Hírek Itthon Vaddisznók költöztek Budapestre

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2018. február 25..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    [​IMG]

    Újabb vaddisznókat fotóztak Budapesten. A Hajógyári szigeten nem ez az első alkalom, hogy találkoztak az állatokkal: egy asszony a " target="_blank">Tényeknek elmondta, hogyan támadt már vaddisznó a kutyájára is. Egy szakember szerint azonban ezek az állatok csak akkor agresszívek, ha a kicsinyeiket kell megvédeniük.


    Egy férfi két vaddisznóról készített képet a Hajógyári szigeten, akik nagyon közel merészkedtek az egyik úthoz, ahol sokan szokták a kutyáikat sétáltatni.

    Igazából ott van a játszótér környékén láttam többször nyomokat, szerintem az egy disznó lehetett. Azt olvastam, hogy kicsinyeik is vannak, bár pici lábnyomokat nem láttam – mondta egy édesanya a Tényeknek.

    Egyre többször merészkednek vadállatok a városokba: nemrég Duna parton vették fel, ahogy a forgalomban a kocsik mellett futnak a vaddisznók.

    A Hármashatár-hegyen találkoztam egy anyakocával, nyolc-tíz kismalaca volt. A kutyám nem volt pórázon és ahogy meglátta, rögtön nekiment az anyakocának, az meg ugye védte a kicsinyeit és megtaposta a kutyámat – nyilatkozta egy budapesti nő.

    A Tények is bemutatatott már olyan videót, amin a belvárosban rendőrök üldöztek egy vaddisznót, aki még az Andrássy úton is átment. Végül a hetedik kerületben egy parkban kapták el, majd a Hármashatár-hegyen engedték szabadon.

    Egy vadász szerint az utóbbi években az európai nagyvárosokba fokozatosan telepedtek be vaddisznók. Ennek több oka is van.

    A vaddisznó egy végtelenül intelligens állat, egy opportunista felfedező típus. Megtanulta azt, hogy a lakott területeken belül nincs vadászat, nem bántják, senki hozzá nem szól, és mindig talál takarmányt magának, legyen az gyümölcs, és sokszor kidobott ételmaradék – magyarázta Major Tamás, a Koplán-Göröcz Vadgazda Egylet fővadásza.

    A vadász szerint a vaddisznók általában félnek az embertől, viszont a kismalacát védő állat az emberre is rátámad.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...