Magyar torrent oldalak LibraNet Olvasónaplókból Ajánlott Wass Albert - A Kastély Árnyékában

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' kereső hozta létre. Ekkor: 2014. június 01..

  1. kereső /

    Csatlakozott:
    2011. február 13.
    Hozzászólások:
    8,585
    Kapott lájkok:
    35
    Beküldött adatlapok:
    0
    Olvasónaplókból ajánlott

    Wass Albert - A kastély árnyékában

    (Olvasónapló bejegyzés: t*)


    [​IMG]

    Hmmm... legutóbbi Wass Albert könyvemnél megjegyeztem, hogy legközelebb valami "boldogságosabbat" szeretnék tőle olvasni... Na ez most nem jött össze, sőt azt kell mondanom, hogy még csak nem is tetszett igazán! Ha erőlködöm kicsit, talán még a miértre is találok választ.
    Erősen idealizálja az arisztokráciát (az urakat), természetesen ez - származását tekintve - tökéletesen érthető is. Közben keményen, bár burkoltan bírálja a parasztságot (jó, igazából az egész magyarságot), mert nem tettek semmit valami ellen, amiről szerencsétlen birkáknak fogalmuk sem volt, hiszen minden "fent" dőlt el. Egyszóval ismét tévedett valaki, itt nevezetesen Wass Albert.
    Másik kifogásom ez ellen a könyv ellen, hogy bár eddig következetesen kiálltam amellett, hogy Wass Albertnek köze nincs az antiszemitizmushoz, gyűlöletkeltéshez, ha nem is tartom kifejezetten gyűlöletkeltőnek, megfelelő kézben a könyvben kinyilvánított gondolatok igenis alkalmasak az antiszemitizmus céljainak, gyűlöletkeltésre tökéletesen megfelelnek (még napjainkban is). Megvan: a neten felkapott divatos elnevezés sajnos itt ráillik - olyan igazi "vadmagyar".
    Nekem ez a könyv csalódás volt! Azt hiszem, egy ideig jegelni fogom a W.A. olvasásokat, amíg ezt a traumát kiheverem, s csak akkor olvasok legközelebb tőle, ha tökéletesen meggyőződtem róla, hogy a választott könyv igazán olyan, mint azok a könyvek, ami miatt megszerettem őt!

    Az élet olyan, mint a mellény: ha rosszul gombolta az ember, hiába keresi rajta a hibát. Ki kell gombolni végig az egészet, és kezdeni elölről.