Hírek Itthon Szökésben a migránsokat csempésző kisgép pilótája

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2018. január 18..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Repülőgéppel jutott be az országba 11 migráns hétfőn. A radarok előtt láthatatlanul, este landolt a csempészgép a kelet-magyarországi Kállósemjén közelében.


    Ahogyan korábban megírtuk, hétfőn egy repülő szállt le Kállósemjén mellett.

    A gépen a személyzeten kívül 11 migráns volt.

    A szovjet gépet az ukrán határhoz közel, egy szántóföldön tette le a pilóta, aki valószínűleg profi volt. Azt azonban ő sem tudta megakadályozni, hogy a gép egyik futóműve elsüllyedjen a sárban. Miután az utasok leszálltak, a gép nem tudott újra felszállni, a pilóta elmenekült.


    A rendőrség elfogott nyolc vietnámi és három afgán állampolgárt, akik a repülőn utaztak, de a gép pilótáját még nem találták meg. A helyiek szerint ez lehetett a repülő első bevetése, mert valószínűleg feltűnt volna nekik, ha már korábban is látták volna az ország légterében - írja a Blikk.

    A migránsokat szállító gépet egy kállósemjéni körzeti megbízott vette észre, mert az feltűnően alacsonyan repült el a háza felett. A gép a Szovjetunióban készült 1981-ben, utána az ukrán polgári repülésben használták. 1993-tól az ukrán légitársaság tulajdonában volt, 2005-től egy magánemberé.Nagy zajra lettem figyelmes. Kinéztem, és egy alacsonyan szálló repülőgépet láttam, ami feltehetően landoláshoz készült. Egy fél percre rá már nem is hallottam a repülő zaját. A történteket jelentettem a parancsnokomnak, és értesítettem a szolgálatban lévő kollégáimat, akikkel sikerült felkutatnunk a gépet- mondta a Nyíregyháza.hu-nak Tóth János főtörzsőrmester.

    [​IMG]
    Forrás: Police.hu

    A Magyar Honvédség légtérvédelmi készenléti szolgálata már az előtt észrevette a gépet, mielőtt az országba lépett volna, és riasztotta a megfelelő erőket. Ahogy a gép ereszkedett, eltűnt a radarról.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...