Magyar torrent oldalak LibraNet Olvasónaplókból Ajánlott Gárdonyi Géza - Egri Csillagok

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' kereső hozta létre. Ekkor: 2014. augusztus 10..

  1. kereső /

    Csatlakozott:
    2011. február 13.
    Hozzászólások:
    8,585
    Kapott lájkok:
    35
    Beküldött adatlapok:
    0
    Olvasónaplókból ajánlott

    Gárdonyi Géza - Egri csillagok

    (Olvasónapló bejegyzés: t* [​IMG])


    [​IMG]

    Ha nem lenne kötelező olvasmány már évtizedek óta az iskolákban, nagy valószínűséggel sokkal nagyobb sikere lenne. Egyébként is ezzel a kötelező olvasmány dologgal csak a gyerekek kedvét veszik el az olvasástól. Miért kell még mindig ragaszkodni ehhez a metódushoz, soha nem fogom megérteni. Tessék az olvasni valókat ajánlani és akkor lesz belőlük ajánlott olvasmány, és még esély is lesz rá, hogy a gyerek nem utálja meg az olvasást, szerencsés esetben talán meg is fogja azt szeretni. (Ha meg akarják törni pl. a Harry Potter sikerét, van rá megoldás: tegyék kötelező olvasmánnyá.)
    Puffogtam eleget. [​IMG] A lényeg viszont akkor is az: ez egy nagyon-nagyon jó könyv. Srácok, érdemes elolvasni attól függetlenül, hogy senki nem szereti a kötelezőket (én sem).
    Néhol még el is csodálkoztam rajta, hogy - főleg a csatajelenetekben - mennyire szabadon ír. Gyerekkoromban, mikor először olvastam, fel sem figyeltem rá, hogy olyan részletességgel vannak ábrázolva a véresebb jelenetek, mely miatt egy kortárs művet a "kedves" ifjúság-védők 18+ nak kiáltanának ki, ezt meg 12-14 éveseknek kötelezővé teszik (s ezt most nem az Egri csillagok ellen írtam).

    Te, aki otthagyod biztos hajlékodat, puha párnádat, minden kincsedet, hogy a halál erdején át alakoskodjál át veszendő szeretteidhez! Te, aki lebujdosol a föld mélységébe, te, aki gyönge karoddal akarsz át-áttörni a falon, amelyre fegyveres fenevadak százezre üvölt tehetetlenül! Te, aki nem ismered a lehetetlent, ha arról van szó, akit szeretsz, ha együtt kell szenvedned, meghalnod is vele – csodállak téged, asszonyi szív!