Magyar torrent oldalak LibraNet Olvasónaplókból Ajánlott: Akami Kósun - Battle Royale

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' kereső hozta létre. Ekkor: 2014. április 27..

  1. kereső /

    Csatlakozott:
    2011. február 13.
    Hozzászólások:
    8,585
    Kapott lájkok:
    35
    Beküldött adatlapok:
    0
    Olvasónaplókból ajánlott

    Takami Kósun - Battle Royale

    (Olvasónapló bejegyzés: t*)


    [​IMG]

    Azért olvastam el, mert szinte mindenhol azt olvastam róla, hogy az Éhezők viadalának ez a nagy elődje, és hogy sokkal jobb mint az.
    Gondoltam, leellenőrzöm. Hmmm, nem vitatkozni akarok -nem is fogok-, csak nekem kicsit más a véleményem: Nem mondom, hogy az Éhezők viadala jobb, de azt sem állítanám, hogy ez. Valahogy mindkettő nagyon tetszett. Mindkettőnek megvan a maga hiányossága, éppúgy, mint a zsenialitása is.
    Annak ellenére, hogy kicsit soknak tartottam a játékosok létszámát, valószínűleg szükség volt ennyire, bár szerintem a mondanivalóját jóval kevesebb áldozattal is el lehetett volna mondani. A másik dolog, amit nem teljesen sikerült átadnia: nem igazán lett megindokolva a
    Program létjogosultsága, márpedig az ilyesmire mindenhol, egy diktatórikus rezsimben pedig fokozottan is és kínosan odafigyelnek - mindenféle ökörségnek ki volt találva valami tökéletesen kézzelfogható (és megalapozott) magyarázata, amit kénytelen voltál elfogadni, mivel az csakis az ország (Pártunk és Kormányunk), az emberek javát szolgálja (két évtizedig éltem Ceaușescu Romániájában, tudom, miről beszélek).
    Összegezném: Mindenféle hiányosságok ellenére nagyon jó könyvnek tartom.