Hmm ez Érdekes Agatha Christie

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' klarensz hozta létre. Ekkor: 2013. március 09..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Film készül Agatha Christie elt?nésér?l

    Filmet forgatna a Paramount Agatha Christie 1926-os elt?nésér?l, amely azóta is találgatásokra ad okot. A krimiíró akkor 11 napig egyszer?en nem adott életjelt magáról, és azután sem beszélt elt?nésének körülményeir?l, hogy végül rátaláltak egy harrogate-i hotelben, ahol Mrs. Teresa Neele név alatt bérelt szobát. El?tte fél Anglia ?t kereste, az újságok címlapján is az írón? elt?nése szerepelt.

    A készül? film az Agatha címet viseli, a stúdió pedig állítólag meg is találta már a rendez?t és a forgatókönyvírót Will Gluck, illetve Allison Schroeder személyében. (könyves.blog.hu)

    2013. március 9.
    http://multikult.transindex.ro/?hir=7195
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Poirot

    Nekem egyik kedvencem a filmek világában a krimi.Na nem mindig, de nagy el?szeretettel nézek ilyen témát, amikor olyan a hangulatom.
    Emlékszik valaki még a kicsi, furcsán tippeg?en men?, bajszos kis öregre Hercule Poirot személyére? És a sorozatra?
    Az ilyen és ezzel kapcsolatos megjegyzéseket szivesen várom ide.
     
  3. greg81 /

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 25.
    Hozzászólások:
    494
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Agatha Christie re.

    Sziasztok!
    Ez aztán a nosztalgia:tef293: Olyan 20 évvel ezel?tt azt hiszem, az összes könyvét elolvastam :tef293: Hercule Poirot és Miss Marple jó kis karakterek voltak.
    Az elt?nésével kapcsolatban lehetett olyanokat olvasni, hogy a férje másba lett szerelmes, ezért A.C. ideg összeroppanást kapott, elment otthonról, 10 napig senki nem tudott róla. Soha nem tisztázódott a dolog, így nem tudom, ennyi id? elteltével hiteles lesz-e a film.
     
  4. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:agatha christi

    :tef293:
    Tényleg nosztalgia lesz az egész film.A hivatalos verzió az eltünéssel kapcsolatban tisztázatlan maradt, csak a pletykák , aminek mindig fele igaz szokott lenni, ideiglenes emlékezet kihagyás volt.
    Anno én is olvastam regényeit, aztán amikor a Duna tv elkezdte a Poirot sorozatot közvetiteni, a család apraja -nagyja a tv el?tt ült , mukkanás nélkül és vártuk mindig a csattanót a végén.
    Emlékszem els? Agatha Christi filmre amit moziban láttam ...A 10 kicsi indián...volt.
    Akkoriban még nem is hallottam internetr?l, a szocializmusban.
     
  5. hartigan /

    Csatlakozott:
    2013. november 14.
    Hozzászólások:
    2,021
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    a tiz kicsi indián

    hali !

    Nem tom jól emlékszem -e ?

    A Tiz kicsi néger/indián ha jól tudom ez is agatha christi regénye alapján készült ???

    Ez király ...
     
  6. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hartigan-re

    Üdv barátom!

    Jól emlékszel,és több filmfeldolgozás is készült bel?le.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    10 kicsi néger

    Igen-igen A tiz kicsi néger volt a regény cime, aztán megfilmesitették, és hol tiz kicsi néger, hol tiz kicsi indián volt: változott mindig a politika függvényében , mert a néger szó sért? volt az akkori megfogalmazásban.
    Talán még szindarab formája is létezett a regénynek.
    A film zenéje pedig egyszerüen ma is még mindig jó.
     
  8. rocsi69 / Drágaszág

    Csatlakozott:
    2013. március 04.
    Hozzászólások:
    143
    Kapott lájkok:
    10
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Magánzó
    Lakhely :
    Szeged
    Poirot -re

    Sziasztok.
    Imádtam ezeket a sorozatokat,nem tudja véletlenül valaki hogy,hol lehet letölteni a teljes évadokat?
     
  9. skywalker357 /

    Csatlakozott:
    2012. március 24.
    Hozzászólások:
    509
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Poirot - teljes évadok

    Én az nCore-ról töltöttem le. Fent van DVDR- és DVDRip-formában is mind a 12 évad.
     
  10. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nekem azok a reszek tetszenek amelyben Miss Marple nyomoz,
    Geraldine McEwan foszerepleseben.Azok a gyonyoru helyszinek,nagyon szep kertek,a rejtely mar csak raadas.

    Akinek tetszenek az ilyen krimik ,meg ajanlhatnam a Kisvarosi gyilkossagok sorozatot,hasonlo szep helyszinek es titokzatos esetek.
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:tef318:oirot

    Én is az nCore-ról töltöttem le DVDRip formában a teljes évadot,még régebb, és es?s , gyermekcsináló esténként :tef293: hetente egy-egy részt újból néztem , mert megunhatatlanul imádom a kisöreget.
    Talán a Beloadon is megvan.
     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Elég sokat láttam a Miss Marple sorozatból is.A csodás helyszinek és a titokzatosság nagyon élvezhet?vé teszik a filmsorozatot.
    Egyszer?en lenyügöz és nem tudok addig nyugodni , amig megnem oldódik a relytély.:tef293:
     
  13. skywalker357 /

    Csatlakozott:
    2012. március 24.
    Hozzászólások:
    509
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    Poirot-re

    Annak is van már több mint egy éve, hogy én letöltöttem, de még nem néztem meg. Talán majd nyáron. A gyerekeim elég nagyok már hozzá, hogy élvezzék, így a rekken? h?ség helyett a h?vös szobában ülve jó program lesz... :tef293: