Magyar torrent oldalak LibraNet Olvasónaplókból Ajánlott Különböző Szerzők - Hullócsillag

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' kereső hozta létre. Ekkor: 2014. március 07..

  1. kereső /

    Csatlakozott:
    2011. február 13.
    Hozzászólások:
    8,585
    Kapott lájkok:
    35
    Beküldött adatlapok:
    0
    Olvasónaplókból ajánlott


    Különböző szerzők - Hullócsillag

    (Olvasónapló bejegyzés: r*)



    [​IMG]

    Novellák... Régebben elég sok novelláskötetet olvastam, utazás közben sokkal jobban szórakoztattak, mint egy hosszabb regény, amit félbe kellett hagyni a legjobb résznél, mert le kellett szállni [​IMG]
    Novellák... Mások, mint egy "rendes" regény, mivel a terjedelmük nem engedi meg a hosszas leírásokat (mint pl. Victor Hugo Nyomorultak-jában a Párizs alatti csatornarendszerre szánt több tíz oldalt), párszáz szóba kell(ene) egy JÓ történetet megírni.
    Ebben a kötetben ez (SZÁMOMRA) senkinek sem sikerült.
    Nyálcsorgatva kezdtem hozzá, mivel Jeffrey Stone az egyik kedvencem abban a stílusban, de pár oldal után komolyan újrakezdtem. Többször is. Azt hittem, én néztem el valamit, de nem. A Hullócsillag c. kisregény...őőőő... borzalom? rettenet? Vagy csak én vénültem meg? Mindegy, folytattam, és átrágtam magam a könyvön.
    Greg Egan műve egy klasszisokkal jobb volt az indító kisregénynél, Kim Lancehagennek két novellája is helyet kapott (egy darkos és egy humoros), mindkettőben jó teljesítményt nyújtott, Peter Sanawad "Güzü"-je vicces is lehetett volna, de a novella korlátai miatt (valószínűleg) kicsit összecsapta a végét. Susan Salina "Maszk"-ja... Hát, talán emiatt kapta meg a kötet az 5-öst, egyébként azt sem érné el. [​IMG] Nem említettem Kyra Potter "Küldetés"-ét (egynek elmegy) és Allen Newman "Lánghatár"ját (egynek sem megy el [​IMG] )
    Így összességében maradt a fele pont. Végig azzal mentegettem a könyvet, hogy novelláskötet... Most már elég gyanakvó vagyok, pedig a következő áldozatomnak is egy novelláskötetet szánok. Meglátjuk [​IMG]