Sport Vettel: Hamarosan Meglesz A Bejelentés A Jövőmről.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2014. október 04..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Sebastian Vettel úgy érezte, eljött az ideje, hogy új korszakot nyisson pályafutásában. A német 15 év után int búcsút az őt gyerekkora óta pártfogó Red Bullnak.




    [​IMG] Sebastian Vettel - Fotó: xpb


    A négyszeres világbajnok pénteken döntötte el, 2015-ig szóló szerződése ellenére távozik jelenlegi csapatától. Vélhetően a Ferrari lesz a következő állomás számára, amely csapatról a múltban már nem egy alkalommal elismeréssel nyilatkozott.

    Vettel mostani idénye meglehetősen nehézkesen alakult. Számos technikai probléma hátráltatta, nehezen boldogult új autójával, ráadásul Daniel Ricciardo személyében olyan csapattársat kapott, aki képes volt háttérbe szorítani őt. Vettel már az utánpótlás-kategóriákban a Red Bull támogatottja volt, az istálló juniorprogamjának ő az első igazán sikeres „terméke”.


    „Tizenöt sikeres és nagyszerű Red Bull-lal eltöltött év után úgy döntöttem, az év végén elhagyom az istállót. Természetesen ez nagy változást jelent, nehéz is volt meghozni a döntést. Az F1-es lehetőség, az első győzelmem a Toro Rossóval, a négy bajnoki címem, és a számos szép emlék mind-mind egyfajta családdá kovácsolt minket a Red Bull-lal. Ezeket az időket senki sem veheti már el tőlünk” – állt Vettel közleményében.


    „Most úgy döntöttem, karrierem következő szakaszába lépek, de ezt megelőzően szeretném még egyszer kifejezni köszönetemet Dietrich Mateschitznek, Dr. Helmut Markónak, Christian Hornernek, valamint a teljes Red Bull-családnak és a Toro Rossónak. Mindenkinek szeretnék köszönetet mondani a bizalomért, amit irányomba mutattak, valamint a támogatásért, amit az elmúlt években tőlük kaptam. Ami a jövőmet illeti, hamarosan meglesz a bejelentés” – fogalmazott Vettel.
    Vettel: Hamarosan meglesz a bejelentés a jövőmről | TeleSport