Ez a lány már akkor versenyautót vezetett, amikor mások még babáznak

A témát ebben részben 'Hírek!' david9696 hozta létre. Ekkor: 2018. december 09..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,589
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az autósport nagy reménysége úgy gondolja, hogy több fiatalnak kellene követnie az álmait, és a sztereotípiákra fittyet hányva azt csinálnia, amit tényleg szeretne – ha ő nem így tett volna, most nem lenne a világ legfiatalabb háromszoros túraautó-bajnoka.

    Digitális generáció
    Sorozatunkban olyan embereket mutatnunk be, akiknek a digitalizáció új világokat és új lehetőségeket nyitott meg. Megismerhetik a magyar pulit, amely a holdra indul, illetve a férfit, akinek amputálni kellett a jobb kézfejét, illetve bal karjának egy részét, de nem adta fel, ma már a karjában van a technológia. Bemutatunk két olyan magyar startupot, amiről a fél világ beszél. Ők a digitális kor gyermekei.

    Keszthelyi Vivien még csak most tölti be a tizennyolcadik életévét, de már olyan karrier áll mögötte, amit rengeteg idősebb versenyző is megirigyelhetne: 2013-as első versenye után külön engedélyt kapott arra, hogy életkora ellenére a Swift Cup Europe sorozatban induljon. Itt a második szezonban az abszolút harmadik, junior második, valamint a női kategória első helyén végzett, majd az Audi Sport Racing Academy tehetségképző programjában bontogathatta tovább a szárnyait.

    2016-ban a Közép-Európai Zóna Túraautó Bajnokságban folytatta a karrierjét, ahol rövid és a hosszú távú kategóriában is felért a csúcsra.

    Ezután következett az Audi TT Cup, itt lett a magyar autósport történetének legfiatalabb pontszerzője. Az idei szezont a GT4-es (nagy túraautó) Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cupban teljesítette, ahol a rookie kategóriában a bajnoki címet, míg az abszolút tabellán az ezüstérmet szerezte meg.

    HIRDETÉS
    [​IMG]
    Érdemes észben tartani, hogy ezt a repertoárt egy 18 éves fiatal lány hozta össze, nem pedig egy évtizedek óta a szakmában gyakorló versenyző –Viviennek a kora és a neme miatt is meg kellett küzdenie a helyéért. Ő azonban soha nem érezte, hogy nőként kevésbé jól teljesít ebben az egyébként nagyon férfias sportban.

    Úgy érzem, hogy a nők több mindenre tudnak figyelni egyszerre. Ráadásul úgy gondolom, hogy én jobban féken tudom tartani az indulataimat, míg a férfi versenyzők egy hiba után rögtön a pályán is indulatosabbak, én meg tudom őrizni a nyugalmamat

    – mondta.

    Vivien fontosnak tartja, hogy a karrierjével bátorítson másokat arra, ne adják fel az álmaikat.

    Úgy érzem, hogy az emberek sokkal földhözragadtabb munkákat tartanak elérhetőnek, mint amit a szívük diktál. Szeretném megmutatni nekik, hogy mindegy, milyen elérhetetlennek tűnik, nem szabad feladniuk az álmukat. Ha én ezt tettem volna, most nem lennék ott, ahol vagyok.

    A fiatal lány kitartása is példaértékű: az előítéletek elleni küzdelem közben egy percre sem tántorodott el az eredeti céljától. „Soha nem gondoltam arra, hogy abbahagyom” – mondta.

    Persze voltak olyan időszakok, amik hátráltattak, ilyen volt például amikor sérüléseket szereztem. Ezeken igyekeztem minél gyorsabban túllenni, és visszamenni a pályára, mert én ott érzem magam teljesnek, amikor azt csinálhatom, amire mindig is vágytam és a legjobbak közt versenyezhetek.



    Szponzorált tartalom
    A cikk a Telekom támogatásával készült. A MOST generáció számára a Telekom a digitális világ minden eszközét biztosítja, hogy innen is bármit elérhessenek és bármit megváltoztathassanak.

    Kiemelt kép: Kovács Tamás / MTI