Ebook Olvasó!

A témát ebben részben 'Kultúrával kapcsolatos beszélgetések' Pihi hozta létre. Ekkor: 2016. március 12..

  1. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Akinek van ebook olvasója az ide írhatna pár személyes tapasztalatot, hogy könnyebb legyen a választás annak aki venni szeretne 1-et, mint pl én :tef293:
    Pocketbookot néztem ki, végigjártam ma az üzletközpontokat, de sehol se lehet kapni, megnézni is csak az Europakban lehetett párat (a nagyon régi darabokat 1-et kivéve). Nem is csodálkozom hogy az embereknek nem kell, mivel kipróbálni se lehet szinte sehol, ott is csak a túlárazott régi darabokat. Interneten meg olyan jó minőségű képek vannak ahol egyszer szépen néz ki, egyszer meg katasztrófa a megjelenítés. A videók is ilyenek sajnos.
    A válaszokat előre is köszönöm, már ha egyáltalán valaki hozzászólna, mivel itt sajnos nem szokás az általam feltett kérdésekre válaszolni, de még egy utolsó próbát teszek. Köszönöm!
     
  2. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    No, itt meg lehet, h én tudok segíteni! :tef293:

    Feleségemnek 3 évvel ezelőtt vettem szülinapra egy Kindle 4-öt...annyira bejött a rendszer, h apósom is kapott két éve karácsonyra! :tef161: Nagyon jó dolog (én még továbbra sem tudom megszokni...nincs az a könyv "illat" illetve "súly"), párom csak ezen keresztül olvassa a könyveket manapság már. Nagyon jó az aksi időtartama is. Egy töltés, napi 2-3 óra aktív olvasással kibír akár egy-másfél hónapot. Ami egyedül hátrány tud lenni talán a Kindle-nél (ezt lehet, h a legújabban már kiküszöbölték) h ha DOC file-ból konvertálod át PDF-be, akkor a szövegek elcsúszhatnak, illetve nagyobbak lehetnek a betűk és hasonlók. De manapság azért már a trackereken a feltöltéseknél sokszor 2-3 filetipusban adnak könyveket, így lehet válogatni. De ezt a dolgot kicsit macerásan, de meg lehet oldani. Valamikor találtam valami jó kis konvertáló programot, meg web oldalt is, ahol on-line jól tudtam konvertálni...majd próbálok max utánanézni, de előre nem ígérek semmit! Mint ah írtam, inkább keresek PDF file-t! :tef161:
    [DOUBLEPOST=1457818158,1457817097][/DOUBLEPOST]UPDATE

    Még annyi, h mielőtt vásároltam volna az e-book olvasót, a fórumokat pásztáztam. Ah írták az e-book-ok etalonja a Kindle. Most is így gondolom. Nézegettem anno más olvasókat...hát nem tudom. Mikor már egy olvasóval tudsz színes képeket nézni vagy filmet is nézni, az már szerintem nem olvasó hanem tablet. Ha van anyagi kereted, akkor a paper white féle Kindle-t vásárold. Kicsivel drágább (úgy hiszem 10-15e Ft-tal drágább az alap Kindle-től), de megéri. Nagy élményt nyújt az a kellemes háttérvilágítás. Merth ugye az alap variáns csak a klasszikus könyvet adja vissza, sötétben is! :tef161: Míg aez a PW variáns már ad háttérvilágítást, ami segít sokat, szerintem. Nem kell külön bekapcsolni éjjeli lámpát, vagy más világítóeszközt olvasás közben! :tef293:
     
    • Like Like x 2
  3. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Köszi! Nem túl kicsi a kijelző egy pdf-hez? Az elektronikai könyvek tele vannak ábrákkal. Letöltöttem a calibre nevű programot és átkonvertáltam epub formátumra, de sajnos lazán kettévágja az ábrákat. Picit megijedtem a vásárlástól, de holnap lehet szerzek egyet, majd kiderül hogy lesz. A jófogáson láttam egyet, állítólag új és ajándékba kapták. Az mondjuk fájdalmasan drága, de belegondolva mivel szeretek olvasni megéri hosszútávon.
     
  4. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ha kicsi lenne a PDF betűi, akkor ott van a lehetőség, h a képernyőt elforgassad, olanykor majdnem a duplájára "nőnek" a betű. Igen az ábrákat-képeket vágja a rendszer rendesen. De végtére is kevés képekkel illusztrált könyvet olvasott párom az e-bookon. De pl a prezentációt átkonvertálva PDF-be szintén jól látható a kütyün!
     
    • Like Like x 2
  5. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Akkor jók a tapasztalatok szerencsére. Olvasgattam én is ezerrel, de sokszor írják a legtöbb típushoz hogy akadozik meg néha 2-őt lapoz. Persze videón csak 1 ilyet láttam, mondjuk az pont az amit szeretnék venni. Már régóta akarok egyet, de reménykedtem hogy lejjebb mennek az árak + hogy jönnek újabb típusok, de ez nem nagyon akar bekövetkezni sajnos. A háttérvilágítás az tényleg fontos, pont este szeretek a legtöbbet olvasni.
     
  6. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    Az árak csökkentésére ne várj, mert nem igazán jön el az az idő. Mikor a Kindl 5 jött ki, a 4-nek az ára ha lement 3-4 ezer Ft-ot, akkor jó. Tehát jelentéktelen. Úgy gondlom, h itt ha venni akarod, akkor venni kell. De mint ah írtad, h használtan vennéd, akkor talán még kupeckodhatsz is egy kicsit az árból! :tef344:
     
    • Like Like x 2
  7. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én a táblagépemet akarom lecserélni.
    Első ok: 100.000-ért nem fogok venni, hogy használható legyen.
    Második ok: 50rugót fizettem a mostaniért és egy kalap sz*r. Nem éri meg venni....
    Harmadik ok: Ezek a táblagépek semmire nem jók. 90%ban csak olvasok rajta. Cikkeket meg telefonon is tudok olvasni....
    Szóval aki reális árba tud valami jó olvasót nyugodtan írja meg :tef293:
     
  8. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Nekem még egy régi ipad van, de az is használhatatlan, még olvasni se szeretek rajta. Sajnos eléggé sokat megy a pc, ott jó olvasni csak erőlteti a szemeimet, ezért kell egy könyv olvasó.
    [DOUBLEPOST=1457896290,1457861784][/DOUBLEPOST]Sikerült megvenni 1órája a könyvolvasót és eddig nagyon tetszik. Az epub kiterjesztéssel bajai vannak 2-3 oldalt lapoz, ez igaz volt ezek szerint. Rtf-et szépen és gyorsan kezeli, a pdf-et pedig nagyon lassan, de olvasható. Még szokni kell, de megérte teljesen. Az árából is sikerült egy 10ezret lealkudni, ami így is 10 ezerrel olcsóbb volt mint a bolti és vadi új, én bontottam ki az adatkábelt is. Egy pocketbook inkpadról van szó egyébként, ami 8colos és háttérvilágításos kis kütyű. Köszi szépen a segítséget watsap!
     
    • Like Like x 2
  9. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Na annak is van már ára :tef161:
     
  10. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Igen van, sajnos eléggé túl vannak árazva, de talán egyszer visszahozza az árát :tef293:
     
  11. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Végül is, ha táblagépet veszel és reálisan számolod, akkor azt félévente cseréled, ha drágább akkor évente XD
    Szóval, ha bírja 3évig már Isten vagy :tef161:
     
  12. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Majd kevesebbet használom és tovább bírja :tef293: és tényleg teljesen megérte.
     
  13. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem bírni fogja apám Wayteq-e is bírja, pedig az gagyibb és több mint 1 éves.
     
  14. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Amugy majdnem olyat vettem régebben, hallgattam is hogy vétek olyat venni. Igazából csak nem értik sokan az ismerőseim közül hogy lehet szeretni olvasni. Inkább vegyek ps4-et :tef293:
     
  15. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Miért nem inkább azt vettél? XD
     
  16. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Mert már van :tef293: Na jó nincs, de nem is hiányzik. Valahogy a játékok annyira nem kötnek le, elég mindig a küldit megcsinálni a heartstoneban.
     
  17. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    No, örülök, h meglett pityu4 a e-book olvasó! :tef293: Sajnálom, h nem vetted mégis meg a Kindle-t! :tef318: De gondolom a pénz része az igazi ok.

    Amúgy meg ha megyünk át itt a tabletre, nem nyitsz akkor BéP egy külön fórum részt?! :tef161: Aztán ott osszuk már az észt! :tef161:
     
    • Like Like x 2
  18. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Igazából a kijelző mérete volt a döntő. A rendszer az katasztrófa sajnos, de majd megszokom. Annyiért jurottam hozzá mint ha egy 6 colos kindlet vettem volna. Kezdek barátkozni vele, de másra számítottam. Nem rossz, de ha az eredeti árát nézzük és hogy elvileg felső kategóriás olvasó, akkor vicc az egész.
     
    • Like Like x 2
  19. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Végül is táblagépet is lehet olvasónak használni. Először én is úgy voltam vele. Miért is ne és tudom másra is használni, de hát... Mint mondtam semmire nem jó. Inkább ebookba kellett volna ölni a pénzt.
     
  20. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Nekem egy kis Kindle Amazon olvasóm van és nagyon megvagyok vele elégedve.
    Ugyanis pici, vékony , könnyü, sokáig , akár egy hónapig is eltart amig szükséges feltőlteni, a szemnek nagyon kimélő , akárhova magammal vihetem .
     
    • Like Like x 1