Sport Vettel: Az Idei Autó Egyszerűen Nem Fekszik Nekem.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2014. szeptember 25..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Sebastian Vettel mára belátta, 2014-es autója egyszerűen nem fekszik vezetési stílusának. A négyszeres bajnok az okokról beszélt.

    [​IMG] Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo (Fotó: Charniaux / XPB Images)


    Szingapúrban idei legjobb eredményét (2. hely) érte el Sebastian Vettel, aki Monza után ismét egy új kasztnit kapott csapatától. Noha a német a Magyar Nagydíj óta úgy fest, egyre jobban boldogul az RB10-zel, az Autosportnak nyilatkozva elárulta, már nem számít arra, hogy megtalálja a maximális összhangot vele.

    „Valahányszor igazán nyomni szeretném, vagy szeretném, hogy történjen valami, egyszerűen nem megy. Úgy vélem, ez az idei autónk karakterének köszönhető, valamint a rendelkezésünkre álló leszorítóerőnek és a gumiknak. Ez a kombináció egyszerűen nem adja meg nekem azt, amit elvárok a kanyar bizonyos részében. Ez persze nem kifogás, mert végső soron nekem kell kihoznom a maximumot az autóból. Sokat fejlődtünk, de még mindig rengeteg dolgot csinálhatnánk jobban” – nyilatkozta a négyszeres világbajnok.

    Vettel számára idén a legfőbb nehézséget a féktávok, a kanyarbejáratok, valamint a Pirelli gumijai okozzák. A betiltott befújt diffúzor eltűnésével az autók hátul nagy mennyiségű leszorítóerőt veszítettek, a Red Bull viselkedését pedig emellett az új, elektronikus fékrendszer, valamint a Renault-motor is bizonytalanabbá teszi, mint Vettel azt szeretné. A több csúszkálás pedig értelemszerűen a gumik gyorsabb kopásához is vezet – ezen a téren eddig Daniel Ricciardo boldogult jobban a címvédő gárdánál.

    Vettel elárulta, ezen korlátai miatt időnként lassabban kell vezetnie, mint amire képes lenne. „Igen. Alapvetően úgy vezetsz, ahogy gyorsabbnak gondolod, hogy éppen visszafogod magad, vagy jobban nyomod, azt pedig a helyzet határozza meg. Idén viszont nem ilyen egyszerű, és nem is vagyunk olyan következetesek, tehát ez kemény dió.”

    A címvédő úgy véli, az idei évben sokat már nem változik a helyzete, ám bízik abban, hogy 2015-ös autójával újra sikerül megtalálnia a közös hangot. „Versenyzőként mindig szeretnél gyorsabb lenni, de idén ez nem megy olyan könnyen. Az előző pár versenyen már sokkal jobban boldogultam, de még mindig vannak dolgok, amikkel túlságosan is a határon táncolunk” – zárta gondolatát Vettel.
    Vettel: Az idei autó egyszerűen nem fekszik nekem | TeleSport
     
    • Like Like x 2