Nagyvilág Bulvár Rivális márka autójával fotózták Hamiltont

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' lena61 hozta létre. Ekkor: 2021. február 08..

  1. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Rivális márka autójával fotózták Hamiltont

    GPHÍREK2021.02.07. 08:26


    Lewis Hamiltont egy Porsche volánja mögött fényképezték le az Egyesült Államokban. A hétszeres világbajnok még mindig nem írt alá a Mercedesszel, de Stefano Domenicali, az F1 elnök-vezérigazgatója reméli, hogy ez hamarosan megtörténik.

    szintén lefotózták.

    Azt nem tudjuk, hogy a Mercedesnél mennyire örülnek ennek, ugyanakkor tény, hogy a felek jelenleg hivatalosan nem állnak szerződésben egymással.Ezzel kapcsolatban szólalt meg Stefano Domenicali, aki az idei évtől a sportág elnök-vezérigazgatójaként tevékenykedik. Az olasz szakember bízik benne, hogy a felek minél hamarabb megállapodnak.

    „Nem látok bele Lewis fejébe, és még csak Toto pozíciójában sem vagyok, de [Hamiltonnak] fontos döntést kell meghoznia az élete szempontjából – idézi a Racefans. – Nagyon remélem, hogy hamarosan érkezik a bejelentés, hiszen idén olyasmiért fog harcolni, ami sportszakmai szempontból egészen hihetetlen. El tudom képzelni, hogy mekkora nyomás nehezedik rá, és mennyire el akarja érni ezt a rekordot, hiszen ez egy elképesztő történet lenne.”

    A Forma-1-es sajtóban elterjedt, hogy Hamilton és a Mercedes már majdnem mindenben megállapodtak, csupán a hétszeres világbajnok fizetésében nem tudnak megegyezni.Domenicali szerint azonban a helyzet nem ennyire egyszerű.

    „Úgy vélem sok mindent átbeszélnek, és nem hiszem, hogy csak a fizetéséről esik szó – jelentette ki. – Szerintem inkább azzal kapcsolatos, hogy mit gondolnak a jövőbeli közös tervekről. Úgy gondolom, valójában ez az oka [a késlekedésnek]. Ugyanakkor talán nem is sietik el [a bejelentést], mivel már döntöttek, ezt nem lehet tudni. A magam részéről viszont örülnék, ha Lewist azzal az energiával látnám, amit mindig beletett az F1-be, amint megvan a bejelentés. Biztos vagyok benne, hogy így lesz.”

    [​IMG]
    Domenicali várja a bejelentéstFORRÁS: FORMULA 1 VIA GETTY IMAGES/2020 FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP LIMITED/DAN ISTITENE - FORMULA 1
    Hamilton 2008-ban szerezte első világbajnoki címét, amikor Domenicali még a konstruktőri elsőséget elhódító Ferrari csapatfőnöke volt. Az 55 esztendős szakember elárulta, jól emlékszik erre az időszakra, amit még hat végső győzelem követett, így a brit pilótának idén lehetősége lesz nyolcadszor is felérni a csúcsra, amivel megdöntené Michael Schumacher rekordját.

    „Ő egy elképesztő pilóta, egy elképesztő ember és egy elképesztő sportoló. Másik dimenziót adott a Forme-1-nek, ami szerintem már túlmutat a sporton.Ennélfogva, amint fény derül a jövőjére, jó lenne látni, hogy olyasmiért küzd, amit Michael távozása után mindenki lehetetlennek tartott.”

    Ha Hamilton esetleg mégsem írna alá a Mercedesszel, akkor minden bizonnyal George Russell kap lehetőséget a csapatnál, aki a Szahíri Nagydíjon remekül helyettesítette őt. Domenicali méltatta a Williams versenyzőjét, ám leszögezte, a hétszeres világbajnok egyelőre külön kategóriát képvisel. „George megmutatta a benne rejlő potenciált, és nem kétséges, hogy világbajnok lesz. Lewis és ő egyaránt nagyszerű dolgokat tesznek az F1 számára, azonban Lewis már az F1 nagykövetévé vált.”