Németh Krisztián Újpestről kapott csapattársat

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' david9696 hozta létre. Ekkor: 2016. január 14..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,589
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A sportingkc.com arról számolt be, hogy megegyeztek az Újpesttel Sallói Dániel átigazolásáról. A 19 éves támadó 2005 óta a lila-fehérek igazolt labdarúgója. Gimnazistaként 2014-2015-ös szezonban, az AFS cserediák-program keretében a Blue Valley Northwest Középiskolába járt. A tanulás mellett egy évet játszott már Kansas utánpótlásában, de akkor csak ismerkedett a környezettel.
    A 2015 nyarán tért vissza Magyarországra, ahol Nebojsa Vignjevic edző a felnőtt csapat mellé rendelte. Végigcsinálta a nyári felkészülést, majd 12 bajnokin egy gólt szerzett, a Magyar Kupában hat gólt lőtt. Érdekes módon azonban Sallóinak nem kapott a liláktól profi szerződést. Egészen pontosan kapott volna, de ő inkább édesapja tanácsára lemondott a pénzről és megmaradt amatőr státuszban.
    Ennek az előnyét élvezi most, hiszen amatőrként az ember akkor és oda igazol, ahova akar. Sem az Újpest, sem a Kansas City nem hozta nyilvánosságra a szerződés részleteit. Ami biztos, az amatőr státusz miatt az MLS kupagyőztesnek átigazolási díjat nem kellett fizetnie, de nevelési költséget egészen biztosan. Ennek összege 100-150 ezer euró között mozoghat.
    További érdekesség, hogy mivel Sallói egy évet játszott a Kansas City utánpótlás csapatában, így az MLS szabályai szerint úgynevezett „Homegrown Playernek”, hazai nevelésű játékosnak számít.
    A saját nevelésű játékos fizetése nem tartozik bele a csapat igazolásait befolyásoló fizetési sapkába, illetve a január 14-én esedékes draftnál védett játékosnak számít, ergo nem viheti el más csapat.
    Vermes Péter vezetőedző Sallóit egy olyan fiatal játékosnak jellemezte, akiben nagyon sok potenciál van, beleillik abba a koncepcióba, amit a klub alkalmaz.

    “Hálás vagyok a Kansas Citynek, és Vermes Péter vezetőedzőnek, hogy aláírhattam életem első profi szerződését. Ez volt az álmom. Remélem, hogy hasznos tagja leszek a csapatnak. Hálával tartozom az Újpestnek, mert sokat köszönhetek nekik, és innen az USA-ból is nagyon drukkolok a liláknak

    – fogalmazott Sallói Dániel.