Hmm ez Érdekes Messit és édesapját beidézte a bíróság

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2013. június 20..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A spanyol ügyészség hivatalosan is megindította a nyomozást az adócsalással gyanúsított futballsztár, Lionel Messi és menedzser-édesapja ellen.



    Az illetékes hivatal csütörtökön döntött így, mivel megítélése szerint megfelel? bizonyítékokkal rendelkezik az FC Barcelona argentin támadója és Jorge Horacio Messi ellen, akik a gyanú szerint 2007 és 2009 között 4,1 millió eurót nem fizettek be a spanyol államkasszába. A bíró szeptember 17-re idézte be a párost kihallgatásra - a Bajnokok Ligája csoportküzdelmei éppen ezen a napon kezd?dnek majd.

    A négyszeres aranylabdás játékos tagadja, hogy bármiféle törvénysértést követett volna el.

    Az ügyész szerint Messiék a futballista személyéhez köt?d? jogok értékesítéséb?l befolyó összegek után nem adóztak, mivel azokat Spanyolországon kívül - Uruguayban, Belizében, Svájcban és az Egyesült Királyságban - bejegyzett cégek kezelték.

    Ha a két argentin ellen vádat emelnek, majd b?nösnek találják ?ket, akár kett?t?l hat évig terjed? szabadságvesztés is lehet az ítélet, ráadásul a visszatartott összeg többszörösét is be kell fizetniük.


    http://www.telesport.hu/Hirek/2013/06/20/16/Messit_es_edesapjat_beidezte_a_birosag.aspx


    2013. június 20. 16:40
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Fogalmam sincs hogy mennyit

    Fogalmam sincs hogy mennyit keresett eddig de én a helyében fizetnék , nem hinném hogy tévedés lenne , bár az a gond az adó törvényekkel is hogy nem egyértelm?ek sok esetben , amikor meg arra kerül sor hogy értelmezzék naná hogy nem az alperes részére fognak dönteni f?leg ha ekkora összegr?l van szó .
     
  3. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz-re

    Én is valószín?sítem,hogy nem alaptalan a vád.

    Messi annyit keres,hogy a spanyol adótörvények értelmében(nem emlékszek biztosra pontosan)a fizetésének 70-75,vagy 80 %-a elmegy adóra(ez a problémája Ronaldonak is a Realnál),és ezzel szerintem próbáltak trükkölni,bár nem értem,hogy mi szükség volt rá,mert rákényszerülve nem voltak az biztos.
    Ez a telhetetlenség,minél több van,annál több kell,még ha soha életében nem is tudja elkölteni(nem értem ezt a mentalitást)

    Én is fizetnék a helyükben és szerintem fizetni is fognak,hiszen nincsenek rákényszerülve arra,hogy börtönbüntetést kockáztassanak.