Új bajnokot avatnak a US Open női egyesében

A témát ebben részben 'Sport Hírek!' drogba № hozta létre. Ekkor: 2017. szeptember 08..

  1. drogba № /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 29.
    Hozzászólások:
    19,281
    Kapott lájkok:
    33
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    Pincér
    Új bajnoka lesz a nőknél a US Opennek. Az elődöntők előtt biztos volt, hogy amerikai nyeri a szezon utolsó Grand Slamét, a női egyesben, de arra kevesen fogadtak volna, hogy Venus Williams nem jut döntőbe. A 37 éves, hétszeres GS-bajnok azonban nem bírt 13 évvel fiatalabb honfitársával, Sloane Stephens 6:1, 0:6, 7:5-re győzte le a példaképét. A szombati fináléban, a szintén amerikai Madison Keys lesz az ellenfele.


    A nőknél amerikai házibajnoksággá alakult a US Open. Csütörtök este az Arthur Ashe stadionban Venus Williams és Sloane Stephens kezdett. Williams a 23. GS-elődöntőjét játszotta, Stephens a másodikat – 2013-ban, Melbourne-ben jutott a legjobb négy közé, többek között Serena Williamst verve.

    Stephens, abban az évben a 11. helyen állt a WTA-ranglistán, de sérülések miatt, az idei szezon első felét, sőt gyakorlatilag 11 hónapot kihagyva, a 957. helyre esett vissza. A visszatérése után két héten belül előbb Torontóban, majd Cincinnatiban jutott elődöntőbe, amivel 874 helyet javított a pozícióján. Soha, senki nem ugrott ekkorát előre a ranglistán ilyen rövid idő alatt.

    A mérkőzés két annyira ellentétes játszmával indult, hogy 54 perc után a semleges szurkolók abban bíztak, legalább a döntő szettben egyszerre fognak jól teniszezni. Az elsőben ugyanis Venus Williams hibázott rengeteget, a másodikban viszont Sloane Stephens nem tudott lépést tartani a feljavult
    bajnokkal. A közönség megkapta, amire vágyott, a 6:1, 0:6-ot követően parádés, fordulatos, látványos csata alakult ki. Stephens kétszer került brékelőnybe, de Williams 0:2-ről és 3:4-ről is visszajött.

    [​IMG]

    Sloane Stephens örülhetett Venus ellen

    Forrás: AFP/2017 Getty Images/Clive Brunskill

    Bámulatos labdameneteket produkáltak, a kétszeres US Open-bajnok kitartóan támadott, de a gazella mozgású, villámgyors Stephens mindent elért, legalább 3-szor kellett megnyerni minden pontot ellene. A csúcs, a döntő pont 5:4, 30:30-nál jött. Stephens szervált a meccsben maradásért, és a 25 ütésből álló labdamenet végén kiszorított, lehetetlen helyzetből, fonák egyenessel rendítette meg Williamst. A következő tíz pontból kilencet nyert, így elmaradt a rövidítés, ünnepelhetett a 24 éves Sloane Stephens.

    [​IMG]

    Venus kénytelen volt gratulálni

    Forrás: AFP/2017 Getty Images/Al Bello

    „Folyamatosan agresszívan teniszeztem, úgy, ahogy meccset lehet nyerni. A végén azonban túl sokat hibáztam – foglalta össze a lényeget Venus Williams, majd kicsit részletesebben is elemezte a történteket. – Az első játszmában nagyon nem játszottam jól. Ez az a helyzet, amikor nagyon mélyre kell ásnod, hogy kimásszál a gödörből és megtaláld a játékod. Nem lehet bizonytalankodni. Sok mindenre rájöttem, de ő nagyszerűen védekezett. Egyszer játszottunk korábban, évekkel ezelőtt és nem nagyon emlékeztem arra a meccsre. Ő biztos sokat látott engem teniszezni, fordítva ez nem igaz. Mindig jobb olyan valakivel küzdeni, akinek a játékát ismered és érted. Jól játszott, nem tudtam mit kezdeni az extra ütéseivel. Én is jól teniszeztem, mindig a legjobbat próbáltam, de ő egy kicsivel jobb volt"- nyilatkozta Venus Williams, aki hétfőtől, hat év után újra top ötös játékos lesz.

    „Szuper boldog vagyok, azt hiszem, minden játékos erről álmodik. Még különlegesebb, hogy a hazai Grand Slamen jutottam döntőbe"- magyarázta fülig érő szájjal Sloane Stephens.

    A második elődöntőben elmaradt a fordulat, nagyon egyoldalúra sikerült az egész, mert Madison Keys nagyszerű napot fogott ki.

    [​IMG]

    Madison Keys nem hagyott sok izgalmat

    Forrás: AFP/Don Emmert

    Valószínűleg jót tett az önbizalmának, hogy az elmúlt hetekben kétszer is jobbnak bizonyult Coco Vandeweghe-nél. A New Yorkban született, Kaliforniában felnőtt Coco június óta készül az egykori wimbledoni bajnok Pat Cash-sel, de a nála három évvel fiatalabb Keys sem akárkivel edz, őt Lindsay Davenport segíti.

    Ezen az estén egyértelműen Keys volt a jobb, Cash is elismerően beszélt a teljesítményéről. Mindössze 67 perc alatt lett 6:1, 6:2, nem meglepő, hogy az egyébként nagyon vagány, nagyon öntudatos, magabiztos, tipikus amerikai Coco könnyes szemekkel érkezett az interjúszobába és ott el is sírta magát.

    [​IMG]

    CoCo Vandeweghe nem sok esélyt kapott honfitársától

    Forrás: AFP/2017 Getty Images/Clive Brunskill

    „Madison hihetetlen meccset játszott, nem sokat tudtam tenni"- ismerte el a szemét dörzsölgetve.

    A péntek a férfiakról szól Flushing Meadows-ban. Előbb Kevin Anderson és Pablo Carreno Busta dönti el, hogy melyikük játszhat újoncként Grand Slam-döntőt, majd jön Rafa Nadal és Juan Martin del Potro, magyar idő szerint várhatóan szombatra virradó éjjel.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...