Sport Schumacher szemkontaktust vesz fel

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2014. április 08..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    [h=1]Schumacher szemkontaktust vesz fel[/h]
    Helyi tudósítások szerint a hónapok óta kómában fekvő Forma-1-pilóta már a hangokra is reagál. Más Forma-1-es pilóták is Michael Schumacher állapotának javulásáról számoltak be.





    Reagál a hangokra és szemkontaktust vesz fel Michael Schumacher – írja helyi tudósításokra hivatkozva az MSN Foxsport.
    Az olasz La Gazzetta dello Sport szerint a múlt év vége óta kómában fekvő Forma-1-pilóta biztató mozdulatokat tesz a szemével, a német Bild am Sonntag pedig arról számolt be, hogy Schumacher hangokra reagál.
    Schumacher menedzsere, Sabine Kehm a múlt héten jelentette be, hogy a síbalesete óta kórházban ápolt, 45 éves Schumacher "az ébredés jeleit mutatja".




    [TD="class: greyboxbody"] Fotó: AFP / Roslan Rahman [/TD]
    [​IMG]
    Az egykori Forma-1-versenyző, Jean Alesi gyakran látogatja barátját a kórházban. Az ő beszámolója szerint "Michael eleinte csak a fájdalomra reagált, ha például megcsípték. Az azonban a test tudattalan reakciója is lehetett" – tette hozzá. "A legutóbbi látogatásomnál észrevettem, hogy egyre több a biztató jel. A családdal együtt némi megkönnyebbülést és nagy örömöt éreztünk a fejlődés láttán. Csodálatos, hogy ez történik, de az életbe visszavezető út még igen hosszú" – fogalmazott Alesi.
    Felipe Massa, Schumacher korábbi Ferrari-csapattársa is megerősítette, hogy a kómában fekvő pilóta a hangokra reagált. Massa azt mondta, szavakkal nem is tudja kifejezni, mennyire izgatott. "Mindennap imádkoztam Michaelért, és az imáim meghallgatásra találtak. Remélem, továbbra is jó híreket kapunk a grenoble-i kórházból."
    Schumacher tavaly december 29-én szenvedett súlyos síbalesetet Franciaországban, súlyos agysérülése miatt kétszer megműtötték és mesterséges kómába helyezték, hetekkel ezelőtt kezdték el az ébresztési folyamatot.
    http://hvg.hu/cegauto.autoshirek/20140407_Schumacher_szemkontaktust_tart