Ötletbörze

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' Adminisztrátor hozta létre. Ekkor: 2010. augusztus 24..

  1. Adminisztrátor /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    408
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Egy kis szituációs játék, ötletbörzével egybekötve. Ebben a topicban komoly véleményeket és értelmes, tagolt hozzászólásokat szeretnék látni, ha valami nem idevág törölve lesz.

    Tehát bárki, akinek van, írja le ötletét a témába, más hozzászólásra is lehet reagálni természetesen, azt kiegészíteni, módosításra javaslatot tenni.

    Téma: te hogyan képzeled el, mi fog történni? Elég sokat foglalkozunk a jogi helyzettel, mert úgy érezzük, hogy előbb utóbb valami változik, ennek szeretnénk elébe menni. Tehát te hogyan változtatnál a torrent rendszerén, hogyan legalizálnád, mit vársz ettől?

    Ötleteket várunk arra, hogy hogyan változhatna meg a torrent úgy, hogy legálisnak minősüljön.

    Cél: a közösség értelmi része együtt dolgozzon ki valami újat.

    Tehát mi lehet a torrent jövője?
     
  2. Derwer / Guest

    Egy-két-három gondolat

    Lenne pár megjegyzésem a leírtakhoz, remélem épít?jelleggel tudjátok olvasni:

    A Forrás részr?l: Ezzel a kezdettel, kb megsz?nik, minden együttm?ködési lehet?ség. Bár szépen, jól hangzik, nem kivitelezhet? a kiadók nélkül. Az egész dolog - amit elkezdtetek - olyan, mint amikor megjelenik egy új média, mint nem rég a BlueRay/HDDVD. Jelent?sen jobb lehet?ségekkel indult a VMD de kiadók nélkül, aztán ma sehol sincs, s?t nagyon kevesek akik hallottak róla.

    A p2p szelleme részr?l: Ez tetszik, a visszaosztásos kredit fizetés. :tef293:

    Megvalósító közeg
    részr?l: Ez jól hangzik, BH-nak és társainak tényleg, már a neve is jól mutatna, bizalmat ébresztene. Ugyanakkor sajnos ebben sem látok komoly rációt. :tef10: Ez hátra arc lenne. Pontosabban ha megtörténne ez a váltás, gyorsan kellene, hisz - mint írtad is - egy legális és egy illegális rész külön-külön nem túl hihet?, ezért egyik napról a másikra el is vesztené a nevében rejl? el?nyt....



    Összességében sok naivitást látok az elképzelésekben, nem hiszem hogy azok m?ködnének a valóságban. Mindazonáltal Én is támogatnék hasonló dolgot, és szívesen hinnék a dologban, úgyhogy mégis bíztatlak benneteket. :tef293:



    Derwer
     
  3. Adminisztrátor /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    408
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    naivitás

    Igen, valóban van benne b?ven naiv gondolat, ezeket kell kiküszöbölni más ötletekkel helyettük.

    Valóban utópisztikus néhány gondolat: azt hogy a jogvéd?k megváltozzanak holnapra én sem hiszem el, emiatt ne aggódjatok : )

    Többen mondtátok már, akik véleményére adok, hogy kiadók nélkül nem megy. x milliós kezd?t?ke nélkül ezt is be kell látni.

    Viszont ez felveti, hogy a kiadókat hogyan veszed rá arra, hogy nem kell a szerencsétlen reklámjuk?
     
  4. Adminisztrátor /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    408
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    legális torrent?!

    Mikor kibukott a kezdeményezésünk, jelezték, hogy már folyik hasonló, csak titokban.

    Pár hozzászólás cap részér?l a btp-r?l:

    (1)
    Én nem tudom, egy darabig csak figyeltem a hozzászólásokat és lapítottam, várva, hogy mi lesz a fejlemény.

    Amit tyborrex felvetett, az a jöv?. Nálunk nyílt titok most már, hogy pár hónapja 3 bizonyos jogvéd? társasággal mennek a tárgyalások, ugyan mi nem csináltunk közvélemény kutatást, de igen a végére járunk a dolognak. Nálunk már ama bizonyos engedélyek beszerzése van folyamatban, és itt és most kérném ki a jogvéd?k nevében is a vaskalapos kifejezést, mert igen barátságosak, és lehet velük alkudozni, annak ellenére, hogy mindennek meg van a maga jogdíja, nem csak kiadási költség és egyéb. Ráadásul a jogdíjak is több fele mennek, hiszen van egy alkotó, van egy el?adó, van sok segít? kéz, és nem utolsó sorban, ha csak egy felvételt is kell csinálni, van egy kiadó.

    Igaz, hogy nálunk most OpenTracker m?ködik, de azt egy pillanat alatt kitudjuk kapcsolni, és nálunk az oldal már a jogvéd?k igényei szerint lett kialakítva.
    Azt láthatjátok, már aki benéz hozzánk, hogy nem opensource az oldal, de azt kell mondjam, hogy nem voltak nagy kéréseik a jogvéd?knek, összesen talán három kérésük volt, ebb?l egyet még a végére tartogatunk, habár folynak az egyeztetések, hogy valóban szükséges-e.

    Hogy az sms warez ett?l legális lenne? Nem hiszem. Egyrészt ?k mindig a haszonra hajtottak, míg mint tudjuk a torrent oldalak üzemeltet?i TÖBBSÉGE nem arra hajtott.

    Azt tudom mondani az egészre, hogy én például szórakozásból üzemeltetem, fejlesztem az oldalt, és marhára elegem van abból például, hogy fél évente kapok egy levelet, ami után kénytelen vagyok lekapcsolni az oldalt. 2005 óta üzemelünk, de folyamatos leállásokkal.

    Hogy az emberek majd ezután máshol keresik az ingyen torrenteket? Erre is csak azt tudom mondani, hogy én a következ? razziánál már nem leszek kikapcsolva, az én felhasználóimnak nem kell attól tartania mindig, hogy mi van, ha egyszer becsöngetnek hozzájuk, vagy letiltják a netkapcsolatukat, vagy akármi.

    Akárhol szétnéztem a neten razziákat követ?en, mindig az volt a sírás oka, hogy "ha valami normális árat kérnének, akkor...". Én azt tudom, hogy a jogvéd?kkel egy normális árat, rendszert dolgoztunk ki, bár nem tudom Tyborrex melyik csoporttal és milyen árat dolgozott ki. Ennél a három jogvéd? irodánál csak mi egyeztetünk, mégis úgy gondolom, hogy Tyborrex is arra hajt, hogy minél olcsóbb legyen nektek, nekünk.

    Hogy ezek után ki akar majd feltölteni, meg seedelni? Erre csak annyit, hogy amikor az olcsóságról érveltem az irodáknak, arra hivatkoztam, hogy ti seedeltek, ti teszitek közzé az anyagot, ezért a feltölt?k például valamiféle kedvezményt is kaphatnának. Ha nem seedeltek majd ezután, akkor bed?l az egész, de magatoknak köszönhetitek, és töltögethettek tovább olyan oldalakon, amiket egyre s?r?bben fognak bezárni. Nem azért, mert lesz egy, vagy kett? legális oldal is, hanem mert elkerülhetetlen.

    Ja és felajánlották, hogy mint vállalkozó vegyek részt ebben a dologban, de erre csak annyit mondtam, hogy inkább legyen annyival is olcsóbb, minthogy még az oldal is hasznot húzzon bel?le. Azért nem kevés egyeztetés és munka van emögött a dolog mögött, nem kevés lemondás mindkét oldalon, és még egyszer kihangsúlyozom, azok a csoportok, akikkel én vettem fel a kapcsolatot, nagyon segít?készek, és készségesen egyeztettek eddig.

    Amikor eljön az ideje, ti is nyilván olvasni fogjátok, dokumentálva van minden, és tényleg nem vaskalaposok, még ha most meg is köveztek érte.

    Az Armageddon egészen addig opentracker marad, amíg véglegesítve nem lesz minden. Ha most ezért megköveztek, hajrá. Én amikor el?ször felvettem a kapcsolatot velük, azzal a szándékkal tettem, hogy mindkét félnek jó legyen. Igen nektek is! Bár nálunk nem így van kialakítva a rendszer, hogy küldesz egy sms-t és letölthetsz...

    Akinek meg nincs annyi pénze, amennyibe kerülni fog, ami nagyon barátságos összeg egyébként, az lépjen vissza egyet a nagy sávszélb?l, és megspórolta a letöltések árát. [​IMG]

    Azért milyen vicces lenne, ha az el?adók, azt mondanák, nem adnak ki lemezt, mert aki akarja hallani ?ket, majd fél évente elmehet meghallgatni ?ket 10-20ezer forintért, ha a filmgyárak azt mondanák, nem adnak ki dvd-t, majd a mozijegyek árát emelik, és csak abban a moziban vetíthetik, ahol biztosan motozás van belépés el?tt, vagy a szoftverek gyártói azt mondanák, nyitnak pár erre alkalmas helyet, játékterem stb, ahol lehet játszani méregdrágán, de többet nem adják ki dvd, cd-n, nehogy el legyen lopva...
    feltételezem te sem hagyod nyitva az autódat az utcán, hogy bárki elvihesse, akinek nincs autója, de éppen kellene neki egy... nem ellopnál, csak elvinné, nem lopásnak hívná, csak cserélne veled...


    (2-3)
    még annyit, hogy apuci és anyuci is nyilván szívesebben adja majd oda a telót, vagy a pénzt a dologra, ha tudja, hogy legálisan, és olcsón meg van estére a családi mozi, a hétvégi bulira a zene, vagy éppen a gyereknek a játéka...még nagyon sok el?nye van, de nekünk magyaroknak valahogy mindig az ingyen kell... de a feltölt?k sem azért lesznek most már nagy arcok, mert sikerült lopniuk valahonnan valami jó anyagot, hanem mert ?k a kedvezményeket használva orrba-szájba tölthetnek majd le és fel... ennyit a nem seedr?l és nem feltöltésr?l például...
    talán a legf?bb el?nye az lesz, hogy nem lopásnak fogják hívni amit a torrentez?k csinálnak, hanem legális fájlcserének.(4)Pár dologra reagálnék:

    - butított min?ség, butított áron... valószín?leg nem fogják házhoz vinni a 3000 forintos cd-t, dvd-t, ha a töredékét fizeted ki, és azt hiszem eddig is megfelelt nektek a kínálat, ahogy sok más embernek is. Érdekes egyébként, hogy a zenészek maguk is a Lossless mellett kampányoltak, habár én szükségesnek láttam az mp3 megtartását is.

    - nem elég pár engedély... csak egy tipp: ha te körbejárod a m?vészeket, el?adókat, alkotókat, kiadóakt egyenként, és írásos beleegyezést kapsz, az b?ven elég, akkor már a jogvéd? irodák sem tudnak mit kezdeni veled, mivel egyedül a jogtulajdonosok joga eldönteni hogyan terjesztik akár a filmet, akár a zenét, akár a szoftvert. De ez a körbejárni elég lassú dolog lenne.

    - itt az a kérdés, mennyivel lenne olcsóbb... Gondolhatod, ha olcsóságra megyek rá, akkor nem azt az árat harcolom ki, amit a boltban ott hagysz, habár az eredeti jogdíjakat látva, valóban ku.... drága egy lemez, de ebben az esetben hajlandóak voltak alkudozni a jogdíj mértékér?l.

    és végre válaszolnék egy érdekl?d? embernek is:

    Els? körben javasoltam egy röhejesen alacsony árat, mely havi díjként funkcionált volna, így minden regisztráló minden hónapban fizetett volna, természetesen kezdetleges elképzelés szerint korlátlan letöltés, és feltöltés mellett. Ezt várhatóan kevésnek találták, de tudni kell, hogy a jogvéd?k nem az elképzelés ellen vannak, hanem abban segítenek, hogy a jogtulajdonos számára is egy elfogadható dolog legyen kidolgozva.

    Egy valamit meg kell érteni, aki zenésznek megy, filmet csinál, szoftvert készít, a szórakoztatás mellett pénzt is akar keresni. Ugyanígy a pék sem azért kizárólag ad nekünk kenyeret nap, mint nap, hogy ne haljunk éhen.
    Mellette meg kell érteni a torrentez?ket is, akik egy része nem azért tölt le, hogy megkárosítson vele másokat.

    Végül is a havi díj/korlátlan letöltés el lett vetve, így a tapasztalatok és számok alapján ajánlottam egy olyan lehet?séget, ami mindkét félnek megfelel? lehet. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy minden felhasználó rendelkezik egy saját "számlával", ami kreditekben nyilvánul meg. Két csomag van, van egy alap, kevesebb kredit bizonyos összegért, meg van egy több kredites csomag, arányaiban olcsóbban. Ezek a kreditek nem nullázódnak havi szinten, úgy fogynak el, ahogy a felhasználó elhasználja.

    Mit?l függ mi mennyibe kerül? Még ezen mennek a tárgyalások, hogy nyilvánvalóan az új dolgok több kreditbe kerülnek, mint a régebbiek, s?t javaslatot tettem arra is, hogy bizonyos tartalmak ingyenesen elérhet?ek legyenek, mint például promó anyag.

    3 f? érvelés érvelés, olcsóság, és a torrentez?k mellett:
    - Nem kell promóra költeniük, mert a torrent önmagában a promó.
    - Nem kell annyi cd-t, dvd-t kiadniuk, aki tárolni akarja, úgyis megveszi a jogdíjas adathordozót.
    - A feltölt?k - de még a visszatölt?k is ugye - adják a "szervert", aminek köszönhet?en egy olyan választékot adhatunk, amit máshogy elég nehéz lenne kivitelezni.

    Továbbá javaslatot tettem arra, hogy a feltölt?k 1 feltöltés után kapjanak 1 kredit jóváírást. Na nem gagyiért, természetesen mindent ellen?rizni kell, így bizonyos gagyi feltölt?k el is lehetnek tiltva a feltöltést?l.

    Az egy elég összetett dolog, hogy mi után mennyit fogunk fizetni, mert sok dolgon múlik, jogtulajdonosokon, mennyire új, hány perces, stb...

    Számomra az a cél, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni, de legális legyen, nekem is, nektek is. Érveltem amellett, hogy sokaknak nincs pénzük eredetiben megvenni, és ne az legyen az els?dleges cél, hogy ebb?l is minél nagyobb hasznot húzni, hanem az, hogy ebb?l is kapjanak jogdíjat, így egy olyan plusz bevételre szert tenni, amiért eddig egy forintot sem kaptak. Mindkét félnek engednie kell, én úgy érzem lehet velük alkudozni, értelmes emberek. A többi a jogtulajdonosokon múlik, akik közül nem mondható el mindenkir?l, hogy értelmes lenne. Természetesen amelyik jogtulajdonos nem egyezik bele, az letiltott anyag lenne, de úgy gondolom látva a többieket, egy id? után az is belemegy, aki els?re nem akar belemenni.

    Lényegében a fix összeges havidíj most még nem kivitelezhet? korlátlan letöltés mellett, ez nyilván változni fog még. Most egy olyan összeg/kredit van megfogalmazva, ami nagyjából fedi egy átlag torrentez? havi igényét +/- pár torrent.

    Az összeget/kredit számot még nem tenném nyilvánosságra, de olyan összeg, amit szerintem még jó szívvel kitudtok fizetni, és nektek is más érzés, ha tudjátok teljesen legálisan torrenteztek. Természetesen bizonyos dolgok igazolni fogják, hogy honnan származik az anyag, tehát az egyfajta vízjel rákerül a mi torrentjeinkre az oldalon.

    Számos olyan dologra van megoldás, amibe most még bele lehet kötni, mert nincs nyilvánosságra hozva minden apró részlet, de van nem egy olyan részlet, amir?l megkérdeztem ?ket, hogy közhírré lehet-e tenni, vagy nem, ezekre még nem kaptam választ, így nem szeretném még elárulni.

    Bármilyen fura, de mindamellett, hogy a torrentez?k mellett állok, megértem a jogtulajdonosokat és a jogvéd?ket is, így tényleg az a cél, hogy mindkét fél számára megfelel? megoldást dolgozzunk ki.

    Én most nem magamat akarom fényezni, de nekem is le kellett mondanom pár dologról, engednem kellett, hogy az oldal megfeleljen, illetve olcsóbb legyen a torrent, mint az ori jogdíj. Én felajánlottam az oldalt, mint reklámfelületet, ezzel is plusz bevételre tegyenek szert a jogtulajdonosok, és még sorolhatnám...

    Az, hogy ez m?köd?képes tud-e lenni, rajtatok múlik, de úgy gondolom a torrentez?k 40%-a biztosan a jogtiszta utat választja. Kés?bb a maradék 60% is kipróbálja. Ha elkezdjük használni, természetesen lehet javaslatokat tenni, miként változhatna, ezt várom majd a jogtulajdonosoktól is, tulajdonképpen most egy "beta" verzió fog elindulni, ami a használat során tapasztalt dolgok alapján lenne a kés?bbiekben finomítva. Én arról gy?zködtem ?ket, hogy néha a kevesebb több, minél olcsóbb, annál többen veszik alapon. Illetve javaslatot tettem arra is, hogy a letöltések száma is beleszámítson egy aranylemez-be, stb... de ez már nem feltétlen az a része, ami titeket érint.

    Most ennyi, ha választ kapok a mit lehet nyilvánosságra hozni kérdésemre, többet tudok mondani, de ha kérdeztek, igyekszem válaszolni.

    Még annyi:

    Az hogy az autódat elviszik más lenne? Most jogtulajdonosok "autóit" visszük el ezrével... A cd/dvd a jogtulajdonos tulajdona, mint neked az autód, amit ha csak ingyen elvisznek, és emiatt nem ad el, nincs bevétel. Azért annyira nem sántít a hasonlat.(5)mivel alapvet?en a min?ségi dolgokra szeretnének rámenni a jogtulajdonosok, ezért alapból abból indulunk ki, hogy mind jó min?ség? tartalom ami felkerül. Mint már említettem mp3-at például zenészek nem díjazzák, mert romlik a min?ség. Mindazonáltal egy mp3 el?bb lesz cseng?hangod, vagy fogja vinni az mp3 lejátszód, mint a FLAC formátumot. Az a lényeg, hogy megtaláljuk a közös nevez?t, ergo egyik jobb min?ség?, de olcsóbb, másik rosszabb min?ség?, ezért drágább, még ha mindkett? min?ség egy adott áron is van.

    Tegyük fel van egy egy kredites album, mondjuk egy 94-es Tankcsapda album. Ez megjelenik Losslessben is, de mp3-ban is. Mindkett? min?ségben szeretném, illetve én ezt pártolom, ha 1 kredit lenne. Ugyanazt hallgatod, csak éppen más lejátszón. Itt a kreditek kiszámításánál inkább arra kellene helyezni a hangsúlyt, hogy mennyire friss a tartalom. Egy 0day tartalom teljesen jogos, hogy drágább, mint egy 10 éves tartalom, amit már csak nosztalgiából, vagy szellemidézésb?l tölt le az ember, ugyanúgy ahogy a nagy bevásárló központok összeszórt cd-i között csupa 600 forintos cd-t látsz, míg a polcokon ennek többszörösébe kerül.

    Ahhoz hogy 600 féle képen legyen értékelve a kapott kreditek számát is emelni kell, illetve a tartalmak árát is, amivel nem is lenne gond, mert id?vel be lehet vezetni, hogy emelni a kreditek számát, így lenne egy 16 éves albumunk - említett Tankcsapda - ami meg van Lossless, és mp3 min?ségben, jelen esetben mondjuk 1 kredit mindkett? min?ség, ha még jobban szétbontanánk, Lossless 3 kredit, mp3 1 kredit, de akkor értelemszer?en a 0day tartalmak ára is emelkedik, ami relatív nem emelkedik, mert ugyanazért a pénzért kapsz több kreditet, semmivel nem tudsz többet letölteni, illetve igen, ha mindig a gyatra min?ségre mész rá, és ezen próbálsz spórolni. Itt jön képbe viszont az, hogy a kiadók, m?vészek, stb mennyire fogadják el a jelent?sen gyengébb min?ség? tartalmak terjesztését, de ez torrent, itt teljesen máshogy kell gondolkozni természetesen.

    A felvetés nem rossz, még ha csak kérdés formájában is tetted fel, továbbítani fogom az illetékesek felé. Én egy dolgot kértem t?lük, amit t?letek is kérek. Azt mondtam, hogy kísérleti jelleggel próbáljuk meg, ahogy használjuk, úgy fognak el?jönni a gyakorlati dolgok, amiket sokszor szükséges integrálni az elméleti dolgokba.

    Természetesen tervezek egy fórumot erre a célra, ahol ezeket a gondolatokat össze lehet írni, de lehetséges, hogy már most megnyitom a fórumot, vagy akár itt is lehet neki topicot nyitni, és várom az épít? jelleg? ötleteket, amiket továbbítani tudok.

    Az alap elgondolás annyi volt, hogy végre ne ellenségként nézzenek a torrentre, torrent üzemeltet?kre, illetve a felhasználókra. Ezzel szerintem ti is egyet értetek. Azért egy torrent oldal üzemeltet?jére még nagyobb felel?sség hárul, és még több szívás. Aki ismer minket, tudja, hogy az oldal nem mindig volt kicsi, de még itt is vannak régebbi adatok rólunk, mégis valahogy a fél évente jött razzia, letiltás, felszólítás, költöztetés ledarálta az oldalt, pedig 2005 óta mi is futunk már, és tényleg nem voltunk kicsik. Sajnos, ha nem találunk közös nevez?t, minden oldal így fog járni, ki el?bb, ki utóbb, elég ha most szétnéztek az oldalak között.

    Kihangsúlyoznám azt is, hogy ezzel nem az újra er?södésnek indult fizet?s - haszonles? - oldalakat szeretnénk er?síteni, hanem azokat az oldalakat, ahol értelmesen gondolkoznak az üzemeltet?k.

    Aki ismer korábbról azt is tudja, hogy én voltam az egyik legnagyobb ellensége az sms kredit, támogatásos oldalaknak, ma is így vagyok vele, de a két dolog teljesen különbözik. Én úgy gondolom, akinek nincs pénze üzemeltetni, el se kezdje, ez a hülye duma a legtöbb támogatásos oldalon, hogy barátokra lelsz, meg azért támogass, hogy megmaradjon az oldal, szerintem egy oltári nagy hülyeség.

    Ha lesz fórum, vagy topic, jelzem, hogy hol van... mégis jobb lenne, ha egy helyen lennének az ötletek, kritikák.
     
  5. Takasy / Guest

    Átállás: Szerintem teljesen

    Átállás: Szerintem teljesen felejt?s az az elképzelés, hogy a mostani nagynak mondható torrentoldalak átálljanak, hiszen, az átállással nagyvalószín?séggel céget kellene alapítaniuk, ami:

    1.: drága és így nagy valószín?séggel nem fog megtörténni, ha csak nem pénzes az admin eléggé...

    2.: a cég alapításnál meg adják a személyes adataikat és ezután le is csukhatják ?ket amiért eddig illegálissan m?ködtek :S

    Tehát szerintem egy új oldal kellene, (nagyon) esetleg a kormány kezében, egy központi sok szerverb?l álló terem, ahol akár egész magyarországot kitudják szolgálni a trackerek. Ezáltal bevezethet? egy központilag meghatározott ár.

    Árak: személy szerint úgy gondolom, hogy a legjobb az lenne, ha a kormány végezne egy felmérést, esetleg az eddigi felméréseket megnéznék és ezáltal bel?nének egy arany középútnak mondható összeget. amit még mindenki kitud fizetni és nem kell egy játék áráért eladni a gyerekori matchbox gy?jteményedet...

    Szerintem az lenne a legjobb ha darabonként kellene fizetni, az általad leírt kredit rendszer szerintem teljesen jó és könynen meg is valósítható, ezzel az elképzeléssel lenne értelme seedelni is, mondjuk minden egész arány után vissza kapnál 1%ot a befizetett árból. Pl: 2.00s aránynál kapnál 2% visszatérítést lehet h ez nem sok, nem tudom ezt ki lehetne tapasztalni id?vel.

    Mentalitás:
    ehhez a részhez csak anynit, hogy ha lenne egy iylen központi oldal, szerintem mindenki a legális változatot részestené inkább el?nyben, legalábbis személy szerint jobban aludnék, ha nem kéne attól félnem, hoyg reggel becsönget az ASVA és társai, hogy letartóztassanak kalózkodásért... esetleg keményebben rálépni az utána még meglév? torrent siteok sarkára, hogy bezárjanak, nem tudom, ezt is csak a megvalósítás után lenne értelme megtárgyalniuk a fejeseknek.

    és ami még talán ide illik talán nem az az, hogy a játékoknál ami nálam a f? célpont egy torrent siteon, lehetne multyplayer-ben is játszani amit a manapság jól kidolgozott kalózvédelemmel sz?rnek így szinte lehetetlen a többjátékos funkció. ami valljuk be szerintem kicsit baromság hiszen ha már veszel egy játékot milyen már, hogy csak neten tudod tolni, de LAN on már nem, ami sajna elég sok játéknál így van már. gondolom ez is a CD kulcs feltörések miatt...

    1 szó mint 100, én örülnék egy átállásnak eredetiben legálisan játszani egy játékkal sokkal élvezetesebb és jobb is több embert ismerhetsz meg a neten stb. stb. stb. ....
     
  6. Takasy / Guest

    most jutott eszembe még egy

    most jutott eszembe még egy gondolat arar, hogy hogyan lehetne kihagyni a kiadókat, ez persze nem szép velük szemben, de talán megoldható végülis.

    egyszer? a képlet, teljesen ki kell hagyni ?ket a buliból. a játék fejlszt?k, a film gyárak, a zenei el?adóm?vészek és társaik egyszer?en feltöltenék a kész m?veket a központi oldalra egy el?re behatárolt árral és kész, ott mindenki megtalálná esetleg saját költségükre lehtne készíteni reklámot amit TVben adnának le esetleg a saját honlapjukon tennék közre ilyesmi. de pl a játékokról hírt kapunk a nem kevés rendezvények alatt is... ugyan ilyen szisztéma alapján lehetnének filmes és zenés rendezvények is ... (bár lehet, hogy vannak, de azok nem keltették még fel a figyelmem :tef293: )
     
Címkék :