Kultúr 2013-as Eurovíziós Dalfesztivál

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' klarensz hozta létre. Ekkor: 2013. március 12..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    A 2013-as Eurovíziós Dalfesztivál lesz az ötvennyolcadik Eurovíziós Dalfesztivál, amit Svédországban rendeznek meg, mivel a 2012-es Eurovíziós Dalfesztivált a svéd énekesn? Loreen Euphoria cím? dala nyerte. Két el?dönt?t rendeznek, az els?t 2013. május 14-én, a másodikat pedig május 16-án. A dönt?re 2013. május 18-án kerül sor.[1] A verseny helyszínét illet?en a gy?zelmük után azt nyilatkozták, hogy Stockholm vagy Malmö fog otthont adni a fesztiválnak, de 2012. július 8-án hivatalossá vált, hogy Malm?ben lesz megrendezve a verseny.
    Az Eurovíziós Dalfesztivál emblémájának f? eleme egy pillangó, ami a pillangó-effektus szimbólumaként jelenik meg a logóban. Manapság már a tudomány tudja, hogy kis dolgok sok mindent meg tudnak mozgatni. Egy pillangószárny el tud indítani akár egy hurrikánt is – legalábbis elméletben. A pillangóknak egy nevük van, de mégis létezik ezer különböz? formájú, fajtájú és szín?. Csak úgy, mint az Eurovíziós Dalfesztivál, melyet a gazdag nemzeti sokszín?ség jellemez. Ezek mellett azt is jelképezi még, hogy májusban emberek milliói fognak összegy?lni Malm?ben, hogy megünnepeljék sokszín?ségüket. Ha mindannyian együttm?ködünk, bármit el tudunk érni, mivel "Egyek vagyunk". Így lett a verseny mottója “We are one!”
    Ime az aréna, a verseny helyszine:

    [​IMG]

    Szavazási rendszer
    Mindegyik ország a 10 kedvenc dalára szavaz, melyek 1-7, 8, 10, és 12 pontot kapnak.
    Indulók száma
    39; 26 a dönt?ben, a két el?dönt?b?l összesen 13 dal nem fog továbbjutni


    http://hu.wikipedia.org/wiki/2013-as_Eurovíziós_Dalfesztivál
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    tavalyi gy?ztes

    Kezdjük tehát a tavalyi gy?ztessel:
    Lorine Zineb Noka Talhaoui vagy m?vésznevén Loreen (Stockholm, 1983. október 16. – ) marokkói berber származású svéd énekesn?, aki a 2012-es Eurovíziós Dalversenyen Svédországot képviselte Bakuban a Euphoria cím? dalával. 372 ponttal megnyerte a versenyt.
    Loreen - Euphoria HQ (Sweden Eurovision Song Contest 2012)
     
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Dönt?k

    Els? el?dönt?

    01-08 Ausztria[14][15] angol Natália Kelly Shine Ragyogás
    01-08 Dánia[16] angol Emmelie de Forest Only Teardrops Csak könnycseppek
    01-08 Észtország[17] észt Birgit Őigemeel Et uus saaks alguse Egy új kezdet
    01-08 Hollandia[18] angol Anouk[19] Birds[20] Madarak
    01-08 Horvátország[21] horvát Klapa s Mora Mižerja[22] Szenvedés
    01-08 Oroszország[23] angol Dina Garipova What If Mi van, ha
    01-08 Szlovénia[24] angol Hannah Straight Into Love Egyenesen a szerelembe
    01-08 Ukrajna[25] [26] angol Zlata Ohnevics Gravity Gravitáció
    09-16 Belgium[27][28] angol Roberto Bellarosa[29] Love Kills A szerelem öl
    09-16 Ciprus[30] görög Deszpina Olimpiu An me thimase Ha emlékszel rám
    09-16 Fehéroroszország[31] angol Alena Lanszkaja Solayoh —
    09-16 Írország[32] angol Ryan Dolan Only Love Survives Csak a szerelem éli túl
    09-16 Litvánia[33] angol Andrius Pojavis Something Valami
    09-16 Moldova[34] 2013. március 16. 2013. március 16.[35]
    09-16 Montenegró[36] montenegrói Who See és Nina Žiži?[37][38] Igranka Tánc
    09-16 Szerbia[39] szerb Moje 3 Ljubav je svuda A szerelem mindenhol ott van

    Második el?dönt?

    01-08 Azerbajdzsán[40] 2013. március 14. 2013. március
    01-08 Bulgária[41] bolgár Elitsa és Stoyan[42] Samo shampioni Csak gy?ztesek
    01-08 Finnország[43] angol Krista Siegfrids Marry Me Gyere hozzám!
    01-08 Izland[44] izlandi[45] Eyţór Ingi Gunnlaugsson Ég á líf Van életem
    01-08 Lettország[46] angol PeR Here We Go Gyerünk
    01-08 Macedónia[47] macedón Esma és Lozano[48]
    01-08 Málta[49] angol Gianluca Bezzina Tomorrow Holnap
    01-08 San Marino[50] olasz, angol Valentina Monetta Crisalide[51] Báb
    09-17 Albánia[52] albán Adrian Lulgjuraj és Bledar Sejko Identitet Azonosság
    09-17 Görögország[53] görög, angol Koza Mostra és Agathonas Iakovidis Alcohol Is Free Ingyen van az alkohol
    09-17 Grúzia[54] angol Nodi és Sophie[55] Waterfall[56] Vízesés
    09-17 Izrael[57] héber Moran Mazor Rak bishvilo Csak neki
    09-17 Magyarország[58][59][60] magyar, svéd[61] ByeAlex Kedvesem —
    09-17 Norvégia[62] angol Margaret Berger I Feed You My Love Megetetlek szerelmem
    09-17 Örményország[63] angol Gor Sujyan[64] Lonely Planet Magányos bolygó
    09-17 Románia[65] angol Cezar It's My Life Ez az életem
    09-17 Svájc[66] angol Heilsarmee1 You and Me[67] Te és én

    Dönt?

    A dönt?t május 18-án rendezik meg huszonhat ország részvételével. A mez?nyt a következ? országok alkotják:
    Az els? el?dönt? els? tíz helyezettje
    A második el?dönt? els? tíz helyezettje
    A házigazda ország, egyben az el?z? év gy?ztese: Svédország
    Az automatikusan dönt?s "Öt Nagy": Egyesült Királyság, Franciaország, Németország, Olaszország, Spanyolország
    Egyesült Királyság[68] angol Bonnie Tyler Believe in Me Higgy bennem
    Franciaország[69] francia Amandine Bourgeois[70] L'enfer et moi A pokol és én
    Németország[16] angol Cascada Glorious Pompás
    Olaszország[71] Marco Mengoni[72] 2013. március
    Spanyolország[73] spanyol ESDM – El Sueńo de Morfeo[74] Contigo hasta el final Mindvégig veled
    Svédország[75] (rendez?) angol Robin Stjernberg You Te
     
  4. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Eurovíziós Dalfesztivál

    A hétvégén kialakult az Eurovíziós Dalfesztivál végleges mez?nye: 39 ország nevezett be a május 14-18. között Malm?ben tartott versenyre. A magyar és a román versenyz?k, ByeAlex és Cezar enyhén szólva is megosztották a közvéleményt, pedig a többi dal között is akad b?ven olyan, aminél nem értjük, hogy egyáltalán ki engedte a színpad közelébe.

    A fogadóirodáknál különben Dánia vezet, ?t sorrendben Hollandia, Ukrajna, Norvégia és Oroszország követi.

    Anouk - Birds (Hollandia)

    Anouk egyike a nem kispályás indulóknak: a holland énekesn? már tizenöt éve jelen van a nemzetközi színtéren, és jó pár díjat is bezsebelt. Az Euróvízióra írt Birds és maga Anouk is felüdülés a több Sarah Connor-epigon énekesn? között.
     
  5. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    klarensz!

    Szia klarensz! Hat ez a lista nagyon klassz koszonom! A csaladban az unokatesom nagyon kedveli az Eurovizios fesztivalt, ugyhogy beajanlom neki a listat orulni fog.Szinte minden evben vegig nezi a fesztivalt, nagy rajongoja! En szemely szerint nem kedvelem! Amit kedveltem az X-faktor. Mert ott vegig lehetett rohogni a musort. Jonnek a balekok elbohockodnak a porondon es a mentorok meg jol kirohogik, velem egyutt! Szoval nekem az X-faktor bejon de az Eurovizio koszi de nem! Udv! JOZSEF
     
  6. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    József,röhögnivaló

    jaj , ne busulj, mert itt van röhögnivaló b?ven

    PeR - Here We Go (Lettország)
    A balti államok közül Lettországnak sikerült a legjobban alulteljesítenie, amikor el?állt ezzel a 2000-es évek boybandjeit idéz?, csillogó szerkós, m?reppel? valamivel.


    Esma & Lozano - Pred Da Se Razdeni (Macedónia)

    A macedón dal m?cigányzene és wannabe-sárm?r keveréke maneleközeli végeredményt szült, amit jobb nem is kommentálni.
     
  7. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re-röhögnivaló

    Hat igen! Ezeken is jot nevettem!!! Egy a tuti! En a vilag minden penzeert sem lennek hajlando elmenni oda szerepelni. Csak az ember ott piritja magat , holott semmit sem tud. Tisztelet persze a kiveteleseknek!!!De a tobbseg az csak bohockodni jelentkezik oda! Rohejes!! Komolyan mondom!
     
  8. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bonnie Tyler nagyon meg akarja nyerni az Eurovíziót

    Bonnie Tyler úgy látja, van esélye a Believe in Me cím? dallal a jöv? heti malm?i Eurovíziós Dalfesztiválon. Az énekesn? mindenképpen jobb szereplésben bízik, mint az Egyesült Királyságot tavaly képviselt másik szupersztár, a csalódást okozott Engelbert Humperdinck.

    "Van esélyünk ezzel a dallal, világklasszis szerz? írta. Tudom, hogy más jó számok is versenyeznek, de remélhet?leg jobban fogunk szerepelni, mint 2012-ben" - jelentette ki a 61 walesi énekesn? a BBC online kiadásának.



    2013. május 7
    http://multikult.transindex.ro/?hir=7503
     
  9. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia klarensz! Sziasztok!

    Szerintem a dal kevésbé befolyásolja az erdményt.Megfigyelhet?,hogy a szomszédos országok,valamint azon országok,amelyek tagállamokkal rendelkeznek azok egymásra szavaznak.Itt a környékben a jugóknak és az oroszoknak is van b?ven tagállamuk,ezért mi a legmagasabb pontszámot a románoktól szoktuk kapni(gondolom az erdélyi magyaroknak köszönhet?en)

    Nem tartom korrektnek ezt a lebonyolítési rendszert,és onnantól kezdve eldöntöttem,hogy többet semmit nem nézek bel?le,miután Wolf Kati-Szeerelem miért múlsz c. száma majdnem utolsó lett,pedig szerintem az élmez?nyben lett volna a helye.
    Itt könnbyen lehet,hogy Bonnie Tyler is nagyot fog koppanni.
     
  10. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re: Bonnie Tyler

    Én már régóta nem nézem, csak követem, hogy tudjam az eseményeket.
    Wolf Katit persze megnéztem, a magyaroknak szoritok mindig, az már tutti.
    Az idén is Bye Alexnek fogok, hiszen ? a mienk...de annyi...Kedvesem...
    A pontok elküldése pedig ?? Éppen ezért nem igazán az jut tovább aki megérdemelné , hanem akinek nagyobb a tábora , úgymond.
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    nagyon is sexi

    A Good Evening Europe szerkeszt?inek bejött Alex dala és hipster külseje is.
    Ki a legvonzóbb férfi Malmöben?
    Nos a portál szerkeszt?i listáján, a mi Alexünk , bizony nagyon is sexi, vonzó férfi, s?t a lista 5. helyére tornázta fel magát.
    Aztán , mit produkál csütörtökön , mint énekes, az majd ismét a szavazatok alapján döl el.
    Addig is hajrá ByeAlex .
     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Meggy?z? el?adással, svéd refrénnel sajtókonferencián

    Sziasztok

    Nekem egyre jobban kezdett tetszeni. :tef293:

    Nos Malmöben az els? próbája jól sikerült Bye Alexnek.
    Csütörtöki el?dönt?n lép szinpadra és akkor majd többet fogunk tudni róla.
    A 28 éves ByeAlex az Eurovíziós Dalfesztivál második, jöv? csütörtöki el?dönt?jében lép színpadra Magyarország képviseletében a Kedvesem cím? számmal. A dönt?t május 18-án, szombaton rendezik Malm?ben. Az M1 és a Duna World él?ben közvetíti a versenyt.

    "Meggy?z? el?adással" mutatkozott be az Eurovíziós Dalfesztivál helyszínén, a Malmö Arenában a Magyarországot képvisel? ByeAlex - nyugtázta a csütörtöki próba után a verseny hivatalos honlapja.

    És ime a Kedvesem c. dal, svéd refrénnel, a sajtó tájékoztatón:
     
  13. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    ByeAlex

    Sziasztok!

    Azt az infót kaptam,hogy továbbjutott ByeAlex,amin én nem vagyok meglep?dve,( mint itt kicsivel lejjebb írtam is)mert szerintem sem az el?adó,sem a dal különösképpen nem befolyásolja ezen verseny eredményét,és arra a 20. körüli helyre,ha innen a mi torrentek.infó közösségünkb?l ment volna ki valaki,az is jó lett volna,és el?rébb meg akkor se végeztünk volna,ha Celine Dion indult volna magyar színekben egy szép dallal.
     
  14. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Az Eurovízió második el?dönt?jén ByeAlex bejutott a dönt?be.

    Tízen jutottak tovább a szombati dönt?be. Magyarországon kívül Azerbajdzsán, Románia, Grúzia, Norvégia, Izland, Örményország, Finnország, Málta és Görögország versenyezhet.

    Az els? el?dönt?ben 16 nemzetb?l Moldova, Litvánia, Írország, Észtország, Fehéroroszország, Dánia, Oroszország, Belgium, Ukrajna, Hollandia került be, hatan pedig, a tavalyi nyertes Svédország, illetve Olaszország, Németország, Nagy-Britannia, Spanyolország és Franciaország automatikusan szerepelhetnek a dönt?ben. Így 26 dal közül választja ki a közönség és a zs?ri a nyertes dalt szombat este.

    lássuk a Kedvesemet az Eurovizion:
     
  15. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    ByeAlex

    Sziasztok!
    Ez a srác eszembe juttat egy közmondást:
    "Olyan csúf,hogy az már szép"

    Na de komolyan!
    Nem mondom,hogy nagyon rossz lenne,de sajnos azt sem mondhatom hogy jó!
    Én közömbös vagyok felé,és nem szeretném megítélni!
    Az én véleményem az,hogy ? az "különcségével" jutott be,nem pedig a tudása végett!
    Én inkább arra leszek kíváncsi,hogy ez az egyedisége meddig viszi a dalfesztiválon!
     
  16. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    pipus-re

    Szia pipus!

    Én sem ByeAlexet min?sítettem,csupán az a véleményem err?l az egészr?l,hogy szerintem nem az határozza meg ezt a versenyt,hogy ki indul,és milyen dallal.
    Azok az országok,amelyek több tagállammal is rendelkeznek,azok meg különösképpen el?nyt élvezenek.
    Én ezt figyeltem meg a korábbi években.
    Abban meg egészen biztos vagyok,hogy tavaly Wolf Katinak sem az utolsó hely körül lett volna a helye a dönt?ben,hanem inkább az élmez?nyben.(Ez nemcsak az én véleményem)
     
  17. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Nemsokára indul a következ?

    sziasztok :tef293:

    2014. január 25-én indul a hatrészes válogató az M1-en, amelynek gy?ztese utazhat az Eurovíziós Dalversenyre.

    Kétszáznál is több dal érkezett, a héten egy tízf?s el?zs?ri sz?ri ezeket, majd a legjobbak A Dal hat adásában vetélkednek.A tavalyi nyertes, ByeAlex egyfajta digitális kommentátor is lesz.

    2013-ban ByeAlex képviselte az országot az európai dalversenyen, és a sok hosszúcombú, lobogó hajú, drámai el?adást prezentáló, nagyhangú énekesn? közül annyira kit?nt szakállas, sapkás lényével, békés kis dalával, hogy tizedik lett – korábban éveken át nem sikerült ilyen jó helyezést elérni.

    [​IMG]

    2013. 12. 03.
    http://www.origo.hu/teve/20131203-ketszaz-magyar-eloado-menne-az-euroviziora.html?source=hirlevel

    Az új frizurával hódító Alex az alábbi videóban meséli el, pontosan mit takar a szerep, amit ráosztottak: