Könyvajánló

A témát ebben részben 'Kultúrával kapcsolatos beszélgetések' Endless hozta létre. Ekkor: 2010. október 29..

  1. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hartigan-re

    Hali!

    Evelyn Marshnak majdnem az összes m?vét olvastam anno,és nekem is nagyon bejöttek,ezért ajánlottam klarensznek.(Nálam a krimi m?fajának egyik legnagyobb írója ?)
     
  2. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    focinorbi es konyv

    Nem lehet igaz hogy Evelyn Marsh-ot ajanlsz.Keresgeltem a neten es idaig 29 konyvet talaltam tole.Most mindet elolvassam? :tef293:
    El en,de ha a ferjem toporzekolni kezd miatta,hozzad kuldom :tef344:
     
  3. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    konyv

    A kedvencem!

    Wass Albert: A funtineli boszorkány

    "- Borzasztó dolog meghalni (...).
    - Nem olyan borzasztó az, Teofil. Az ember elalszik lassan, és nem ébred föl többet. Csak pihen és pihen. Pihenni jó... De az élet! Soha többet nem látni erd?t, és soha többet nem hallani madarat! Pedig olyan szép az élet... Itt maradsz te, Teofil, ezután is. Csak nem láthatnak többé az emberek... Te hinted le éjtszaka a harmatot a f?re, és te rázod le a fák leveleit ?sszel. És amikor az els? virág kinyílik az erd?n, ott állsz majd mellette, és megfested a szirmait, amilyenre akarod. Együtt szállasz a pillangókkal, és ujjad megérinti a feny?t?k hegyét, és azok csillogni fognak t?le a napban, és te hordod majd, mint a szell?, a jó illatot üverb?l üverbe."



    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az én kedvenceim

    [​IMG]

    Winnetou - Old Shatterhand
    Winnetou 2.Sam Hawkens
    Winnetou 3.Old Death
    Winnetou 4.Old Firehand
    Winnetou 5.Sans-Ear
    Winnetou 6.Winnetou

    Karl May, vagyis Old Shateerhand történetét a Vadnyugatról és Winnetou-ról , rézb?r? barátjáról sokan ismerik, hisz a klasszikus számba men? m? el?dje és atyja a mai James Bond-, Indiana Jones- és Termináror- sztoriknak; azonban nincs híján a romantikának, a sötét, véres Vadnyugat h?seinek kemény ökle és akarata mögött igaz szív lakik. Igaz szív, benne igaz barátság és önfeláldozás. Férfiaké, akik küzdenek az igazságért és becsületért, hogy megmentsék egy kihalóban lév? emberi faj, az indiánok megmaradt földjét s a föld állatait, melyek táplálékul szolgálnak az ott él? törzseknek. Kalandozzanak hát h?seinkkel, kedves olvasók, a természetfilmbe ill? tájakon, a legizgalmasabb akciófilmek és legmélyebb drámák katartikus élményét átélve e kötetben, mely az eredeti, csonkítatlan, hatkötetes Winnetou-sorozat els? része.

    Hát igen gyerekként évente 2-er olvastam el a sorozatot!Nekem a mai napig a kedvenc könyvsorozatom!:tef293:
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ikata

    Küldd nyugodtan!
    Me este pl. meccs lesz és közben elsörözgetnénk,utána is lennének ötleteim,hogy nyugodtan tudj olvasni,és ?t is lekösse a program pl.

    [​IMG]


    Lehet,hogy nem zavarna egy jódarabig az olvasásban. :tef161: (Csak viccelek ám,nehogy komolyan vedd!!!!)
     
  6. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Funtineli boszorkány

    Amikor én elolvastam , annyira tetszett, hogy mindig kivántam a túrós puliszkát :tef293:
    Igazából legalább 3-szor is elolvastam, akár a család apraja-nagyja.:tef293:
    Nem messze t?lünk van a helyszin , ahol történnek az események Az urszubeli lány-ra gondolok, na ott amikor f?zte a puliszkát a .lány :tef293:
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    focinorbinak

    Egyel?re még csak letöltöttem, mert a Fátyol mögött annyira lekötött, féléjszakát olvastam...legközelebb ezzel a könyvvel folytatom.
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensznek

    Akkor szerintem annak az elolvasása még váratni fog magára,mert ha a fátyol mögöttött elovasod,és hozzá tudsz jutni a folytatásaihoz-a hercegn? lányaihoz és a királyi sivataghoz,akkor vaószín?sítem azt,hogy nem fogod kihagyni.(Anno én úgy kaptam kölcsön és nekem egyedül a hercegn? lányai van meg)
    Az Evelyn Marsh könyvvek 80%-át is úgy kaptam kölcsön unokahúgomtól,és ismer?seit?l.
    A történet tanulsága,hogy jóban kell lenni a csajokkal,és nem kell könyvvet vásárolni.(Anno,amikor levelez?n végeztem a f?iskolát,akkor sem kellett könyvvet vennem,csak elkérnem a kidolgozott tételeket)
    A csajok szeretnek olvasni,és ha tanulásról van szó,akkor meg szorgalmasak,és biztosra akarnak menni.(Remek tulajdonság)
     
  9. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    focinorbi

    Gondolom most epp a meccset nezed,pont mint a ferjem :tef293:
    Azert egyszer ketszem meggondolom,hogy kuldjem-e hozzad :tef161:
     
  10. Cartoons /

    Csatlakozott:
    2013. február 01.
    Hozzászólások:
    33
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én a Stephen King könyvekért rajongok. Legjobb könyve (ami tetszett a legjobban) a Végítélet!
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    e-book

    Mindenképp elolvasom majd a folytatást is, egyel?re , annyira siettem, hogy e-book formában van meg, úgy olvasom , nem jelent hátrányt.
    Szeretnék , majd id?vel csak egy e-book olvasót vásárolni, hogy nyáron , kint az árnyékban is tudjak olvasni. Tudomásom szerint már vannak papirhatású és nagyon ólcsó kivitelezésben , ami a napfényben papirhatást produkál.
     
  12. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Indián könyv

    Nos ez a másik sorozat amelyik a mai napig a kedvencem:
    -James Fenimore Cooper: Nagy Indiánkönyv

    [​IMG]

    Vadöl?, Sólyomszem, B?rharisnya - ki ne halotta volna ezeket a neveket, aki az indiánregényeket szereti? Natty Bumppót nevezik így indián barátai. Az ? élettörténete f?zi egybe James Fenimore Cooper híres regénysorozatát, amely itt egy kötetben jelenik meg. Észak-amerikai indiánokról, fehér telepesek harcáról, az angol-francia gyarmatosítók viszályairól szólnak ezek a kalandos, izgalmas érdekes könyvek Megelevenedik az amerikai ?serd?k világa, a legendás mohikán vezér, Csingacsguk és h? barátja, Natty Bumppo élete. A kalandos történet mellett az olvasó a természet s az egyszer? élet hangulatos, szép leírásaiban is gyönyörködhet.
     
  13. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re-Indián könyv

    Szia Pipus! Gyerekkorom egyik leg nagyszerubb konyve! Ez egy igazi mu! Ajanlani tudom mindenkinek! Nekem nagyon tetszett! Annak idejen meg gyerek koromban ketszer is ki olvastam eme nagy vaskos konyvet!!!
     
  14. ateszka1221 / Guest

    hát én még 1 könyvet se olvastam de ajánlom nektek a harry pottert hjhj
     
  15. Fűző /

    Csatlakozott:
    2013. március 27.
    Hozzászólások:
    119
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    ÓZD
    Magdalena Hansson újságíró viharos válása után hátat fordít Stockholmnak, és hatéves kisfiával gyerekkora színhelyére, Hagforsba költözik.

    Békét és nyugalmat remél a vidéki élettől, noha kissé tart az egyhangúságtól. Szilveszter éjszakáján azután nyoma vész a tizenhat éves Hedda Losjőnek. Jól nevelt, rendes lánynak ismerték, ám a rendőrség egykettőre rájön, hogy Hedda kettős életet élt. Nem sokkal később holttestre bukkannak egy erdei lyukpincében. A felismerhetetlen tizenéves lánnyal tarkólövés végzett. Ő volna Hedda Losjö?

    Magdalena azt veszi észre, hogy nem csupán mint újságíró érdeklődik az eset iránt; a gyilkosság mélyebben érinti, mint hitte volna. Ráébred, hogy a békésnek tűnő falunak megvannak a maga mocskos kis titkai, és néhányan bármit megtennének azért, hogy ezekre a titkokra sose derüljön fény.
    [​IMG]
     
  16. Etka /

    Csatlakozott:
    2011. november 05.
    Hozzászólások:
    313
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    [​IMG]


    Nemzetközileg elismert tudósokból álló expedíció gyülekezik Katmanduban, Nepál fővárosában, hogy feltárja a Himalája egyik kevéssé ismert területét. Jakháton indulnak el első úti céljuk. Khangpa kolostora felé, ahol találkozniuk kell megbízójukkal, egy bizonyos Mr. Thompsonnal. Mr. Lawrence, az angol állampolgárságú, de magyar származású "bogarász", azaz tudós biológus kezdettől fogva gyanítja, hogy valami nincs rendben az expedíció körül. Hiszen manapság már nemigen szokás komplex expedíciókat indítani ismeretlen területek feltárására. Ráadásul a Himalája nem is olyan ismeretlen, mint sokan hiszik. Furcsa a megbízó személye is: Mr. Thompson igazán bőkezű a részvételi díjak kifizetésekor, ám azóta mintha nem is érdekelné a társaság sorsa. Vagy valami egészen már célja van vele? Mert az expedíció összetétele is csak első pillantásra olyan magától értetődően természetes. Az is gyanús véletlen, hogy alig pár hónapja indult útnak egy másik expedíció, hasonló összetételben, azonos céllal, és ugyanarra a területre, s azóta semmi hír róla. Megannyi gyanús körülmény. Aztán az első szálláshelyen holtan találják sátrában az ír résztvevőt, O'Harát, aki néhány perccel korábban részegen megátkozza a hegy istenét; mellében tibeti áldozókés, purbu. A serpák babonás rémületükben azonnal visszafordulnának, ám ekkor megjelenik a hágó felett Sindzse szeme.
     
  17. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Egy gésa ...

    Egy gésa emlékiratai
    ********************


    1929-et írunk. A szegény halászfaluban nevelked?, kilencéves Chiyót szülei egy kiotói gésa-háznak adják. A kislánnyal kegyetlen bánnak a ház tulajdonosai és Hatsumomo, a f?gésa. Akaraterejét azonban nem sikerül megtörniük, s miután Hatsumomo riválisa, Mameha a szárnyai alá veszi, Chiyoból Sayuri néven legendás gésa válik. Megtanul minden m?vészi és társadalmi fogást, ami ahhoz szükséges, hogy érvényesülni tudjon abban a világban, ahol ezentúl mozognia kell: a gazdagok, a kiváltságosok és a politikai csatározások világában. Bár Sayuri kék szemei kora legbefolyásosabb férfiúit b?völik el, valódi szerelme elérhetetlen távolságban van t?le. Ráadásul a történelem is utoléri a gésákat: második világháborúval Japán alaposan megváltozik...


    [​IMG]
     
  18. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Badgirl-re

    Szia Badgirl!

    Az egy gésa emlékiratai én is ajánlottam,mert nagyon jó könyvnek tartom,és szeretek betekintést nyerni más kultúrával rendelkez? országok világába.
    Érdekességképpen:
    Arthur Golden regényének megalkotásához, Mineko Iwasaki hivatásos gésa elbeszéléseit használta fel, valamint információkat gy?jtött az els? nyugati gésától, az amerikai Liza Dalbytól. Bár ezek alapján gondolhatnánk, hogy h? képet próbál festeni az író a gésák valódi életér?l, múltjáról, azonban ne vegyünk hitelesnek mindent, amit leír.

    Ugyanis nagysiker?, s lebilincsel? regénye inkább egy romantikus-dráma, tele a m?fajra jellemz? sajátoságokkal, a valóság és fantázia terének egybe mosódásával. Mint ahogy azt Mineko Ivaszaki is meger?sítette egy interjúban is. A hölgy a könyv megjelenése után perrel fenyegette az írót, mivel a gésák valódi élete helyett, egy túl fiktív, érzelmekkel és erotikával teli világot teremtett meg. Az író és a gésa közötti nézeteltérés odáig fajult, hogy Mineko-szan kiadatta az Egy gésa emlékirataira válaszul, saját maga írt önéletrajzi regényét, melynek címe: A gésák gésája (e könyv a magyar boltokban szintén beszerezhet?). Golden ugyan kezdetben azt állította, hogy m?vének f?h?sn?je Mineko tulajdonképpen, az ? történetét vette alapul, de a Gésák gésájával megcáfolta ezt Mineko-szan.

    Mindenkinek merem ajánlani aki egy leny?göz?, Japán szórakoztató negyedeinek forgataga, és e szakképzett “m?vészn?k” élete iránt érdekl?dik. Garantált szórakozást nyújt.


    Ajánlanék neked egy olyan könyvet,aminél a téma hasonló és legalább ennyire felkavaró alkotás,de szerintem túl is tesz ezen,és ott végig hiteles a történet.

    Jean Sasson: Fátyol mögött,A hercegn? lányai,Királyi sivatag (három kötetb?l áll a történet)
    Szaúd-Arábiai hercegn? meséli el az írónak a leányok-asszonyok sanyarú sorsát az arab világban!(Itt lentebb a topicban találsz részletesebb leírást mindegyik kötetr?l,ha érdekel)
     
  19. Badgirl /

    Csatlakozott:
    2013. április 21.
    Hozzászólások:
    540
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Badgirl-re re

    Szia focinorbi!

    Köszönöm az Egy Gésa emlékíratai érdekességeit.
    Én már olvastam nem egyszer ezt a könyvet,számomra is leny?göz?.Nem sok könyvet olvasok el többször,de ez köztük van,úgyhogy én is csak ajánlani tudom mindenkinek.

    Jean Sasson-t még nem olvastam,nézd el nekem eme hiányosságomat,igérem ha Magyarországon járok beszerzem,és véleményt is fogok róla írni. :tef344:
     
  20. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Badgirl-re-re-re

    Szívesen!
    Nincs mit köszönnöd,ezért fórumozunk,hogy társalogjunk,kölcsönösen információkkal lássuk el egymást,kikapcsolódjunk,esetleg poénkodjunk(legalábbis én szeretném ha minél többen aktivizálnák magukat ezen a téren,mert az jó dolog lenne)
    Ha nem olvastad egyenl?re még,akkor az még jobb,mert értelmet nyert az ajánlásom.
    Egyébként hasonló témájú könyv a Lányom nélkül soha is(amit szintén megfilmesítettek),de ez jobb,mert többrét? és széleskör?bb betekintést nyújt a témába.
    Nem tudom te miként vagy vele,de az Egy gése emlékiratai c. film is Oscart kapott,de számomra kimondottan csalódás volt,mert el?zetesen olvastam már a könyvet.(Sejtettem,hogy ezt a témát 90 percbe beles?ríteni nem lehet,de abszolút még a közelében sem volt a könyv nyújtotta élménynek.Nagyon sokmindent nem is érintett,de ugyanígy a Lányom nélkül soha c. film is átlagosra sikerült a könyvhöz képest.
    A könyvek lebilencsel?ek a bel?lük készült filmek meg számomra az egyszer néz?s kategóriába tartoznak)