Filmklub Megvan, ki bújhat R2-D2 fémtestébe

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. február 15..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A tavaly augusztusban meghalt Kenny Baker helyét Jimmy Vee vette át R2-D2 fémtestében – tudatta a nagyvilággal az Oh So Small ügynökség a Twitterén. „Hatalmas örömet jelentett nekem, hogy a legendás Kenny Baker mellett dolgozhattam” – írta közleményében Vee, amelyet a Variety közölt le. „Kenny egy fantasztikus színész volt, aki azt összes trükköt megmutatta nekem, hogy miképpen keltette életre R2-D2-t. Az emléke előtt tisztelegve fogom eljátszani a robotot.”

    Baker először az 1977-es Egy új remény-ben játszotta el a csipogó robotot. Nyolcvan éves volt, amikor Az ébredő Erő kijött, és bár egyedül az ő neve volt feltüntetve R2-D2 mellett a stáblistán, néhány jelenetben már Vee helyettesítette őt. A tavaly leforgatott, Az utolsó Jedi alcímet kapott nyolcadik epizódban már teljes egészében Vee játszotta el a karaktert.

    [​IMG]

    BB-8 és R2-D2 a Star Wars: Az ébredő Erő című filmben

    Forrás: Fórum Hungary

    A skót színész 112 cm-ével ugyanolyan magas, mint Baker. A Harry Potter és a bölcsek kövé-ben egy goblint játszott el, a Ki vagy, doki? című tévésorozatban különböző szörnyek megformálójaként tűnt fel. Az IMDb tanúsága szerint a 2015-ös Pán című fantasyban is szerepet kapott.

    A Star Wars: Az utolsó Jedi december 15-től lesz látható a mozikban.

    KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...