Tech Adatokat fog gy?jteni felhasználóitól a Firefox

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. szeptember 24..

  1. Devil / Guest

    A Firefox jelenleg fejlesztés alatt álló kiadásába a Mozilla egy olyan újítást kíván beépíteni, amelynek feladata különböz? adatok begy?jtése lesz a böngész?t futtató felhasználók gépeir?l. A Firefox "Health Report" modulja a cég szerint lehet?vé fogja tenni számukra, hogy még tovább javítsák böngész?jük min?ségét - ugyanakkor érzékeny, s?t, a gép egyedi azonosítására alkalmas adatokat is elküld majd részükre.

    A Firefox így például továbbítani fogja a Mozilla részére a felhasználó által telepített és használt b?vítmények listáját, a gépében található hardverelemek jellemz?it és természetesen az operációs rendszer sajátosságait is - de szinte bármilyen más információt is, amit szükségesnek ítél úgymond a fent vázolt cél megvalósítása érdekében. Mindezen adatokat ráadásul egy egyedi azonosítóval fogja ellátni, ami lehet?vé teszi majd a vállalkozás számára, hogy az információkat egy-egy Firefox telepítéshez, géphez és végs? soron felhasználóhoz kössék majd, id?ben egymástól akár távol es? minták esetében is.

    A cég az információkról azt ígéri, hogy azokat csak aggregált formában használja fel, illetve, hogy a személyes azonosításra alkalmas adatokat fél év elmúltával törli is majd. Ugyanakkor az adatgy?jtésre például nem lesz hatással a böngész? a webes követést tiltó beállítása (DNT), amit a Mozilla azzal indokol, hogy ez egy teljesen eltér? funkcionalitást képez. Ennek ellenére lehet?ség lesz az adatgy?jtésb?l történ? kijelentkezésre, amihez azonban egy másik beállítást kell majd aktiválni.

    A Firefox els?, az új adatgy?jt? modullal b?vített változatának stabil kiadása az év vége felé érkezhet majd.

    szerz?: Sting , id?: 2012.09.24. 10:30
    http://pcforum.hu/hirek/14147/Adatokat+fog+gyujteni+felhasznaloitol+a+Firefox.html
     
  2. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    firefox

    Nem tudom, hogy sok millió ember adataitól tényleg jobb lenne-e a firefox.
    Nekem már a 8-as firefox is megfelelt, azóta majdnem, hogy csak többet eszik és lassúbb lett. :tef161: De mondjuk jó, hogy állítólag ki lehet majd kapcsolni.
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Az internettechnológia ebbe

    Az internettechnológia ebbe az irányba halad , manapság minden alkalmazás gy?jti az adatokat ilyen olyan okok miatt , ezért fejl?dik és terjed a kiberb?nözés is , hiába a gondosan megválasztott jelszó ha maga az alkalmazások rögzítik az adatainkat és tevékenységünk , és ami rögzítve van az célpont is .
     
  4. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    firefox adatgyujtes

    hat nem kell majd ra frissiteni, oszt csokolom... :tef161:
     
  5. ezazamaz / Guest

    firerókamóka

    Egyszer?bb és jobb megoldást tudok: Chrome böngész?, és még gyorsabb is.:tef293:
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    böngész?k

    Nos kicsit régebben olvastam err?l az adatgy?jtésr?l és a következ? volt benne!Nincs olyan böngész? amelyik nem küld adatokat a felhasználásról!!Legyen az Firefox,Chrome,Opera,stb,stb!
    Szerintem ezt valaki nem látja be az önmagát csapja be!
     
  7. ezazamaz / Guest

    pipusnak

    Meglehet, de ezek miatt nem kell aggódni, ha fel szeretnék használni az összegy?jtött adatokat, az komoly következményekkel járna, és törvénybe is ütközik. Nem a szocializmusban élünk már.
     
  8. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    ezazamaz

    Szia!
    ebben igazad van,hogy nem szocializmusban élünk!
    De,hogy komoly következményekkel járna???Én még sajnos nem hallottam olyan hírr?l.hogy egy kis felhasználó pert nyert volna egy nagyobbacska cég ellen!Legalább is ritka lehet mint a fehér holló!
     
  9. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    A gond az

    A gond az hogy az adatokat kik szerzik meg , egy jó képesség? Hacker-csopot bármit megszerezhet erre voltak példák , mimnél kevesebb adatot gy?jtenek annál nagyobb biztonságban lehetünk .
     
  10. ezazamaz / Guest

    pipus

    Nagyobbacska cégek nem foglalkoznak kis emberekkel. Most gondolj bele, beperelnek mert pl. illegálisa használtál egy szoftvert, megítélnek 600 ezer ft. kártérítést a javukra, na de ha én munkanélküli vagyok vagy minimálbéren élek és hitelt fizetek? Évekig pereskedhetnének amíg sikerülne nekik valamit is kicsikarni t?led, egyszer?en nem ér nekik annyit, többet fizetnek ügyvédeknek egy hónapra. Csak arra gondolj hogy hány éve torrentezel és hogy mennyit "b?nöztél" mi lett volna ha azt a boltban veszed meg? Na ugye. Kis halak vagyunk nekik. Persze akadhatnak kivételes esetek, de az elenyész? szám a valós illegális tevékenységekhez képest.
     
  11. Devil / Guest

    minek nekik

    Egyáltalán minek nekik az adatok? Kérdezzenek meg és kapnak rá választ! Vagy az apróbet?s részbe dugták el a bele egyez? nyilatkozatot, hogy el fogadom, hogy gyüjtsék és használják amire akarják? Sose olvasom el, ha kell úgyis el fogadod akármi áll benne. A másik, hány ember olvassal el azt a töménytelen zagyvaságot? :tef293:
     
  12. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nagyon jó kérdés

    Nagyon jó kérdés hogy egy böngész?nek mi köze a felhasználok hardver adataikhoz .
     
  13. Devil / Guest

    szerintem

    Sz?rni akarják a veszélyes egyéneket! Ha olyan helyre látogat vagy olyan programot tartalmaz a gépe amivel másnak kárt lehet okozni vele, akkor gondolom riasztást küld a másik oldalon lev? manusnak.

    hardver, hát eleve gyanús az akinek egy er?m?ve van :tef161: ( nem tudom egyébként)