Hírek Itthon Megszólalt a rendőr, aki megmenthette volna Zámbó Jimmy életét

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. december 31..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Tizenhét éve, újév másnapján halt meg Zámbó Jimmy. Hogy pontosan hogyan, máig nem lehet tudni. Most azonban, közel húsz év után megszólalt a Borsnak egy egykori főrendőr.


    Zámbó Jimmy közeli barátai közé tartozott Komáromi István, az egykori XXII. kerületi rendőrkapitány és nyugalmazott dandártábornok, aki később szintén zenész lett. A Bors megkereste az egykori főrendőrt.

    Sosem dicsekedtem azzal, hogy jóban voltam Zámbó Jimmyvel, mert nekem olyan természetesnek tűnt a barátságunk. Sokat énekeltünk együtt. Rendkívül jószívű embernek ismertem meg, ugyanakkor szomorú volt, hogy sokáig nem foglalkoztak vele, és ez megkeményítette őt. A fellépésein népszerű volt, szerette a közönség. A magyar média viszont jó ideig blokkolta, és nem játszották a dalait, csak az utolsó éveiben. Bántotta, hogy nem a szép számokat játsszák a rádióban, és sokszor minősített más előadókat. A végén persze mérhetetlenül híres lett – emlékezett vissza az egykori rendőrkapitány, aki személyesen írta alá a fegyvertartási engedélyeket, holott ő maga mindig is ellenezte ezeket az eszközöket.

    [​IMG]
    Zámbó Jimmy

    Az utolsó éveimben, amit a rendőrségnél töltöttem főkapitányként, nem hordtam magammal semmiféle fegyvert. Nem szerettem a fegyvereket, és Jimmyt is próbáltam lebeszélni a viseléséről. Mindig mondtam neki, hogy tedd el, nincs rá szükséged, egyszer rosszul fog elsülni, de nem hallgatott rám. Lehet, hogy a mai napig élne, ha megfogadja a tanácsomat. Sokszor mutogatta, elővette, de mindig elrakattam vele – mondta a Borsnak Komáromi István, majd felidézte azt a bizonyos január 2-át.

    A legfurcsább az egészben az, hogy akkor lett igazán a legnépszerűbb, amikor meghalt. Úgy emlékszem arra a napra, mintha csak tegnap történt volna. Sosem fogom elfelejteni. A Belügyminisztériumban dolgoztam PR-vezetőként. Azt az utasítást kaptam, hogy a szilveszter utáni első napon arra ébresszem az országot, hogy most már nem a rendőrségnél, hanem az önkormányzati irodában kell igényelni a jogosítványt. Hajnalban elmondtam a televízióban. Utána értesültem arról, hogy mi történt a barátommal, és, hogy kórházban van. A többi pedig már történelem – folytatta a zenész, aki maga is hallotta a városi legendákat a Király tragédiájáról.

    Megoszlanak a vélemények Jimmy haláláról. A rendkívüli halálesetek vizsgálatánál alaptapasztalat, hogy az illető hozzátartozói nem hisznek és nem fogadják el a körülményeket. Ezért rebesgették, hogy valaki megölte, és nem is úgy volt, ahogy hírt adtak róla.

    A legjobb tudomásom szerint egyszerű baleset volt.

    Nem figyelt oda, és megtörtént az a szörnyű dolog, amire sokszor figyelmeztettem. Nem akart ő meghalni. Nem volt az a típus. Élni akart, a csúcson volt – tette hozzá

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...