Hírek Itthon A kínai vakcina ellen kampányolt, majd beoltatta magát vele Sváby András

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' lena61 hozta létre. Ekkor: 2021. február 27..

  1. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A kínai vakcina ellen kampányolt, majd beoltatta magát vele Sváby András
    MÁRKOS IMRE ÖRS
    2021.02.27. 11:07
    A közismerten baloldali műsorvezető, Sváby András csütörtökön, a közösségi oldalán beszélt először arról, hogy ő beoltatta magát a kínai vakcinával, később megismételte ugyanezt az ATV Egyenes Beszéd című műsorában is, külön kiemelve, hogy ő semmilyen mellékhatást nem tapasztalt a kínai oltóanyag első adagja után. Nem sokkal ezelőtt azonban Sváby műsorában még arról volt szó, hogy a kínai vakcina veszélyes, és nem kevesebb mint 73-féle különböző mellékhatást okozhat, akár látásvesztéssel is járhat, amit nagyon fontosnak tartottak külön hangsúlyozni. Majd ezek után meg is szavaztatta a nézőket, akik – a riogatás után nem meglepő módon – 95 százalékos arányban a vakcina ellen szavaztak. A szakemberek egyébként sem a 73-féle mellékhatást, sem a látásvesztést nem támasztották alá. A jelek szerint Sváby is inkább a szakembereknek hitt, mint saját műsorának. Az Európai Unióban egyre többen javasolják a kínai vakcina mielőbbi használatát – köztük a német egészségügyi miniszter és a nagyobbik francia kormánypárt is.

    Sváby András baloldali televíziós csütörtök dél körül bejegyzést tett közzé a közösségi oldalán, amelyben az áll: „Reggel hívott a háziorvosom, hogy kaphatok kínait. Bevállaltam." Alatta pedig egy fénykép volt látható, amin szerepel a pekingi székhelyű Sinopharm cég BBIBP-CorV nevű koronavírus elleni vakcinájának a csomagolása.

    Aznap este Sváby az ATV Egyenes Beszéd című műsorának a vendége volt. Kérdésre válaszolva elmondta, hogyNÉHÁNY ÓRÁVAL KORÁBBAN BEADTÁK NEKI A SINOPHARM VAKCINÁJÁT, NAGYON JÓL ÉRZI MAGÁT, SEMMILYEN MELLÉKHATÁST NEM TAPASZTAL.Sváby kiemelte:nem is nagyon érzem, hova kaptam a vakcinát",vagyis még a legminimálisabb hatást sem érezte, nemhogy bármilyen mellékhatást.

    [​IMG]
    FORRÁS: ATV.HU/VIDEOK
    Hozzáfűzte: csütörtök reggel SMS-ben értesítette a háziorvosa, hogy van maradék a kínai vakcinából, és aznap még megkaphatja. Miután felhívta, a háziorvos azt mondta neki: másnap már nem biztos, hogy lesz vakcina.SVÁBY ELFOGADTA A VAKCINÁT, AMIT GYORSAN BE IS ADTAK NEKI.

    A baloldali televíziós hozzáfűzte, hogyMagyarországon a kínai vakcina nem túl népszerű, mert itt vannak hangulatkeltések, politikai deklarációk, stb., én meg nem akartam ennek az egésznek bedőlni".Sváby családtagjai közül egyébként már többen is átestek a koronavírus-fertőzésen.

    Azt is mondta, hogy KÉPBEN VAN OLTÁSÜGYBEN, A LEGJOBB VAKCINA PEDIG A MÁR BEADOTT VAKCINA.Hozzátette, hogy a párja orvos, már fél éve egy budapesti kórház Covid-osztályán dolgozik, ennek köszönhetően került ő „képbe". Majd hozzátette, hogy a kínai oltóanyag bevált módszer, ezt ismeri, gyerekkorában is ilyen jellegű vakcinákat kapott. Arról is beszélt, hogy a bizalmatlanság miatt, amíg ő a rendelőben volt, öten is elutasították a kínai vakcinát, de szerintenem tudni, hogy mi lesz holnap, és lehet, hogy holnapután taposni fogják egymást az emberek a kínaiért is".

    Többször is fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy ő nem azért kapta meg a vakcinát annak ellenére, hogy nem szenved krónikus betegségben, és nem is veszélyeztetett életkorú (Sváby 53 éves-szerk.), mert közismert személy, hanem sok kínai oltóanyag maradt meg, de nem vette el azt senki elől, háromszor is rákérdezett a családorvosára, hogy biztosan ő következik-e a sorrendben, amire a válasz mindig „igen" volt.KIEMELTE, HOGY MINDENKI OLTASSA BE MAGÁT, DE LEGÁLIS KERETEK KÖZÖTT.

    A műsorvezető azt kérdezte Svábytól, hogy „egy pillanatig sem befolyásolt téged, hogy vannak kérdőjelek a vakcina kapcsán?"SVÁBY ERRE AZT FELELTE, HOGY „ENGEM EZ EGY PILLANATIG SEM BEFOLYÁSOLT", DE LÁTJA, HOGY A TÉMÁBAN „MÉGISCSAK FOLYIK EGY HANGULATKELTÉS".
    Hozzátette:én tényleg nem a mellékhatásoktól, hanem magától a vírustól félek, ezért vállaltam be az oltást, én nem akartam semmi többet, csak azt, hogy védett legyek a vírus ellen".

    Sváby a műsor végén még elárulta, hogy nagyon sok embert megkérdezett, akiknek nagyon ad a véleményére,

    és ők azt mondták, hogy a legjobb oltás a már beadott oltás".

    Sváby nemrég még a kínai oltás ellen keltett hangulatot
    Néhány héttel ezelőtt Sváby András az általa vezetett műsorban a koronavírus elleni oltóanyagokkal kapcsolatban külön kiemelte az úgynevezett „keleti vakcinákat", tehát az orosz Szputnyik V-t és a kínai Sinopharmot, elsősorban a kínai vakcina állítólagos mellékhatásairól beszélve.

    Ahogy a Magyar Nemzet is kiemelte, hogy összegyűjtötték a különböző oltások általános jellemzőit, de

    A BIZTONSÁG KEDVÉÉRT A KÍNAI VAKCINÁNÁL KIÍRTÁK A KÉPERNYŐRE, HOGY 73-FAJTA MELLÉKHATÁSA VAN, MINT PÉLDÁUL LÁTÁSVESZTÉS,autoimmun betegségek, vérnyomás-emelkedés.

    [​IMG]
    FORRÁS: YOUTUBE
    UgyanakkorA MŰSORBAN MEGSZÓLALÓ EGYETLEN ORVOS, VAGY EGÉSZSÉGÜGYI SZAKEMBER SEM ÁLLÍTOTTA AZT, HOGY A SINOPHARM VAKSÁGOT OKOZNA.Nem tudni tehát, hogy honnan származik ez a híresztelés.

    Egyetlen más oltóanyagnál sem tették ezt meg, pedig minden gyógyszer – így a vakcinák – tájékoztatói is tartalmaznak minden ritka és jelentéktelen mellékhatást.

    Ezt követően szavazást rendeztek, amelyenSVÁBY NÉZŐINEK A 95 SZÁZALÉKA – A RIOGATÁS UTÁN NEM MEGLEPŐ MÓDON – ELUTASÍTOTTA A SINOPHARM VAKCINÁJÁT...

    Sváby András a jelek szerint azonban inkább hitt a virológusoknak, mint a saját műsorában elhangzottaknak, ugyanis ő beadatta magának a kínai oltóanyag első adagját, ráadásul élő adásban ismerte el, hogy semmilyen mellékhatást nem tapasztal.VÉLHETŐEN MÁR EZELŐTT EGY HÓNAPPAL IS PONTOSAN TUDTA, HOGY NEM OKOZ VAKSÁGOT ÉS HASONLÓ DOLGOKAT A SINOPHARM VAKCINÁJA,hiszen éppen ő mondta el az Egyenes Beszédben, hogy előzőleg konzultált szakemberekkel, akikneka véleményére nagyon ad".

    Már csak az a kérdés, hogy volt-e Sváby műsorának nézői között olyan, aki vele azonos háziorvosnál van, Sváby előtt jött az oltási sorrendben, és Sváby műsora riasztotta el a vakcinától. Ahogy egy Facebook-kommentelő fogalmazott:

    A kínai vakcina ellen kampányol, de beoltatja magát vele, mert félti az életét. A nézőik élete nem számít".

    Így vélekednek tudósok és politikusok a kínai vakcináról
    Ahogy arról az Origo beszámolt, Jens Spahn német egészségügyi miniszter nemrég arról beszélt, hogyNYITOTTAK A KÍNAI OLTÓANYAG FELHASZNÁLÁSA IRÁNT.

    [​IMG]
    Jens Spahn német egészségügyi miniszter megválaszol egy kérdést a képviselői kérdések és azonnali válaszok idején a német parlamenti alsóház, a Bundestag ülésén Berlinben, 2021. február 24-én.FORRÁS: MTI/EPA/FILIP SINGER
    A nagyobb európai államok közül Németország mellett leginkább Franciaország áll közel az engedélyezéséhez.

    Rusvai Miklós magyar víruskutató néhány napja pedig arról beszélt, hogya Sinopharm nagy előnye az, hogy a vírus valamennyi fehérjéjét tartalmazza, ennek köszönhetően pedig valószínűbb, hogy véd a különböző mutációk ellen".A víruskutató hangsúlyozta azt is, hogya fertőzés sokkal veszélyesebb bármelyik vakcinánál, éppen ezért érdemes élni az önkéntes és ingyenes oltás lehetőségével".

    Tóth Sándor virológus a Hír TV múlt heti adásában hasonlóan vélekedett. A szakember elmondta, hogya Sinopharm-vakcina minden nagykorú számára biztonságosan beadható".Kitért arra is, hogy a kritikák ellenére a kínai az egyik legjobb oltóanyag a piacon.

    A világhírű Leuveni Katolikus Egyetem pozsonyi születésű magyar kutatója, Pokreisz Péter a Hír TV-nek azt mondta, hogya hagyományos eljárásra épülő vakcinák (mint a kínai) is éppúgy hatásosak és működőképesek, mint a legújabb technológiával készült oltóanyagok".Pokreisz Péter, az orvostudományok doktoraként több évtizede foglalkozik genetikai alapú oltóanyagok kutatásával.

    Végezetül hozzáfűzte,EDDIG MÁR 30 MILLIÓ EMBERT OLTOTTAK BE A KÍNAI VAKCINÁVAL, KOMOLYABB MELLÉKHATÁSOK NÉLKÜL.