Pintér: Storck azt folytatta, amit én elkezdtem

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' david9696 hozta létre. Ekkor: 2016. január 09..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,585
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A magyar labdarúgó-válogatott 44 év után lesz ott ismét az Európa-bajnokságon, miután a pótselejtezőn sikerült oda-vissza legyőzni Norvégiát. Azt a párharcot már a német Bernd Storckkal vívta meg az együttes, ugyanakkor a selejtezősorozatot még Pintér Attilával kezdte meg a csapat, őt egy meccs után menesztették és 2015 nyaráig Dárdai Pál ült a kispadon, akit aztán visszarendelt a Hertha BSC.
    Pintér, valamint a korábban szintén a válogatottat dirigáló Egervári Sándor a télen visszatért a klubfutballba: előbbi a másodosztályú Mezőkövesd, utóbbi az NB I-ben szereplő Diósgyőr hívó szavára mondott igent. Az NSO TV kérdezte őket a válogatott Eb-kvalifikációjáról és abban mindketten egyetértettek, hogy az ő munkájuk is visszaköszönt a sikerben. Pintér Attila ugyanazokat a módszereket vélte felfedezni Bernd Storck munkájában, amit ő is meg akart honosítani a válogatottnál:

    Ez is engem igazol, hiszen Storck úr azt folytatja, amit én elkezdtem, úgyhogy azt gondolom, én nagyon jól felmértem a magyar labdarúgást, hogy tud előrelépni

    – mondta Pintér, akiben azért maradt némi tüske amiatt, hogy amikor ő bedobta az összetartások ötletét, akkor amiatt sok kritikát kapott és sokan a sportágon belülről sem segítették, miközben Storck esetében ugyanezt pozitívumként emlegetik.
    Egervári Sándor, ahogyan azt tőle már megszokhattuk, visszafogottan nyilatkozott. Ő azt emelte ki, hogy a stábjával mennyi fiatalnak adtak lehetőséget és közülük sokan immár rutinos játékosként képviselik a címeres mezt. Guzmics Richárd esetét emelte ki, akit egy korábbi hibája miatt rengeteg bírálat ért, viszont a norvégok elleni párharcban az egyik, ha nem a legjobb teljesítményt nyújtotta.