Mi A Véleményed Az Öngyilkosságról?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' macseklany hozta létre. Ekkor: 2016. február 17..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Van amikor az ember annyira elkeseredett hogy valóban nem lát más megoldást?
     
  2. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sose gondoltam rá,de valami vidámabb témát is találhattál volna ez helyett.(Bocs)
     
  3. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Könnyű módja a problémák megoldásnak, aki ezt megteszi az egy önző, egoista ember. Mi lesz azokkal akiket hátrahagy? Kivéve, ha halálos beteg az ember.akkor talán érthető, hogy nem akarja, hogy gyerekei, családtagjai lássák ahogy szenved és az ápolására tegyék fel az éveiket. Én legalábbis akkor lehet, hogy megtenném, de nem önmagamért, hanem azért, hogy a gyerekeim ne szenvedjék velem azt az időt....
     
  4. Adante /

    Csatlakozott:
    2015. február 24.
    Hozzászólások:
    2,160
    Kapott lájkok:
    323
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az már nem élet.
     
    • Like Like x 2
  5. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Soha semmilyen körülmények között! A halálos betegség sem mentség rá, mert ha nagy beteg vagy akkor is hiszel a csodában, vagy kapaszkodsz valamibe, vagy valakibe, hiszel a gyógyulásban. Akkor is az vezérel, hogy szükség van rád, mert lehet, hogy eljön az idő, meggyógyulsz és akkor tudsz segíteni szeretteidnek. A szenvedést persze elrejted előlük, minél kevésbé fájdítva szívüket, és nem beszélve az utolsó percek fontosságáról. Az emlékeidet szeretnéd megőrizni, mert szeretnéd, ha sokáig és jó szívvel emlékeznének rád. Ebben rejlik a hallhatatlanságod. Ha nem vagy halálos beteg csak elkeseredett akkor sem ha nincs veszteni valód akkor inkább bátrabb, veszélyesebb dolgokat csinálnál, hogy változtass ezen. Hűen szolgálnád az emberiséget, vagy a Pártodat tovább :tef293:..
     
  6. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Én végignéztem a nagymamám szenvedését és vele együtt szenvedtem, fogytam 15 kilót közben elvetéltem. Sírt, könyörgött a halálért és amikor meghalt egy kő esett le a szívemről, hogy már nem szenved szegény, mert nagyon nagy fájdalmai voltak, pelenkázni kellett, ágyhoz volt kötve. Az orvosok mondták, hogy ez teljesen visszafordíthatatlan, csak romlott az állapota napról-napra. Mivel én elég lelkis vagyok és imádtam mindennél jobban (tőle kaptam meg gyerekkoromban a szeretetett, amit a szüleimtől nem). Ezt soha nem kívánom a gyerekeimnek. Inkább egy rövid rossz, mint egy hosszú.
     
  7. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Amiről eddig nem beszéltem és nem is akarok túl sok szót fecsérelni rá. Én gyógyíthatatlan betegségben szenvedtem. A végén az ágyból nem tudtam kikelni. A lányom 3 éves volt a feleségem elveszett volt, szintúgy lefogyott, a családom összeomlott. Halálomon voltam, már talán néhány napom volt hátra. Jött a csoda! Lett gyógyszer a betegségemre. Felépültem. Nevelem a kislányom. Boldogan kiegyensúlyozottan élünk. Minden happy.
     
  8. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Lehet hogy létrehozhattam volna ettől vidámat témát is. De van aki ezt az utat... választja, gyávaságból vagy egyéb dolgok miatt. S úgy gondoltam erről is lehet beszélni, miért kéne az asztal alá söpörni?
    Azt tudom csak kívánni hogy maradjon is így :tef293:
     
    • Like Like x 2
  9. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egy épeszű ember nem képes rá.
     
  10. userke /

    Csatlakozott:
    2015. február 27.
    Hozzászólások:
    814
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ha jól tudom az öngyilkosságot fontolóknak van, hogy nem is halál a céljuk.
    Ha például egy fizikailag egészséges emberre gondolunk. Sokszor inkább az, hogy felkeltse a figyelmet magára, mert úgy érzi nem foglalkoznak vele.
    A sulimban megtörtént az eset. Máig nem értem, hogy egy tizenéves, hogy határozhatja el magát és hajthatja is végre.
     
  11. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hali,iskolaválasztáskor sikerült egy nagyon fasza szakmunkást találnom.Tele volt drogosokkal,alkoholistákkal,stb.Amikor észre vettem hogy mennyi drogos van itt,meg egymással megy a szemétkezés elég gyorsan visszahúzottam,és abba hagytam a spanolást velük,ez egy hatalmas hiba volt,így hamar ki néztek,és elkezdtek csesztetni ahol értek.Ezért elég hamar elkeseredtem és így igen színpatikus lett hogy metró aláugorjak.Nézegettem hol lenne jobb aláugorni stb.Bár a vonat is szinpi volt. :tef161:.Azért nem tettem meg végül mert a szüleimre gondoltam,hogy nem azért szenvednek,és születtem meg hogy ilyen patkányok miatt megöljem magam,és azóta egysszerse gondoltam rá hogy öngyilkos legyek.Anyámnak is évek múltán mondtam meg hogy mi történt ott velem és mi játszódott le bennem.Szóval én átéltem azt amikor az ember eljut arra a pontra hogy megtegye,és megtapasztaltam ezt az elkeseredést,de szerencsére nekem volt mibe kapaszkodni minden segítség nélkül,ezért én nem is ítélem el őket,kivéve aki így akarja felhívni magára a fegyelmet,mert bizony ilyen is van. Bár még egy évet le nyomtam a szakmunkásban,de a vége felé eljutottam olyan ideg állapotba hogy bizony féltem hogy ki tőr belőlem és benne leszek az esti híradóban hogy megöltem az iskola társaimat,ezért ott is hagytam egyből a sulit,ahogy észre vettem magam.
     
    • Like Like x 3
  12. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sajnos sokan jutnak el addig a pontig,mikor nem találnak más módot és talán nem is akarnak keresni más lehetőséget a dolgok helyre állítására és ebbe menekülnek.Így akarnak minden gondtól megszabadulni.Csak itt ahol én lakom legalább négy ember tette meg.Ki ezért,ki azért.
     
    • Like Like x 3
  13. vandika / Party-Tracker kapcsolattartó

    Csatlakozott:
    2016. március 16.
    Hozzászólások:
    177
    Kapott lájkok:
    87
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    fejér megye
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    hmmm mit tagadjam hajdanában nekem is megfordultak rossz dolgok a fejembe de aztán rájöttem eddig is volt valahogy ezután is lesz olyan nem volt még hogy nincsen sehogy nem szabad ilyet tenni szerintem .Az ember azért kapta az életet hogy éljen mindig valamiben meg kell látni a jót ha csak a rosszat látjuk csak sorvadozunk .Ha az életem nem is felhőtlen mert nem az .De érzem hogy vannak akik szeretnek engem itt is ott is mindenfele .Ez feltölt engem mindennap .És a rosszat elfelejtem mert a jó elnyomja :tef293:
     
    • Like Like x 3
  14. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Igen így igaz sokan jutnak el arra a pontra hogy felmerül gondolataikban egy-egy elkeseredett vagy sorozatosan lehúzó dolgok után hogy mi értelme is az életnek. Elgondolkoznak az emberek mi lenne ha...de aztán sokan nem találnak más kiutat és megteszik. De szerencsére az okosabbik réteg ráeszmél arra hogy mindig mindenből akad kiút, vagyis jobb attól amiben épp van. Persze ez idő kérdése is egyben hogy milyen gyorsan képes felállni az őt körülvevő rosszból s a gondolatai épp mennyire cikáznak. Rohanós világ van már jó ideje, meglehet sokaknak az is segítségül szolgálna ha végighallgatnák, ha kibeszélhetné magából a dolgokat. De megesik hogy ezzel már csak akkor szembesülünk mikor már késő.
     
  15. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én úgy érzem,hogy ehhez nagyon-nagy elszántság és akaraterő kell,hogy véghez is vigye valaki.Én el nem tudnám képzelni,hogy ilyen mélypontra jussak.De lehet hogy azok se gondolták volna,akik utána mégiscsak megtették.Nehéz dolog ez nagyon.
     
    • Like Like x 3
  16. szappanoskrumpli /

    Csatlakozott:
    2016. március 23.
    Hozzászólások:
    430
    Kapott lájkok:
    26
    Beküldött adatlapok:
    0
    egyedüllét és a hatalmas stressz őrültségekhez vezet
    egy kis odafigyeléssel sokak életét meglehetne menteni
     
    • Like Like x 3
  17. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Őszintén bevallom ezt még nem próbáltam. De ha majd túl leszek rajta, ígérem leírom hogy milyen volt. XD
     
    • Like Like x 2
  18. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Dark, ha beszélni szeretnél valamiről ami nyomaszt téged és örült gondolatokat ébreszt benned, szólj bátran, én meghallgatlak :tef161: Mielőtt ostobaságot követnél el.
     
  19. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Mielőtt ostobaságot követnék el so se beszélek senkivel. l.ol.
     
    Utoljára szerkesztve: 2016. március 24.
  20. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Akarsz róla beszélni?:tef293:.
    De ha élménybeszámolót tudnál tartani róla,az azt jelentené,hogy valamit elbacarintottál.l.ol.