Torrenteztél? Lehet Százezres Bírságot Kapsz!

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' klarensz hozta létre. Ekkor: 2013. december 05..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Torrenteztél? Lehet százezres bírságot kapsz!

    Utca házszámra megmondják honnan töltöttél.

    Az internetez?k azt hiszik, ha torrenten leszednek egy filmet, az után nem kell fizetniük semmit.

    Fizetési felszólítást kaptak egy film illegális letöltése miatt lengyel internetez?k.
    Napokkal ezel?tt közel 400 lengyel internetez?nek küldött fizetési felszólítást engedély nélküli filmletöltés miatt egy szerz?i jogok védelmével foglalkozó német cég egy lengyel producer megbízásából.
    A Fekete csütörtök cím? filmet Antoni Krauze rendezte, és 2011 februárjában kezdték vetíteni a lengyel mozikban. Szinte dokumentarista h?séggel mutatja be az 1970-es lengyel tengermelléki munkásfelkelést.

    Az ügy valósággal sokkolta az érintetteket. Különösen azon döbbentek meg, hogy az ügyvédi iroda honnan tudja a lakcímüket.

    Az illetékes ügyészség közölte, hogy a német cég hozzájuk fordult a személyes adatok ügyében, az ügyészség pedig az internet-szolgáltatókhoz továbbította a kérést. “Ez teljesen legális” – szögezte le az ügyészség illetékese.
    Ha a felszólított netez? nem fizeti be a megadott határid?re a kért összeget, az ügyészség eljárást indít. Ez esetben a büntetés elérheti a 2000 zlotyt (144 ezer forint) is. Az ügyvédi iroda közölte, hogy nem állnak meg a 3-400-nál, tovább folytatják a levelek kiküldését, s?t további lengyel filmek illegális letöltését is vizsgálják.
    Tehát aki illegálisan filmet tölt le a neten, az számíthat arra, hogy egyszer egy nagyösszeg? csekkel csenget majd a postás, melyet kénytelenek leszünk befizetni.
    A jelenkori internetezési szokásokat ismerve, egy-egy család büntetése akár a több millió forintos tételt is elérheti majd hazánkban.

    2013-12-05 17:52
    http://hir.ma/internet-2/torrenteztel-lehet-szazezres-birsagot-kapsz-utca-hazszamra-megmondjak-honnan-toltottel/173177?utm_source=AMELI&utm_medium=AMELI&utm_campaign=AMELI
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Mi az igazság?

    Nem követünk el büncselekményt, nem vagyunk büntethet?ek...én szerintem.
    Csak saját használatra , családi filmnézéshez, szabad torrentezni...igy tudtam mostanig.
     
  3. kifi /

    Csatlakozott:
    2013. november 15.
    Hozzászólások:
    35
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Mi az igazság?

    Én úgy tudom, hogy let?ltés legális a vissza osztás(seedelés)büncselekmény.
     
  4. YO /

    Csatlakozott:
    2013. október 29.
    Hozzászólások:
    846
    Kapott lájkok:
    10
    Beküldött adatlapok:
    0
    re.:Mi az igazság?

    Én is úgy tudom hogy csak a feltöltés az, de szerintem annyira nem kell emiatt aggódni, mert több százezer embert nem csukhatnak le/nem büntethetnek meg emiatt, mert abból botrány lenne. De ez csak az én véleményem. :tef293:
     
  5. kifi /

    Csatlakozott:
    2013. november 15.
    Hozzászólások:
    35
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kérem Magyarországon manapság

    Kérem Magyarországon manapság minden lehetséges.De Sátánt idézve-Az er? segít majd legy?zni a gonoszt!
     
  6. zsyy /

    Csatlakozott:
    2013. június 20.
    Hozzászólások:
    174
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    miazigaz.._re

    sziasztok!
    hogy is van ez? hogy is jutottak az ip-címekhez?
    regisztáltak egy oldalon feltöltötték/letöltötték azt a filmet, aztán jegyzetelték a peer listát?:tef161::tef161::tef161:
     
  7. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,928
    Kapott lájkok:
    772
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Torrenteztél?

    IGEN !

    Sziasztok!

    Amennyire én tudom:
    A letöltés nem büntethet?, hiszen nem számít megosztásnak.
    Egy új feltöltés már sokkal inkább nevezhet? annak.

    A torrentezéskor ha letöltesz valamit szinte elkerülhetetlen hogy ne ossz vissza akár egy bitet is ami már megosztás még ha azzal a bitecskével nem is lehet sokra menni. :tef344:
    Hogy nem osztok vissza az pedig pontosan szembe megy a torrentezés lényegével. (kapni és adni)

    Én úgy gondolom a csekket mindenképpen meg kell el?zzön egy elfogadott és hatályba lépett világos törvény ami err?l szól.
    Mit is gondolok még?
    Jaaa igen!
    Ett?l még nem kell majd kis hazánkban nagyobb mozikat építeni mint ahogy stadionokat is felesleges!