Filmklub Terence Hill a legjobb barátját veszítette el

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2016. június 29..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Terence Hill és Bud Spencer az 1967-ben bemutatott Isten megbocsát, én nem című spaggetiwesternben osztoztak először a filmvásznon. Egy híján ötven évvel később az olasz Corriere Della Sera nevű újságnak nyilatkozva így búcsúztatta kollégáját a kékszemű színész: Meg vagyok döbbenve. A legjobb barátomat veszítettem el.

    Az olasz újság felidézte, mi is kellett ahhoz, hogy 1967-ben ugyanabba a filmbe hívják őket: a forgatást megelőző este eltörte a lábát Spencer eredeti partnere, Peter Martell. Így került a képbe Terence Hill, eredeti nevén Mario Girotti. A hétfőn elhunyt sztár mindezt a sorsnak tulajdonította.

    [​IMG]

    Bud Spencer és Terence Hill 1984 októberében egy német tévéműsor forgatásán

    Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Istvan Bajzat


    Spencer szerint ők voltak az egyetlen olyan páros, akik sohasem veszekedtek egymással. Nem irigykedtek a másikra, így barátok lettek, és ez a kötelék az olasz színész haláláig kitartott. Az Origónak tavaly adott interjújában arról mesélt Piedone megformálója, hogy éppen pár hete ebédelt náluk Hill és a felesége.

    A legendás párosnak tizenhét közös filmje volt, köztük olyan nagyszerű vígjátékok, mint a Kincs, ami nincs vagy a Nincs kettő négy nélkül. Utoljára az 1995-ös Bunyó karácsonyig című westernben játszottak együtt.

    Forrás: http://www.origo.hu/filmklub/201606...encer-isten-megbocsat-en-nem-halal-peter.html