Magyar torrent oldalak SWZTorrent 2 órás szabály

A témát ebben részben 'Archívum' doe hozta létre. Ekkor: 2013. június 09..

  1. doe / SWZ

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    165
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Főoldali hír:

    "Kedves Tagok!

    A mai napon bevezettük a 2 órás szabályt az oldalon. Hogy ez mit is jelent? Mától minden torrentet a letöltés befejezése után legalább 2 óra hosszáig kötelező futtatni a kiensben! A rendszer mától figyeli, hogy a letöltést követően mennyi ideig seedelitek a torrenteket, és amennyiben 2 órán belül törlitek a torrentet vagy a klienst bezárjátok, úgy a rendszer figyelmeztetést küld. Egy lelépést még nem szankcionálunk, 2 lelépés esetén a rendszer privát üzenetben figyelmezteti a letöltőt, 3 lelépés esetén pedig automatikusan warnt kap a kihágó! A későbbiek folyamán a rendszeresen seed elől lelépők letöltésmegvonásban vagy oldalról való kitiltásban részesülhetnek! Fontos: A torrent kiváltása nem mentesít a 2 órás szabály alól!

    Észrevételeiteket a fórumba várjuk.

    Üdv: Staff"
     
  2. szederke /

    Csatlakozott:
    2012. április 01.
    Hozzászólások:
    1,542
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    2 órás szabály-re

    Ha jól értem akkor olyan időben töltsünk le hogy ha éjszakára ki akarom kapcsolni a PC-ét addig beleférjen a 2 óra seed?
     
  3. doe / SWZ

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    165
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    re

    szia, igen, ez éjszakára is vonatkozik
     
  4. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,894
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tanulság

    Sziasztok!

    Szia [@szederke]!

    Na ja!
    Vagy leállítod a letöltést még a befejezés előtt.
    Ha nem teszed akkor túlórázni kell, így később fekhetsz majd le.

    Esetleg kibúvó lehet a partial seed!? :tef344:
     
  5. mookybaa /

    Csatlakozott:
    2011. január 27.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sőt, még meteorológusnak...

    Sziasztok!

    Szia [@szederke]!
    Sőt, még meteorológusnak sem árt lenni, mert ugye árvíz,vihar se legyen közben, ami áramszünetet okozhat. :tef293:
    Még szerencse, hogy nyáron (főleg az utóbbi hetekben) elenyésző mértékben fordul csak elő ilyesmi. :tef344:


    üdv. moky
     
  6. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szomorú vagyok!

    Én kifejezetten szomorúan konstatálom ezt a hírt,én nem hiszem el,hogy eme oldal tulaja,vagy vezetőinek ne lennének saját ötleteik.
    Miért kell másolni más oldalakat,ha meg már másolásra adják a fejüket miért nem olyan oldalt másolnak amelyik már bizonyított,mint például a bithumen?
    Én erre lennék kíváncsi,no meg,hogy tényleg semmi saját ötletük sincs,ez komoly?
     
  7. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Igen..

    szederke,igen jól érted,dettó BHO....:tef293:
     
  8. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szomorú vagyok-ra

    Szervusz!
    Nos van amivel egyetértek veled,de van amivel nem!
    Egyetértek veled a szomorúságodban,mivel velem is már többször előfordult,ilyen,hogy elment a netem egyik pillanatról a másikra!Az Invitel,elég gyorsan :tef161:, 2 nap(!) alatt orvosolta is az esetet!
    De a másik amit írtál,hogy legalább olyan oldalról másoltak volna amelyik bizonyított.Nos az én véleményem,hogy igen is bizonyított az adott (BHO)torrent oldal is annyit mint a Bithumen! :tef344:
     
  9. Bedy /

    Csatlakozott:
    2012. február 19.
    Hozzászólások:
    1,134
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    swz RE

    "A rendszer mától figyeli, hogy a letöltést követ?en mennyi ideig seedelitek a torrenteket, és amennyiben 2 órán belül törlitek a torrentet vagy a klienst bezárjátok, úgy a rendszer figyelmeztetést küld"

    PL: szokásom !! reggelente megnézem mi a felhozatal, reggeli közben, ha feldobnak egy új filmet az éjszaka folyamán, akkor én azt letöltöm mivel a munkahelyemen megnézném,de még sok eset van hogy nem tudom teljesíteni! erre most ne töltsek le filmet mert ha reggel megyek melóban evidens hogy kikapcsolom a gépem, és akkor jöjjek a fars dumával hogy pont áramkimaradás volt, meg elment a tápom, ebből van igaz van csaló is, honnan tudod ki mond igazat?mert majd ezzel önnek!
    Minden jó fejlődő oldal bevezet valami olyant amivel a szememben 30% rosszabb lett!
    Teljesen felesleges, ettől nem fog nőni a seed-ben tartás !
     
  10. Bedy /

    Csatlakozott:
    2012. február 19.
    Hozzászólások:
    1,134
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    a bho

    Szervusz barátom, a BHO a szememben mit ahogy írtad!"bizonyított" nem sokat bizonyított mióta megújult, ha nevezhetjük újulásnak!
     
  11. doe / SWZ

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    165
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    SWZ

    A 2 órás szabályon még finomítva lesz. Amúgy nem értem, hogy miért van mindenki fennakadva ezen. A letöltést követően 30 perc távolmaradás még megengedett, tehát ha 2 órán belül van egy pc restart vagy egy fél órás áramszünet, az még belefér. Valamint hangsúlyoznám, hogy ez egyelőre még csak tesztüzem, a reakcióktól és peerek számának alakulásától tesszük függővé a továbbiakat. Mi is azért vagyunk, hogy mindenkinek jobb legyen. Persze ehhez nem csak kapni, de adni is kell.
     
  12. Kopasz /

    Csatlakozott:
    2011. október 03.
    Hozzászólások:
    1,868
    Kapott lájkok:
    171
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Nehézgépkezelő
    Lakhely :
    Győr
    Sziasztok

    Nekem semi bajom a 2 óra seedel,amugy este elinditom és reggelre lentvan.
    Pár aproság,csak észrevétel.
    Nagyon gyorsan fejlödö oldal sok trenttel,ami ugye jo csak van hogy 1-2 óra mire letölti ezért inditom este a letöltést.
     
  13. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szomorú vagyok-ra re..

    pipus

    A bh-át azért emeltem ki a többi hazai torrent oldal közül,miven lassan az egyetlen igazi torrent oldal marad,reklám mentesen,és sallangoktól mentesen.
    Továbbá mutass nekem még egy ilyen oldalt ahol a felhasználók 70%-a tag rangban van.
    Szerintem nem tudsz mutatni,és ez a kötelező 2 órás seedkötelezettség pedig nálam sokszor problémát jelent,mivel egy kis faluban élek,és ha itt elmegy egy viharnál az áram,van,hogy csak 2 nappal később tudja a démász visszakapcsolni,ha egy viharosabb hónapot kifogok buktam a fiókom,és nem azért fizetem a netem,illetve bérelek szervert időszakosan,hogy aztán egy hülyének simán nevezhető szabály miatt kint találjam magam,sajnos ez a magyar valóság,amivel a tulaj,vagy épp a vezetők képtelenek szembesülni......

    A másik meg,hogy szerinted milyen oldal hatását kelti,hogy 4 havonta,jó ez kicsit lehet túlzó,változtatja a seedkötelezettséget?
    Így se nem kiszámítható,se nem megbízható oldal érzetét kelti szerintem a felhasználókban.....persze ez szubjektív véleményem..
     
  14. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    SWZ re

    Alapvetően mert van,hogy teljesíthetetlen?
    Én vidéki srác vagyok,elmegy a vihar miatt az áram,ez nem BP,hogy 20perc múlva újra van....van hogy 2 napig tart a szolgáltatónak visszakapcsolnia,és nem azért bérelek seedszervert,hogy egy hülye szabály miatt,no meg egy esetleges viharosabb árammentesebb hónapot követően kint találjam magam,ez azért gáz így egy kicsit,illetve azért elszomorító számomra,mivel saját ötlettel nem igazán találkozni magán az oldalon....
    utolsósorban pedig így egy megbízhatatlan oldal érzetét kelti,mivel 4-6 havonta változik a seedszabály,ami nem igzán jön át jó értelembe véve,ha maga az oldal sem tudja mit akar,akkor mit vár a felhasználóitól?
     
  15. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Rgb20

    Szervusz!
    Mint leírtam a 2 órás seed kötelezettséggel én sem értek egyet!Fentebb leírtam miért!
    A többire:Nekem a reklámok nem problémák.Sajnos ez a mai élet velejárója!Én inkább annak örülök,hogy a több oldaltól ellenkezőleg nem kérnek támogatást(BHO)!
     
  16. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    pipus

    Szia!

    Értem én,de szerintem korábban volt támogatás,nem?
    Vagy rosszul emlékszem?
    BHO,nekem nem bejövős oldal,úgy igazából nem tudnám ennek az okát megmondani.....:tef293:
     
  17. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Rgb20-

    Szervusz!
    Hát amióta rajta vagyok(3év 24 hónap)nem volt támogatás!
     
  18. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    jaja..

    Szia!

    No,a bizonyítás,érdekes kérdéskör,azért,mert régóta létező oldal,arra gondolsz?
    Ha én rangsorolnám az oldalaimat,akkor 4 magyart,és 4 külföldit tudnék kiemelni,direkt nem írok melyek ezek,senkit sem szeretnék megbántani....
    De a bithumenhez fényévekre van csak a BHO ezt azért gondolom te is elismered,nem rossz oldal,de semmi plussz nincs benne..én így látom....
     
  19. predator /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 05.
    Hozzászólások:
    265
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    nekem sem tetszik

    sziasztok
    skacok akinek nem tetszik az uj szabály az ne töltsön innen,és probáljon át állni máshova és nem lessz gond
    az tényleg gáz hogy az ember letölt valamit és letöltés után odafigyeljen a 2 órás seedre
    eltudom képzelni hogy van több terrás feltöltésem jo aránnyal
    véletlenül kilépek a seedböl valamilyen ok folytán
    és emiatt bünti.
    hát mit mondjak erre
    inkább nem
     
  20. rgb20 /

    Csatlakozott:
    2013. június 04.
    Hozzászólások:
    38
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    tetszik,nem tetszik...

    szia predator!

    Kösz a jótanácsot,én nem azért szenvedek egyik oldalammal sem,hogy lelépjek róla,de ez a változtatás,így ebben a formában tényleg nevetséges,de nem mulatságos......
    Tudom,költözzek nagyvárosba.....:tef161: