Magyar torrent oldalak LibraNet Olvasónaplókból Ajánlott George R. R. Martin - Trónok Harca

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' kereső hozta létre. Ekkor: 2014. május 22..

  1. kereső /

    Csatlakozott:
    2011. február 13.
    Hozzászólások:
    8,585
    Kapott lájkok:
    35
    Beküldött adatlapok:
    0
    Olvasónaplókból ajánlott

    George R. R. Martin - Trónok harca

    (Olvasónapló bejegyzés: r*)


    [​IMG]

    Most azt hiszem, meg fognak kövezni a Martin-rajongók... Ugyanis nem értem, miért ez a nagy hájpolás... Kicsit erősebb, mint közepes az ÉN VÉLEMÉNYEM SZERINT! [​IMG] És hogy miért? [​IMG]

    1, 2250 oldal (Nokia Lumia 800 - Freda olvasószoftver alapbeállításokon), amiből 1500 számomra a "Gyorsan felejthető" kategória.
    2, Az érték: Már ott tartottam, hogy "még pár oldal, és végre vége", amikor húzott egy hatalmasat, csavart a történeten egy nagyot, és az utolsó 100 oldallal megmentette a becsületet [​IMG]
    3, Bár olvasmányos, ahol VAN cselekmény, ott pörög, az én ízlésemnek túl sok a "töltelék": visszaemlékezések (amik nem segítenek jobban megérteni a cselekményt vagy a szereplők jellemét, tetteit), tájleírások (szépek, de néha a kevesebb is elég lenne).
    4, Egészen a könyv (majdnem) legvégéig nem értettem, ez miért fantasy. Azért, mert kitalált helyen játszódik? Azért, mert egy elképzelt világon történik? Hiányoztak a számomra "klasszikus" fantasy elemek, és csak a vége felé kezdett "OLYANNÁ" válni [​IMG] Ha az nem lett volna, akkor simán beleférne egy történelmi regény kategóriába, ha a szereplőket nem "ser" előtaggal, hanem "sir"-rel látnánk el, Westeros meg lehetne Európa a tizenvalahányasik században. Kicsit bosszankodtam is emiatt, de hősiesen helytálltam.
    5, Kicsit furcsák számomra a jellemek: A konok "csakazigazság" Eddard Stark (meg is érdemelte, hogy...őő...spoiler [​IMG] ), a bugyuta, mindent az érdekei elé helyező leányka, Sansa, a Lannisterek... IUgazi jellemváltozáson érzésem szerint csak Danerys esik át, és igazándiból ő volt számomra a sorozat fő szálának hírnöke, remélem, beigazolódik a jóslatom.

    És egyébként ezért nagyszerű mű ez a könyv: Egy teljesen mellékesen induló szál, néhány elejtett utalás a régmúltban történtekre, és szerintem EZ lesz a fő cseleményvonal... És ez a hibája is: Akkor miért a sok mellékes? [​IMG] Hogy több oldalt írhasson tele? [​IMG] Azért, hogy legalább három szálon futhasson a cselekmény? Hát, nekem egy kicsit megfeküdte a gyomrom. De folytatom... Hátha... [​IMG]