Zsír Vagy Olaj?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' SuperMario56 hozta létre. Ekkor: 2015. március 16..

  1. SuperMario56 /

    Csatlakozott:
    2011. június 03.
    Hozzászólások:
    11,477
    Kapott lájkok:
    2,079
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Főzésre olajat szoktam használni.
    Mind a kettő fontos.
    Ti melyiket szoktátok használni a kettő közül zsír vagy olaj?
     
  2. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Olíva, mi csak olyat használunk. A mamánál azért néha lenyomunk 1-2 kacsazsíros kenyeret, de nagyon ritkán.
     
    • Like Like x 2
  3. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A zsír az állati eredetű, az olaj növényi.
    A zsír végigpucolja a szervezeted, az olaj meg eltömíti az epéd, vagyis:
    csak zsír.

    Én az egészséget választom :tef344:
     
    • Like Like x 2
  4. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Origo:
    "A zsírban gazdag ételek már kis mennyiségben is ártalmasak lehetnek, rendszeres fogyasztásuk pedig hosszú távon komoly következményekkel járhat, többek között szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásához vezethet. A túlzott zsírbevitel az agyra is károsan hat: romolhatnak a kognitív funkciók, sőt, a sok zsírtól akár felgyorsulhat az Alzheimer-kórra jellemző plakkok lerakódása is."

    Én pont úgy tudom, hogy káros az epére a májra. Kétségtelen, hogy a zsírral készült ételek finomabbak, de sokkal károsabbak.
     
    • Like Like x 2
  5. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Most ebbe nem megyek bele, régen csak zsír volt.
    Jött egy kutatócsoport aki megállapította hogy jó a növényi olaj jobb mint a zsír (egyben drágább is) és hopp.

    Aztán napjainkban megint jött egy újabb kutatás, ami kimutatta, hogy miért is egészséges a zsír, és miért nem az olaj.

    Az egész csak egy marketingfogás volt annó, hogy elterjedjen a növényi olaj (meg állatból képtelenség világszinten ellátni az emberiséget), így kitaláltak egy hülyeséget.

    Koleszterin példája: Régen reklámozták, milyen jó is a koleszterin, mosolygós tojással jellemezték... aztán jött a szomorú tojás, mégse jó, ne vigyük túlzásba... ma meg kezdenek rájönni, hogy mégse kell túlzásba vinni, de nem is kell gyógyszert szedni, mert minden szem koleszterincsökkentő élettartam csökkentő is....

    A Zsírral egyidejűleg a tojást is hanyagolták, majdnem kitiltották, hiszen teli van koleszterinnel, csak abból is a normális fajtájával, amire később rá is jöttek... nem mellesleg szép bőr alapfeltétele is, ugyanakkor egészséges és tele van fehérjével is.

    Vagy, ami még megdöbbentőbb számomra is, napokban kiderült az is, hogy a homeopátiás gyógyszerek nagy semmik.

    Részletesen a neves szakértők, és kutatok, mind kitárgyalták, hogy a napi minimális zsír pucolja a szervezetet, az olaj pedig ellenkezőleg. Youtubeon találhatsz erről több videót is, ami ezeknek a több (nagyon nagyon sok) oldalas leírásnak a feldolgozott változatját mutatja.

    Rühellem is a világot ezért, elhihetni hogy a növényi olaj milyen jó, aztán meg kiderül, hogy minden, csak nem jó... csak azért, hogy vegyék az emberek... ez megy ma a világon, eladnak mindent, amiben pénzt látnak, csak egy fake tanulmány és egy hülye marketing kell hozzá. Borzasztó, ha így haladunk, szándékosan írtanak ki minket.

    Azt lehagytam, hogy Magyarországon ez a pálya egyébként, jön egy írás egy nemes cégtől, teszem azt origo, index vagy bármi, és a sok olvasó el is hiszi amit olvas.
    "Magyarország jobban teljesít..." :tef161:

    Hú, tényleg? Megyek iszok is egy pezsgőt :tef161:

    Az állati eredetű dolgokat, sosem fogja pótolni növényi alapanyag... ezt már őseink is bebizonyították. A zsír minimális mennyiségben méregtelenítő és pucoló hatású, ebből adódóan bizonyítottan közérzetjavító hatással is rendelkezik. A Zsírt, mint az olajat se kanalazzuk, így mindkettő minimális mennyiségben kerül a szervezetbe - alapjáraton, de különbség abban rejlik, hogy a növényi alapú olaj elhagyása, nem okoz táplálékhiányt, míg a zsír teljes kiiktatása súlyos tápanyagszükséglet kiiktatásával egyenlő. Legegészségesebb zsiradék a szárnyas zsírok. Természetesen itt is szükség van lecsöpögtetésre, de napi szinten kellene a zsírt minimális mennyiségbe bevinnünk a szervezetünkbe. Az egészség a zsír esetében a mértéken van.

    A tudomány mindig felülírja a tudományt. Régen ki is volt tiltva a zsír, ma meg már újra elterjedt. Pont ezért.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. március 17.
    • Like Like x 2
  6. userke /

    Csatlakozott:
    2015. február 27.
    Hozzászólások:
    814
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Inkább zsír.
     
    • Like Like x 2
  7. Rotti / Az Őrző-védő

    Csatlakozott:
    2015. március 20.
    Hozzászólások:
    1,008
    Kapott lájkok:
    676
    Beküldött adatlapok:
    0
    Zsír az igazi, de a baratnöm gyakrabban olajjal föz.
     
    • Like Like x 2
  8. zonee / Guest

    zsíros kenyér hagymával és retekkel nagyon finom
     
  9. Deino /

    Csatlakozott:
    2015. március 03.
    Hozzászólások:
    161
    Kapott lájkok:
    113
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hm... Az exemre hasonlít az ízlésed, neki ez volt az egyik kedvence, meg a sült császár szalonna :tef318: Mindezt úgy hogy vékony volt mint a nádszál, de imádtam is az ízlése miatt :tef161: Utálom a finnyás csajokat :tef318: Meg a válogatósakat is :tef318:

    Jó is az, hagyma, retek, paprika + zsíros kenyér. Mondjuk ritkán eszek ilyet - már - mert azért az már sok főleg egészségügyileg, de ugye a lerészegedés is - pedig múlthéten is be voltam lőve piával :tef161: Néha néha kell kivétel.

    De szerintem itt a sütésen van a hangsúly :tef318: Zsíros kenyér finom... olajos kenyér... szerintem olyan nincs is! :tef161: Habár a pörköltszaftos kenyér mondjuk az is finom, de az se tiszta olajos kenyér.. (mondjuk mi azt is zsírral csináljuk)
     
    • Like Like x 2
  10. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    Manapség már mind a 2re állítják, hogy kibaszott egézségtelen, szerintem akkor már a hagyományok maitt is a zsír... Különben is, a légzés is egézségtelen, aki eddig vett levegőt mindenki meghallt, miért nem? :tef161:
     
  11. zonee / Guest

    megeszem mind a kettőt
    lehet zsíros vagy olajos csak jó íze legyen
     
    • Like Like x 2
  12. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Zsír egészségesebb mint az olaj :tef293: Ha abba sütöd ki az ételt.
    Sajnos van a családba aki nem bírja annyira így csak ritkán sütünk zsírba.
    Szóval mindkettő, de a zsírt pártolom.
     
    • Like Like x 2
  13. animeboy /

    Csatlakozott:
    2015. június 10.
    Hozzászólások:
    26
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem is a zsír a jobb és jobb lesz az ételek íze is ha ezzel készül. Bár az olcsóság miatt gyakrabban főzünk itthon olajjal. Amúgy is tök mindegy ki mibe hal meg nem? :tef161: Egyszer meg kell halni. Nem szeretnék 102 évig élni. XD
     
    • Like Like x 2
  14. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    102 évig én se :tef161: Inkább úgy 120. XD
     
  15. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Én kisütöm olajban a zsírt. xd
     
  16. animeboy /

    Csatlakozott:
    2015. június 10.
    Hozzászólások:
    26
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Badaéspest: 120 év? Na az lenne aztán a szép kor. XD De kitudja lehet ha sikerül elérned akkor már lesz fiatalítás is. XD

    Dark Angel: Na nem is rossz. :tef161: Olajban sült zsírpogácsa. Jól hangzik. XD
     
  17. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Zsír!Az nagyon jó a koleszterin szintre!.,,.,
     
    • Like Like x 2
  18. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Napjainkban egyre több olyan hangot hallani hogy bizony a zsír egészségesebb,én is így gondolom, ezt az ára is sugallja mert köztudott hogy ami egészséges az drága is!
     
    • Like Like x 2
  19. getkidi / Guest

    Olaj
     
    • Like Like x 2
  20. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Vicces, de ancim zsírral főzött anno, aztán jött az hogy az olaj az egészségesebb, így sokan rá álltak arra, most ugyan ez van a zsírral. No mindkettőt használom, ételtől függ mibe mit. :tef293: