Sport Világbajnok Berki Krisztián.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2014. október 12..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Az olimpiai bajnok Berki Krisztián aranyérmet nyert lólengésben szombaton a tornászok nanningi világbajnokságán.


    A magyar szövetség (MATSZ) tájékoztatása szerint az Újpest 29 éves tornásza - akit a döntőben hetedikként szólítottak - a 7,0-ás kiinduló pontszámú, kétollós, bőrorsós gyakorlatát mutatta be hibátlanul a fináléban, s a bíráktól 16,033 pontot kapott a produkciójára.

    Berki mögött a horvát Ude Filip végzett a második helyen (15,783 pont), a harmadik pedig a francia Tommasone Cyril lett (15,600 pont).

    A hatszoros Európa-bajnok és immáron háromszoros vb-győztes tornász a magyarok egyetlen érmét szerezte a kínai városban rendezett vb-n. Berki 2010 és 2011 után nyert ismét vb-aranyat lólengésben, tavaly nem került be a döntőbe.



    "Nagyon boldog vagyok, felszabadultan versenyeztem. Élveztem az egész gyakorlatot, bár egy pici bizonytalanságot éreztem az egykápánál, de ezt kívülről egyáltalán nem lehetett észrevenni" - idézte a MATSZ közleménye London olimpiai bajnokát, aki hozzátette, három vb-aranya közül számára a mostani a legkedvesebb, mert a lelkének szüksége volt erre a sikerre.
    Kovács István szövetségi kapitány kiemelte, Berki úgy mutatott be hibátlan gyakorlatot a selejtezőben és a döntőben is, hogy vállsérülése miatt nem volt zökkenőmentes a felkészülése.

    "Rendkívül boldog vagyok és nagyon büszke is Berki Krisztiánra, ismét megmutatta versenyzői nagyságát, fejben és testben is ott volt, és tudta, hogy csak hibátlan gyakorlattal tud nyerni" - mondta Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke.

    A magyar férfi és női válogatott egyaránt a 20. helyen végzett a kínai vb csapatversenyében, ezzel megszerezte az indulási jogot a jövő évi olimpiai kvalifikációs vb-re.

    Eredmények:

    férfiak:

    lólengés, világbajnok:

    BERKI KRISZTIÁN 16,033 pont

    2. Ude Filip (Horvátország) 15,783

    3. Tommasone Cyril (Franciaország) 15,600

    talaj, világbajnok:

    Gyenyisz Abljazin (Oroszország) 15,750 pont

    2. Siraj Kenzo (Japán) 15,733

    3. Diego Hypolito (Brazília) 15,700

    gyűrű, világbajnok:

    Liu Jang (Kína) 15,933 pont

    2. Arthur Nabarrete Zanetti (Brazília) 15,733

    3. Abljazin és Jo Hao (Kína) 15,700-15,700

    nők:

    felemáskorlát, világbajnok:

    Jao Csin-nan (Kína) 15,633 pont

    2. Huang Huj-tan (Kína) 15,566

    3. Darja Szpiridonova (Oroszország) 15,283

    ugrás, világbajnok:

    1. Hong Un Jong (Koreai NDK) 15,599 pont

    2. Simone Biles (Egyesült Államok) 15,554

    3. Mykayla Skinner (Egyesült Államok) 15,366

    Világbajnok Berki Krisztián | TeleSport