Hmm ez Érdekes Állásinterjún meg kell adni a Facebook-jelszót is

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. március 25..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Egy adatvédelmileg igencsak kifogásolható gyakorlat terjed az Egyesült Államokban: egyre több helyen kényszerítik az ügyfeleket belépési adataik megadására.

    Igen nagy vihart kavart az Egyesült Államokon kívül is az AP hírügynökség munkatársának minapi riportja, melyben egy megtörtént esetb?l kiindulva arról számolt be, hogy az amerikai munkavállalóknak egyre többször kell szembenézniük azzal, hogy az állásközvetít? ügynökség nemcsak átnézi a jelölt adatlapjait a közösségi oldalakon, hanem ezen túllépve megköveteli az illet?t?l, hogy átadja a belépési kódját is, hogy megnézhesse a privát tartalmakat is. S?t, a riport szerint egyre terjed a gyakorlat az állami, önkormányzati intézményeknél, például a rend?rségen, többek között a 911-es segélyhívónál a diszpécserek felvételijénél kérnek jelszavakat.





    Habár els?re azonnal jogsért?nek t?nik ez a gyakorlat (egy jogász szerint olyan ez, mintha a háza kulcsát kérnék az illet?t?l), a témával foglalkozó cikkekb?l kiderül, hogy jogilag egyáltalán nem tiszta a helyzet egyel?re, kifejezetten az ilyen esetekre vonatkozó szövetségi törvények nincsenek. A gyakorlatban pedig az történik, hogy az állásokra pályázók vagy a hivatalokkal kapcsolatba kerül?k félelemb?l megadják ezeket a személyes adatokat, így a kvázi „önkéntesség” miatt nem nagyon lehet mit kezdeni a helyzettel. Feljelentésekre lenne szükség, és még akkor is bizonyítani kellene a nyomásgyakorlást.

    A botrány mindenesetre már eljutott a politikai színtérre is, és két szenátor is bejelentette, hogy törvénymódosítást fognak javasolni, melyben a hivataloknak és az ügynökségeknek megtiltanák, hogy ügyfeleik közösségi oldalakra szóló jelszavait elkérjék.

    Írta: Dajkó Pál | 2012-03-23 16:44 | Forrás: IT café

    http://itcafe.hu/hir/facebook_jelszo_allas.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Na itt a másik

    Na itt a másik próbálkozás , hol itt az egyén joga ? A munkáltatok ha egy kicsit is emberségesebbek lennének nem kellene félniük , ja hogy nagyba megy a kizsákmányolás és ez ha kiderül (facebook) akkor az rontja a cég hírnevét . :tef293:
     
  3. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Facebook

    Én ismerek olyan céget ahol figyelik napközben internetezel e.
    Föleg a facebook a nagy kedvenc.
    Ha kiszurják repülö rajt.
    Ez meg hogy adjam meg a facebook belépési kódot ok.
    Mert nem vagyok rajta. :bigsmile:
     
  4. andromeda /

    Csatlakozott:
    2011. február 18.
    Hozzászólások:
    1,148
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sok önkormányzat letiltotta

    Sok önkormányzat letiltotta az iwiw-et mert ott lógtak, a facet nem akarja mert a fejesek is ott lógnak, ennyi a különbség
     
  5. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem vagyok

    Nem vagyok rajta vagy 2-3-4 fiókom is van , szóval aki megadja a valódit az se 100-as meg aki kikéri az se , már írtam valahol ha le akarom járatni a munkáltatom lejáratom a facebookon csak más felhasználóit használok nem otthonról lépek be és nagy vonalakban semmi olyan adatott nem közlök ami rám vezethet? vissza , de ha sérelem érne én a facebook helyet a munkaügyi felügyel?séghez mennék ezt se sokan fogják fel .
     
  6. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Egyszer?

    Egyszer? kikapcsolod a chattet és kész nem látnak , ja hogy egyesek like mániában szenvednek mert minden szarra tetszik-tetszik , azok megérdemlik a lebukást .
     
  7. andromeda /

    Csatlakozott:
    2011. február 18.
    Hozzászólások:
    1,148
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    én nem dolgozom, csak ismer?s

    én nem dolgozom, csak ismer?s nem jöhet fel iwiw-re az önkormányzattól, ott letiltották az elérhet?séget..
     
  8. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Munkaügy...

    Az a baj hiába megy az ember a munkaügyi felügyelethez sokat nem tudnak csinálni mert a cégek ugy bevédik magukat hogy nagyon ritka hogy kiderüljön az igazság.
    Sok alvállalkozó sok kamuszerzödés stb.
    Sokszor már a szignó elött tudod hogy stikli van de kénytelen vagy aláirni mert nincs munka nincs pénz.
    S ezt a munkáltatók nagyon ki is használják.
     
  9. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,894
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Munkahely vagy internetkávézó!

    Ehhez csak annyit tennék hozzá hogy ha valaki bemegy a munkahelyére az dolgozni menjen!
    Végezze a dolgát, ne a Facebook-ot bújja!
    Igen sokan csak internetezni járnak a munkahelyükre (jó pénzért), a problémákat gondokat majd úgy is megoldja akinek nincs internet hozzáférése a munkahelyen (kis pénzért)!
     
  10. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Munkahelyi kávéház.

    Örülök hogy megjöttél mindig jól szólsz a témához hozzá.
    Egyet értek veled.
     
  11. csacser /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 03.
    Hozzászólások:
    458
    Kapott lájkok:
    325
    Beküldött adatlapok:
    0
    face

    Nagyon helyes hogy letiltják a hivatalok a közösségi oldalakat!Amikor órákat várok az okmányirodába,elég sz@rul esik hogy nem otthon nyúzom a gépem :tef293:
     
  12. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Állásinterjún

    Sajnos nagyon kivagyunk szolgáltatva az állásinterjúkon, ?k mindent akarnak tudni rólunk,ök kérdezhetnek,mi nem söt még a cégröl is minimális információval birunk!Sokan nem is sejtik hogy bizony az iwiw-et vagy más közösségi oldalakat is látogatják HR-es dolgozok és nézegetik a jelentkezök profilját,és sokszor az ott látottak is döntö tényezök lehet a felvételnél!(az én cégemnél is megtették) nem mindegy mit látnak ott!Szerintem aki munkát keres arra az idöszakra távolitsa el azokat amik negativan hathatnak egy állás elnyeréséhez pl fotó,+nyelvtudás stb.
     
  13. Anubis36 /

    Csatlakozott:
    2011. március 11.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    face

    Nekem sem Facebook-om sem iwiw-em sem semmi hasonló közösségi portálon nincs regisztrációm,és nem is lesz!
    Emberek önként és dalolva töltik fel a sok tartalmat magukról ami sokszor kompromitáló,
    és ilyenkor meg meglep?dnek ,hogy hoppá ezt el b....tm.
    Nekem untig elég egy email cím,mert akivel akarok azzal úgy is tudok beszélni,akit meg nem ismerek,nem akarom,hogy nézze az adataimat .
    Az már más kérdés,hogy a munkáltató sem a fotók vagy egyéb szabadid?s cselekmények után ítélje meg ,hogy milyen munkaer? is lennék,mert ahhoz semmi köze.