Magyar torrent oldalak Ncore - Kalózkodhatunk A Facebookon?

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' Dark Angel hozta létre. Ekkor: 2014. május 22..

  1. Dark Angel / Guest

    Kilép az nCORE az árnyékból a fénybe - vagy legalábbis erre biztatják felhasználóikat, egyelőre érthetetlen okokból.

    Az nCore torrent portál ma valószínűleg Magyarország legnagyobb fájlcserélő-központja: körülbelül félmillió tagja van, ráadásul bekerülni sem egyszerű: ha az ember nem küldözget emelt-díjas sms-t csalóknak (hogy aztán futhasson a pénze után, mert bejutni nem fog), valójában csak olyan személytől kunyerálhat belépőt, aki maga is tagja az oldalnak, és kezességet vállal érte.

    Ez a fajta zárt szisztéma érthető: a jelenlegi jogszabályok nem arról híresek, hogy bátorítanák a polgárokat fájlcserélésre (érthető okokból), és nem egy alkalom volt, amikor a warez FTP-k mellett különböző torrent-oldalak trackereire is lecsaptak a BSA emberei. Hogy valami megváltozott az oldal mögött, azt nem nehéz észrevenni: az az nCore, amely régebben szabályzatában is tiltotta a nyilvános emlegetést, és keményen utána is járt ezeknek a helyzeteknek, hirtelen látványosan megnyílt: először csak arra biztatták a rajongókat, hogy (amennyiben be vannak jelentkezve) Google-accountukkal - ami a felhasználók zöménél gyakorlatilag egy névvel, címmel, telefonszámmal ellátott névjegy - töltsenek ki egy kérdőívet a jobb jövő érdekében, most pedig pár napja élessé tették a torrent-oldal valódi Facebook-csoportját, így azok, akik nem töltötték ki a kérdőívet, arccal, fényképpel és teljes névvel vállalhatják, hogy büszke tagjai a torrent-trackernek.
    [​IMG]
    A cikk írásának pillanatában körülbelül 20.000 ember lájkolta az oldalt - az, hogy ezek közül hányan aktív felhasználók, nem nehéz kitalálni (az FB profil április óta él, pár napja hírezték ki a torrent főoldalán, akkor ugrott meg 10.000-re gyakorlatilag percek alatt a bázis) - és azon is érdemes elgondolkodni, hogy - a nyilvánvaló reklámértéken túl, amely bevételt termelhet az oldalnak - vajon mi készteti a letöltőket arra, hogy teljes profiljukkal kiálljanak az nCore-tagságuk mellett.

    https://www.gamestar.hu/hir/game-dev-story-kalozkodas-masolasvedelem-133622.html

    https://www.gamestar.hu/hir/ujabb-rohejes-tulzas-ket-ev-borton-letoltesert-126504.html
     
  2. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,928
    Kapott lájkok:
    772
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sziasztok!

    Kilép az nCORE az árnyékból a fénybe - vagy legalábbis erre biztatják felhasználóikat, egyelőre érthetetlen okokból.

    Számomra kérdéses hogy mennyire volt árnyékban és mennyire lépett ki a fényre az nCore.

    Az oldal elérhetősége nem volt titok. A Google már az első helyen az oldal egyik belépési linkjét mutatja.
    Az igaz hogy bejutni csak meghívóval lehet de arra valók az ilyen és ehhez hasonló fórumok melyekre szintén nem nehéz rátalálni.
    Ha már rátalált egy nem kevés adakozóval megáldott cserefórumra, kis lelkesedés és fórumozgatás után már benn is találta magát az nCore oldalán.
    Szerencsésebbek akár egy két nap leforgása alatt.
    Az oldalra való bejutást segítette maga az oldal is!
    Rengeteg, ilyen-olyan alkalmi meghívási akcióval, ha szabad azt mondanom a meghívók nagy arányú leértékelésével.

    Most csináltak egy "hivatalos" Facebook profilt amin még mindig rejtve marad (jogosan) az oldal vezetése. Nem úgy mint a felhasználók akik lájkolják!
    Tisztelettel kérdezem: Hol itt a fény?
    Nehogy légyen majdan sötétség!
     
  3. Energy / Guest

    Üdv. Sokak számára a facebook jelenti a világot és a nyilvánosságot. Pánik keltésre nincs ok, de azért a veszélyek valósak. Mindig a legnagyobb és legaktívabb oldalak szerepelnek azon az úgynevezett feketelistán.
     
  4. Dark Angel / Guest

    Hát az igaz, hogy segítettünk az oldalt népszerűsíteni. Ezért közvetítő oldalként vagyunk nyilvántartva. Ennek a kiváltságait meg is tapasztalhattuk az utóbbi időben. De még itt vagyunk, és amint lehet talpra is állunk. De az UTS legrosszabb pillanata bármely más oldal legjobbjának számítana. Amíg torrentezés lesz, addig mi is itt leszünk, hogy közvetítsünk. Az viszont pozitívum, hogy mióta megjelent a hivatalos nc facebook, elkezdett csökkenni az ncore.hu kamu oldal kedveléseinek a száma. Erre persze mi is rásegítettünk, ahova tudtuk, kiposztoltunk az eredeti oldalt.Remélem a nulláig lecsökken, de így is 49 ezer, de ma kb 150-el csökkent.
     
  5. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,928
    Kapott lájkok:
    772
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szia Dark Angel!

    Valóban! Ha más haszna nincs is a hivatalos oldalnak azért a fake oldalak vissza szorítására jó lehet.
    Ez tény!

    Szia ASHT!
    Isten őrizz pánikot kelteni!
    Veszély érzetem nekem még nincs.
    Vagy van?
    Nem lájkoltam! Az igazság az hogy a Facebook "sokak"-kal ellentétben nem az én világom. :tef161:
     
  6. Dark Angel / Guest

    Szerintem a pánikkeltés címszó alatt én vagyok értve.. De nem én írtam ezt a cikket, de imádom megmutatni milyen hülyék az emberek. Faterom, pedig azt hittem egész nap a facebook előtt ülsz. :tef161: Remélem a miénket azért lájkoltad.

    Én se szeretem, és elég gagyinak is tartom, hiszen ha áldoznának rá, azért elég komoly oldal lehetne belőle. De így is az, és rengeteg emberhez eljut, így remek reklámlehetőség. Gondolom emlékszel arra a felhasználónkra, aki azért kalapozott, hogy kattintsunk a hivatkozására, hogy ő nyerje a nászutat? Nos végül nem azért nyert, mert kitette a fórumba, hanem mert megosztottuk a facebookon, ahol több ezer ember számára lett elérhető. Most lehet azon vitázni, hogy korrekt vagy inkorrekt volt tőlem beleszólni ebbe a versenybe.
     
  7. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,928
    Kapott lájkok:
    772
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Dark!

    Pánikkeltés: Te vagy én teljesen mindegy.
    Én nem méregből postoltam ASHT hozzászólására, bízva abba hogy érti amit írok.
    De még próbáltam vicces is lenni több kevesebb sikerrel.
    És még csak védekezni sem akartam, mint ahogy most sem.

    Nem nem lájkoltam a "miénket" sem.
    Tulajdon képen semmit nem lájkolok Facebookon mert az én lájkom sokat ér és ingyen nem adom!
     
  8. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    sziasztok
    nem tudom pánikkeltés vagy sem, viszont a nagy nyilvánosság felvállalása óta többen bombázzák véleményekkel az oldalt az FB-én. Kérdések merülnek fel mindenkiben ...miért? és miért most? Bennem is megfogalmazódott ugyanez.
    Viszont sajnos több támadó véleményt is olvastam, ami az oldal végét hirdeti.
    A lényeg végülis egy tömör és értelmes válasz az nCore-tól, ...idézem:

    nCore Dolgozunk az nCore megújításán, viszont nem szeretnénk abba a hibába esni, hogy hasraütésszerűen hozunk létre és törlünk el funkciókat, alakítunk ki felületeket. Ezért szerettük volna bevonni a felhasználóinkat az új oldal alakulásába, aminek kommunikációjára a facebook ideális felületet nyújt. Reméljük, hogy kielégítő választ tudtunk adni.