Politika Putyin Előre Eltervezte A Krím Elfoglalását.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2015. március 10..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Putyin először ismerte el nyilvánosan, hogy már hetekkel a krími népszavazás előtt készen voltak a tervek a félsziget bekebelezésére Oroszországba. Az orosz elnök egy televíziós interjúban beszélt arról, hogy február 22-éről 23-ára virradóra egy egész éjszakán át tartó megbeszélésen adta ki az utasítást, hogy tegyék meg az előkészületeket az orosz többségű, idáig Ukrajnához tartozó félsziget „visszatérésére”.

    Korábban Putyin azt állította, hogy a Krím sorsáról csak azután döntött, hogy a helyi népszavazáson a résztvevők 80 százaléka az Oroszországhoz való csatlakozásra voksolt — emlékeztet a BBC.

    A februári találkozóra közvetlenül Janukovics ukrán elnök elmozdítása után került sor. „A biztonsági szolgálatok és a védelmi minisztérium vezetőit hívtam meg a Klemlbe, és azzal a feladattal bíztam meg őket, hogy mentsük meg Ukrajna elnökének az életét, akit egyébként egyszerűen likvidálhattak volna” — mondta Putyin.


    Reggel hét körül végeztünk. Indulásnál azt mondtam a kollégáknak, hogy el kell kezdenünk dolgozni azon, hogy visszahozzuk a Krímet Oroszországba.

    A Putyin-interjúból egyelőre csak egy egyperces részlet nyilvános, ezt az állami Rosszija-1 tévécsatorna vasárnap este vetítette először egy később elkészülő dokumentumfilm előzeteseként. Az „Út az anyaországba” című film trailere oroszul
    Index - Külföld - Putyin előre eltervezte a Krím elfoglalását