Hírek Itthon Váratlanul lemondott Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. november 19..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Váratlanul bejelentette lemondását Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát a Szent Márton napi ünnepségen - írta a Kisalföld.


    Várszegi Asztrik ünnepi beszéde végén jelentette be lemondását. "A Szent Márton-napokkal 17 év telt el, az én főapáti szolgálatomban pedig immár lassan 27 év telik be. A bencés hagyomány bölcsessége azt diktálta szívemnek és ez van házi törvényeinkben is, hogy az idősebb adja át helyét a fiatalabbnak. Ezt teszem magam is jó szívvel és csak úgy köszönök el, hogy nem főapátként, de jóbarátként megmaradok kedves mindannyiuk számára a továbbiakban is" - mondta a főapát a Kisalföld tudósítása szerint.

    [​IMG]

    Várszegi asztrik pannonhalmi főapát

    Fotó: Polyák Attila - Origo

    Várszegi Asztrik 71 éves, ez egyáltalán nem számít magas életkornak.

    1946. január 26-án született Sopronban, Imre néven. A soproni Berzsenyi Dániel Gimnáziumban érettségizett.1964-ben belépett Pannonhalmán a Szent Benedek Rendbe. Itt vette fel az Asztrik szerzetesi nevet. Teológiát tanult a főapátság Szent Gellért Hittudományi Főiskoláján, majd az ELTE BTK-n szerzett történelem-német szakos tanári diplomát, a rend pannonhalmi gimnáziumában tanított. 1989. február 11-én szentelték püspökké.

    1991. január 5-én választották pannonhalmi főapáttá. Utódját január 6-án, Vízkeresztkor választják meg.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...