Nagyvilág Nemcsak megbukott, bocsánatot is kell kérnie a volt román miniszterelnöknek

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Mézga hozta létre. Ekkor: 2018. január 31..

  1. Mézga / nem lopott :D

    Csatlakozott:
    2016. május 10.
    Hozzászólások:
    16,667
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nyilvános bocsánatkérésre kötelezte az Országos Diszkrimináció-ellenes Tanács, a székelyek felakasztásával fenyegetőző volt román kormányfőt, Mihai Tudoset.


    A bukott miniszterelnököt tegnap idézte be a Romániai Országos Diszkrimináció-ellenes Tanács (CNCD), amely hivatalból indított eljárást Tudose ellen.

    Az ügyről Asztalos Csaba, a CNCD magyar nemzetiségű elnöke nyilatkozott a Marosvásárhelyi Rádiónak:

    A meghallgatás során én személyesen elmagyaráztam Tudose úrnak, hogy ez nem egy helyénvaló kijelentés volt és egy olyan személy aki köztisztségben van, miniszterelnöki pozícióban, annak nagyon oda kell figyelnie, hogy hogyan fejezi ki magát, ahhoz, hogy elkerülje az értelmezéseket, mindenfajta értelmezéseket és egy kisebbségről nem lehet lekezelően beszélni.

    [​IMG]
    Mihai Tudose mindössze 6 hónapig volt Románia miniszterelnökeForrás: AFP/Stringer

    A jogvédő szervezet elnöke szerint a volt kormányfő úgy gondolta, hogy arra szeretett volna utalni, hogy tiszteletben kell tartani a törvényt és ott ahol nem megengedett más típusú szimbólumok használata közintézményeken, ott azon tisztségviselők akik a törvény betartásáért felelnek, azok tegyék meg a dolgukat és rájuk hivatkozott. Ez volt az ő kijelentése, persze ez nem éppen így van az én értelmezésem szerint. Én felkértem a volt miniszterelnököt a meghallgatások során, hogy publikusan kérjen elnézést ebben a kérdésben, megígérte, hogy ezt az elkövetkező napokban megteszi.

    Tudoset a botrány kirobbanása után néhány nappal lemondatták, de ennek nem volt köze a magyarellenes kijelentéseihez.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...