Hmm ez Érdekes Nokia

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' focinorbi hozta létre. Ekkor: 2013. június 19..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kínaiak vennék meg az egész Nokiát



    Megvenné a Huawei a Nokiát, legalábbis a kínai cég elnöke nagyon barátkozós hangnemben nyilatkozott a finnekkel való házasságról. Nagy felvásárlási sztorikat persze nem a nyilvánosság színe el?tt szokás nyélbe ütni, így kevéssé valószín?, hogy létrejön a frigy, de hír mindenesetre ismét felkavarja az amúgy sem annyira álló vizet a Nokia körül. Aminek örülünk, mert amúgy kifejezetten vonzóvá vált a részvény, függetlenül a furcsa felvásárlási pletykától, ha pedig a kitörés életben marad, akkor messzire repítheti az árfolyamot.


    Frissítés: Id?közben a Huawei nemzetközi kommunikációjáért felel?s vezet?je a Reutersnek cáfolta, hogy a Huawei megvásárolná a Nokiát, de az nem derült ki, hogy valóban elhangzott-e az idézet, vagy a Financial Times értett-e félre valamit.

    "Ha akarja, mi akarjuk"

    Csak a Nokián múlik, hogy belemegy-e, hogy felvásárolhatja-e a kínai Huawei a kínai cég elnöke szerint. A Financial Timesban megjelent nyílt felvásárlási közeledésre a Nokia árfolyam a New York-i t?zsdén 10 százalékot ugrott (a hír az európai, így a finn és német piacok zárása után látott napvilágot). A Nokia a hírek szerint egyel?re nem akarta kommentálni a Huawei furcsa közeledését, amire az árfolyam is visszaesett, bár jelenleg is 7 százalékkal a tegnapi záróértéke felett, 3,9 dollár körül mozog.


    http://www.investor.hu/news/elemzesek/20130618-kinaiak-vennek-meg-az-egesz-nokiat.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Annyira elvoltunk azzal a

    Annyira elvoltunk azzal a tudattal hogy az USA nagyhatalom és majmolni kell mindenbe , az USA meg azzal volt elfoglalva hogy az Oroszok és az Arabok a mumus , mindeközben Kína felvásárolja a fél világot . :tef293:
     
  3. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nokia!

    Sziasztok!
    Ezen a híren meg sem lep?dök!
    Egyrészt azért mert ott rengeteg a pénz,ugye ezzel egyenérték?,hogy a hatalmas a fejl?dés is!
    A másik:hogy lassan már az összes telefon márkát ?k gyártsák!
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz-re

    Szia Atlantisz!

    Ezzel maximálisan egyetértek. :tef293:
    Kiváncsi voltam,hogy megközelíti e valamelyik?tök a hírt ebb?l az aspektusból tekintve.

    Ui: Annyit még megjegyeznék,hogy ez nem egy hivatalosan meger?sített hír egyenl?re,de ha az én véleményem számít és érdekel valakit,akkor azt valószín?sítem,hogy ez így fog történni.
     
  5. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Vagy azért vásárolná fel a

    Vagy azért vásárolná fel a Nokiát hogy a saját gyártmánya tért nyerjen (HTC és társai) , fuzionál a felvásárolt Nokia valamelyik nagyobb Kínai mobillal és már adott az Európai piac .(ez csak fikció )
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz-re

    Én a fikció második felére gondoltam,és azt sejtem,de majd meglátjuk,hogy miként alakul.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    szia
    Nagyon kiváncsi vagyok belemegy-e a Nokia ebbe az üzletbe, hiszen egyel?re még kommentelni sem akarják az " eseményt" , a vásárlási szándékot.
     
  8. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Van az a pénz , mindent

    Van az a pénz , mindent meglehet venni , szerintem .
     
  9. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    A Microsoft meg akarta venni a Nokiát

    Júniusban tárgyaltak egymással, de a Nokia túl magas árat kért, ezért a Microsoft elállt az üzlett?l.

    A Microsoft felvásárolta volna a Nokiát, de a tárgyalások zsákutcába jutottak, és folytatásuk nem valószín? - közölte a Wall Street Journal (WS:ördög: online kiadása.

    A WSJ-nek egy, az ügyet jól ismer? forrás azt mondta, hogy a Nokia Microsofttal folytatott "el?rehaladott megbeszéléseire" júniusban került sor. Az amerikai cég azonban elállt az üzlett?l a finnek által szabott ár, illetve a Nokiának az ázsiai versenytársakkal szemben folytatódó piacvesztése miatt.

    A Microsoft és a Nokia szorosan együttm?köd? üzleti partnerek, a Nokia kizárólagos joggal használja okostelefonjaiban a Microsoft Windows Phone szoftverét. Áttör? sikert azonban nem sikerült elérniük, és a Nokia részesedése tovább csökkent az okostelefonok piacán.

    A hírt egyik cég szóviv?je sem akarta kommentálni. A WSJ forrása valószín?tlennek mondta, hogy a tárgyalások még folytatódhatnának.

    MTI2013. 06. 20. 07:12

    http://www.origo.hu/techbazis/20130620-a-microsoft-meg-akarta-venni-a-nokiat.html