Magyar torrent oldalak Műszaki TorrentTanya MTT v2.0

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' Dark Angel hozta létre. Ekkor: 2012. november 12..

  1. Dark Angel / Guest

    MTT v2.0



    "Rohan az idő, elmúlik a nyár,
    Közeleg az ősz, elmúlnak a szép napok
    hamar, jönnek a bús, álmodozó, hűvös éjszakák.

    Rohan az idő, elmúlik az ősz,
    Évek múlnak el, megállítanám, de nem lehet,
    Mert az idő könyörtelen vonatán fut minden tovább.

    Jöjj el hát, ne várjak rád!
    Amíg lehet veled leszek, és úgy szeretlek én, mint senkit se még.
    Jöjj el hát, mert ha várni kell,
    Vissza nem jő ez az idő, és nem pótolhatod sohase már."


    Valóban repül az idő... emberek halnak, újak születnek. [...]

    Régen írtam már ide a főoldalra, utoljára valamikor még 2010 júliusában.
    Sajnos úgy alakult az életem, hogy nem tudtam már olyan sok időt a tanyára fordítani, mint előtte. Pedig szívesebben tettem volna.
    Kárpótolván a kiesett időt, az elmúlt 4-5 hétben a szabadidőm nagy részét arra fordítottam, hogy az mtt-t kicsit megreformáljam.

    Akik itt vannak hosszú évek óta, sokan a kezdetektől, tudják, hogy számomra fontos volt, hogy egy régebbi x éves anyagot is bármikor le lehessen tölteni. Ezt pedig alapvetően a seed hajlandóság határozza meg. De ennek jegyében alakítottam ki az örökbefogadás, illetve a re-seed kérés intézményét is.
    Ennek köszönhetően mindvégig nagyon szép seed/leech arány (jelenleg ~17-19000%, ~40-50ezer seed/~2-300 leech, mindez ~3000 taggal) jellemezte az oldalt.
    Ellenben sosem volt fontos számomra a nagy taglétszám, sokkal inkább a proaktív tagok toborzására törekedtem. A szűkös létszámnak köszönhetően viszont régóta szenved már az oldal az aránytalanul nagy seed/leech aránytól (túl kevés a leech a seed-hez képest). 2008-ban már tettem egy kísérletet ennek megoldására, de akkor még korainak tűnt a dolog, így nem lett bevezetve. Ez most kerül bevezetésre és remélem sikerül orvosolnia ezt a problémát.

    A mai naptól megszűnik az arány fogalma az oldalon!
    Ez annyit jelent, hogy nem számít mennyit töltesz le, illetve vissza.
    Bízom abban, hogy a letöltési hajlandóság növekedése mellett, a visszaosztási (seed) kedv is változatlanul megmarad majd, hiszen csak így működhet ez a rendszer.

    Fontosabb változások:
    - a tagok kondícióját alapvetően a Seed-Bónusz (SB) pont fogja meghatározni (nem pedig az arány, mint eddig).
    - minden hónap végén törlődnek az SB pontok! Tehát minden hónapban _mindenkinek_ nulláról indul az SB pont gyűjtése.
    - a felhasználói kategória rendszer (vagy rang, ahogy egyesek nevezik) dinamikusan fog változni,
    a következő szempontok szerint:

    • [*] havonta összegyűjtött Seed-Bónusz pontok száma
      [*] saját torrentek száma (feltöltött vagy örökölt)
    • regisztráció óta eltelt idő


    A csoportok kondíciói:
    Csoport[
    Elvárt SB ponthavonta
    Reg. ideje
    Saját/örökölt torrentek
    Letölthető torrentek havonta

    pióca
    10 SB pont alatt
    0 letöltés
    újonc
    10 SB pont
    10 letöltés
    felhasználó
    30 SB pont
    30 napos tagság
    20 letöltés
    veterán
    50 SB pont
    6 hónapos tagság
    5db
    50 letöltés
    szumó
    80 SB pont
    1 éves tagság
    10db
    100 letöltés


    A következő paraméterek alapján történik ezután az SB pontok számolása:
    Seedelt torr. száma
    Össz. méretük
    Kapott pont óránként

    10db
    és
    1GB
    0.1 pont
    20db
    és
    4GB
    0.3 pont
    40db
    és
    20GB
    0.6 pont
    100db
    és
    50GB
    1.0 pont


    5 SB pont jár egy új torrent létrehozásáért (és mint eddig is, a kérés teljesítésért (50 SB pont)).
    A közeljövőben változhatnak majd a paraméterek, hogy az új rendszer minél optimálisabban működhessen.

    További változások:
    Aki 2 egymást követő hónapban sem tudja elérni az elvárt minimum SB pontot (10), az letiltásra kerül!
    Megszűnik az ingyenkonyha (értelmét veszti), a vakáció, a feltöltés átutalás és a meghívóküldés intézménye.
    Határozatlan ideig nem lehet majd regisztrálni az oldalra.
    Ha valaki tartós ideig (pl. 2 hónapos hawaii-i nyaralás, betegség) nem tud torrenteket futtatni (seed), azt a staff felé tudja jelezni.
    Az adoptálás (örökbefogadás) továbbra is megmarad.
    A torrent kategóriák picit átalakulnak majd, pl: a turkáló csoport más elnevezéssel fog futni, illetve 1-2 alkategória átkerül másik csoportba, stb. Ezek majd a jövő hét folyamán kerülnek kialakításra.

    A KicsiÉn lapon mindenki figyelemmel tudja majd kísérni, hogy a következő hónapban milyen rangba kerülhet, amennyiben az aktivitása (seed/feltöltés/örökbefogadás) olyan marad, mint az adott hónap addig eltelt időszakában. (a hónap első 3 napján még nincs előrejelzés)

    Ebben a hónapban (november) nem kerülnek még törlésre az SB pontok, azok majd csak december 1-jén történnek meg.
    Továbbá december 1-jén a felhasználói kategória átsorolások sem történnek még meg (decemberben még mindenki abban marad, amiben most is van). Azonban decemberben arra már figyelni kell, hogy legalább az elvárt 10 SB pont legyen meg, ellenkező esetben decemberben a pióca csoportba kerül az illető! Ha januárban is 10 SB pont alatt teljesít, akkor a fiókja automatikusan letiltásra fog kerülni.

    Jó tanács! Az, akinek nincs elegendő seedelni valója (pl. eddig nem mert sokat letöltögetni, törölte a gépéről őket, stb..), kezdjen el letöltögetni torrenteket, hogy a későbbiekben (decembertől) legyen elég seed-elni valója. Vagy, ha nem szeret sokat seedelni, töltsön fel saját torrentet, ezzel szerezve meg a kívánt SB pontokat.

    Az előforduló esetleges hibákért, helytelen működésért, elnézést. Jelezzétek majd ezeket az Érdekességek és hibák! topikban. Igyekszem majd javítnai őket. Köszönöm!
    Amennyiben maradt kérdésed, javasolt a GYIK és a szabályzat átolvasása. Ha ott sem találsz rá választ, akkor itt az MTT v2.0 topikban felteheted a kérdéseid.

    A fentiekkel kapcsolatban egy körüzenet is kimegy majd mindenkinek.

    //p*