseredett gyászban van a 8 éves Adrienn családja. A kislányt megölték, a holttestén, amikor megtalálták, nem volt ruha.

    Adrienn brutális gyilkosság áldozata lett. A kislány korábbi óvónője a BorsOnline-nak szombaton délelőtt azt mondta: a feltételezett gyilkos, a 15 éves Ferenc rendkívül problémás gyerek volt már az óvodában is. Adriennt annak bátyja révén ismerhette.



    A BorsOnline munkatársának szombat délután megszólalt a megtört édesapa is. Könnyek között nyilatkozott:

    Ő az a 8 éves kislány, akit kivégeztek a veszprémi faluban. Az édesapja zokogva mondta el, hogy mit tudnak
    Dorah Nagy 9:49
    [​IMG]

    Mélységes mély, elkeseredett gyászban van a 8 éves Adrienn családja. A kislányt megölték, a holttestén, amikor megtalálták, nem volt ruha.

    Adrienn brutális gyilkosság áldozata lett. A kislány korábbi óvónője a BorsOnline-nak szombaton délelőtt azt mondta: a feltételezett gyilkos, a 15 éves Ferenc rendkívül problémás gyerek volt már az óvodában is. Adriennt annak bátyja révén ismerhette.

    A BorsOnline munkatársának szombat délután megszólalt a megtört édesapa is. Könnyek között nyilatkozott:

    Hirdetés


    – Nem tudom, valaha is fel tudom-e majd dolgozni a tündéri kislányom elvesztését – zokogott Győző. – Szokás szerint kint, a ház előtt rollerezett a barátnőivel, de eddig még sosem mentek el. Én bent voltam, éppen fürödtem. Amikor nem volt sehol, azonnal szóltam a rendőröknek, de már csak a holttestét találták meg. Nem ismertem a gyilkosát, egy fiatal fiút emlegetnek. Azt mondták, már el is kapták nem sokkal a bejelentés után, még az este folyamán – mondta az apa, akit a rendőrök a párjával és 14 éves fiával együtt már kihallgattak.

    Sikerült beszélnünk azzal a férfival is, aki részt vett a keresésben, és megtalálta a kis Adrienn cipőjét.

    – Éjszaka elindultunk a folyóparton, kifelé Hajmáskér irányába. Számos rendőr volt a környéken, helikopter is körözött. Egyszer csak a sötétben véres dolgokra bukkantam – idézte fel zaklatottan Gyula. – Az egyik a kislány cipője volt, a másik egy kő, és még több vérfoltot is találtam. A ruháit állítólag a folyóból halászták ki. Úgy tudom, a kislány kezeit hátrakötözték, a nyakában hurok volt, a fejét pedig szó szerint szétverték – mondta a férfi, aki szintén úgy értesült, hogy már rendőrkézen van a gyanúsított.

    Update: A rendőrség közleményben hozta nyilvánosságra, hogy őrizetbe vettek egy személyt az esettel kapcsolatban.
    https://www.otpercpiheno.hu/2018/05/o-az-8-eves-kislany-akit-kivegeztek.html
     
  3. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Sólyi gyermekgyilkosság - Elkészült a szakértői vélemény


    [​IMG]
    Itt keresték a kislányt. FOTÓ: police.hu


    A sólyi gyilkosság gyanúsítottjának, egy 16 éves fiúnak az anyja interjút adott a Hír TV Riasztás című műsorának, amiben elmondta, hogy nem hiszi, hogy a fia képes volt megölni a kislányt. Pedig a fiú részletes vallomást tett, még azt is megmutatta a rendőröknek, hogy hol és hogyan ölte meg a 8 éves gyereket. Vallomása után letartóztatták, de még a legsúlyosabb büntetés kiszabása esetén is biztosan kiszabadul 31 éves kora előtt.

    Múlt pénteken Adrienn, a kislány elment F. Ferenccel, testvére volt iskolatársával játszani. A kislány ezután eltűnt, már péntek este keresni kezdték, lemeztelenített holttestét szombat hajnalban találták meg egy patakmederben, a szomszédos település, Királyszentistván közelében.

    Anyja szerint fia korábban nem bántott senkit, nem voltak konfliktusai. A Blikk azonban beszélt a településen a 16 éves F. Ferenc több ismerősével is, akik egybehangzóan állították, hogy a fiúban óriási feszültségek dúltak, a legkisebb konfliktushelyzetben is őrjöngeni kezdett.

    - Meggyőződésem, hogy az én fiam soha nem tenne ilyet, de ha mégis, akkor is mellette állok, hiszen az én vérem – mondta a nő.

    A gyanúsított ellen 14. életévét be nem töltött személy sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés gyanúja miatt indult eljárás. Az elkövető motivációja vélhetően „hirtelen kialakult érzelmi döntés” lehetett – közölte a rendőrség. Az igazságügyi szakértői vélemény alapján nem történt szexuális erőszak.

    Mélyszegénységben, rossz szociális körülmények között élt a 16 éves F. Ferenc. A családfő nem dolgozik, nemrég kilakoltatták őket Hajmáskérről, a család abból tengődik, amit a gyerek anyja közmunkásként a helyi önkormányzatnál keres. Köbli Miklós, hajmáskéri polgármester a fiúról elmondta, kisegítő iskolába járt, az osztálytársaival indulatosan viselkedett, családsegítők is foglalkoztak velük.
    http://nepszava.hu/cikk/1160449-solyi-gyermekgyilkossag---elkeszult-a-szakertoi-velemeny
     
  4. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Sólyi gyermekgyilkosság: gyilkosa meg akarta erőszakolni a kislányt

    A 16 éves F. Ferenc állítólag féltékenységből gyilkolta meg a 8 éves Adriennt. A kislány még élt, amikor a fiú a patakba dobta - írja a Bors.


    A 16 éves F. Ferencnek felkeltette az érdeklődését a 8 éves Adrienn, a kislány azonban egy másik fiúval szimpatizált, ezt pedig a gyilkos nem tudta elfogadni- írja a Bors.
    [​IMG]
    Forrás: Police.hu

    A fiú a Séd patakhoz csalta a lányt, ahol megpróbálta megerőszakolni. Adrienn ellenkezett, ezért F. Ferenc fejbe vágta egy kővel. Ezek után deréktól lefelé levetkőztette, de ekkor meggondolta magát, és nem erőszakolta meg a lányt, inkább a vízbe dobta.

    Nem ritka, hogy a támadó célja a nemi erőszak, de amikor meglátja a lemeztelenített, sérült testet, megijed vagy megundorodik. Úgy is mondhatnánk, hogy elmegy a kedve- mondta a lapnak Bezsenyi Tamás kriminológus.

    A kislány családja tegnap megkapta a temetési engedélyt, és megnézhették a boncolási jegyzőkönyvet. A szakértői vélemény csak fokozta a szülők elkeseredettségét.

    Brutálisan betörte a koponyáját, majd a vízbe dobta. Még ekkor is élt szegénykém, a halálát fulladás okozta. Nem maradtak szavak- mondta Adrienn édesapja a Borsnak.

    Ahogyan azt korábban megírtuk, a kislány apja egy héttel ezelőtt tett bejelentést a rendőrségen, miután órákig hiába keresték Adriennt. Végül hajnalban a vilonyai zsilipnél találtak rá meztelen holttestére.
    http://www.origo.hu/itthon/20180525...driennt-a-kislany-meg-elt-amikor-a-fiu-a.html