Tech Wifit blokkoló tapétát fejlesztettek ki

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. május 11..

  1. Devil / Guest

    Egy finn cég olyan tapétát fejlesztett ki, amelynek alkalmazásával blokkolni lehet a wifihálózatok rádióhullámait egy-egy helyiségben. A termék a hagyományos tapétákkal azonos áron lesz majd megvásárolható.

    Az Alhstrom nev? társaság ezüstkristályokból alakít ki olyan speciális mintázatot a tapétán, amely megállítja a rádióhullámok terjedését a falakon keresztül. A tapéta a tervek szerint a jöv? évt?l lesz kapható, ára pedig csak minimális mértékben lesz magasabb a hagyományos, rádióhullámokat is átereszt? társainál - ígéri a cég.

    Elvileg egy ilyen tapéta segítségével az is megoldható, hogy valakinek az otthoni wifihálózata csak lakáson belül m?ködjön, de az ablakokon, valamint a padlón keresztül továbbra is távozni tudnak a jelek, ráadásul a fémszálas tapéta egyes szobák lefedettségét is blokkolhatja a lakáson belül, és a mobiltelefonos térer?t, valamint a rádió használatát is negatívan befolyásolhatja.

    [​IMG]


    [origo]|2012. 05. 11., 9:47|Utolsó módosítás:2012. 05. 11., 10:52|
    http://www.origo.hu/techbazis/20120511-wifit-blokkolo-tapetat-fejlesztettek-ki.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Látom szemem

    Látom szemem el?tt egy két elvetemült szül? amint így tiltja el majd a nettezést a gyerekeit?l . :tef293:
     
  3. Devil / Guest

    re: látom

    ahogy a cikkben is írták az ablakon és a (padlón? :tef239: ) is jöhet a jel, tehát hermetikusan fognak tapétázni, vagy egy ablak nélküli helyiségbe zárják a kölyköt? :tef161:

    egyszer?bb megoldás is létezik a wifi blokkolására mint a házat vagy a szobát tapétázni
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Értelmetlen

    Értelmetlen mert ha csak a wifi miatt használnám akkor arra kevés de viszont blokkol mást is amit esetleg nem szeretnék , nem látom értelmét .
     
  5. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Fölösleges

    Egy jól elrendezett panellakásba biztos nincs rá szükség ! :bigsmile:
     
  6. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Tapétára

    Tapétára :? dehogyisnem én nem szeretem a csupasz falakat :bigsmile:
     
  7. Kopasz /

    Csatlakozott:
    2011. október 03.
    Hozzászólások:
    1,868
    Kapott lájkok:
    171
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Nehézgépkezelő
    Lakhely :
    Győr
    Ezt nem értem

    Nálam is van Wifi egy jelszo és nem veszi más csak én,ha a sugárzás akkor mindenhova tapéta még az ablakra is.Szerintem sincs semi értelme.
    Talán egy elönye van a céges telefon na ott kell tartani.
     
  8. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re-jelszó

    Hát a jelszó sem egy életbiztosítás, azt is fel lehet törni, vagy ellopni. Ett?l függetlenül nem vagyok wifiblokkolótapéta párti.
     
  9. Kopasz /

    Csatlakozott:
    2011. október 03.
    Hozzászólások:
    1,868
    Kapott lájkok:
    171
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Nehézgépkezelő
    Lakhely :
    Győr
    Igen

    Igen igazad van de hogy a Wifit blokoljam nem Tapétáznák.