Filmklub Megtudtuk, Ki Fogja Játszani A Viszkist

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2016. március 25..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Csütörtökön derült ki, hogy 1,1 milliárd forinttal támogatja a Filmalap Antal Nimród Viszkis-filmjét, de egyelőre nem jelentették be, hogy ki fogja játszni Ambrus Attilát a nagyszabású produkcióban. Azt írtam tegnap, hogy Nagy Zsoltot szokás a legjobb választásnak tartani a szerepre, de mivel a film gyakorlatilag Ambrus egész életét mutatja be, problémát okozhat, hogy az első rablása idején a Viszkis még csak 25 éves volt, Nagy pedig már mindjárt betölti a negyvenet.

    [​IMG]
    A Viszkis játszó színész, Szalay Bence

    Forrás: SZFE
    A Facebook-oldalunkon a cikk alatt többen is Nagy Zsoltra voksoltak, ám a színész maga hűtötte le a kedélyeket, amikor pár órával ezelőtt bekommentelte, hogy őt castingra se hívták be, illetve hogy a szerepet a Színház és Filmművészeti egyetem másodéves hallgatója, Szalay Bence fogja eljátszani. Nagy Zsolt értesülését a produkció ügyeit ismerő források megerősítették az Origónak, így teljes bizonyossággal kijelenthetjük, hogy Antal Nimród filmjében a 23 éves Szalay Bence lesz a Viszkis.

    Az 1992. december 1-én született fiatalember 2014 óta jár színművészetire, az osztályfőnökei Zsótér Sándor és Börcsök Enikő, és az osztálytársai között van az a Nagy Katica, aki a gólyatábori nemi erőszakról szóló Gólyatábor című kisfilm főszerepét alakítja.

    A Port.hu-ról tudjuk, hogy Szalay nyolcéves korában szerepelt a Jászai Mari Színház A kölyök című előadásában, 2013-ban pedig a szolnoki Szigligeti Színházban bemutatott A boldog (Utolsóból első) című darabban játszott. Alább az SZFE alapításának 150. évfordulójára készült videóban kaphatunk egy kis ízelítőt a művészetéből.

    View: https://www.youtube.com/watch?v=cnhUaOockD4


    Forrás: http://www.origo.hu/filmklub/blog/k...ani-a-viszkist-antal-nimrod-szalay-bence.html