„Az emberek mindig megpróbálják ötvözni a beszélgetést a kabaréval, de ez sose működik”

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' david9696 hozta létre. Ekkor: 2015. november 16..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,591
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A hiba nem az ön készülékében van! (Do no Adjust Your Set)
    „Egyik napról a másikra a nemzeti tévé animátora lettem.”
    Terry Gilliam
    A Do Not Adjust Your Set (melynek címe a tévéadásokat megszakító hibaüzenet ihlette) eredetileg gyerekműsornak indult, mégis hamarosan a felnőttek közt vált kultikus sorozattá, és épp olyan fontos állomást jelentett Idle, Jones és Palin szakmai fejlődésében, mint az At Last Show Cleese és Chapman számára. Nem utolsó sorban, a Do Not Adjustban közreműködött egy amerikai rajzoló, bizonyos Terry Gilliam is, aki a főcím megtervezésén túlmenően egy idő után írt is a műsorba.
    Humphrey Barclay, a BBC rádiós producere, aki az I’m Sorry, I’ll Read That Againben is közreműködött, felkérte Eric Idle-t, hogy írjon neki egy gyerek műsort, és szerepeljen is benne. Még a Footlight Klubból ismerték egymást. Eric beleegyezett, de kérte, hadd vegye be a munkába Michael Palint és Terry Jonest is.

    A Do Not Adjust Your Set rendkívül fontos volt, mert először kaptunk szabadkezet szerzőként és színészként egyaránt — meséli Palin. — Humphrey Barclay Ericet és Terryt kérte fel, hogy dolgozzanak neki. Rólam szó se volt, de Terry azt mondta: Na jó, de csak akkor, ha a barátom, Michael is jöhet. Mire ők azt mondták: Rendben.

    A csapat David Jasonnal, és a bájos, de meglehetősen alacsony Denise Coffeyvel kiegészülve a nézők kedvencévé vált. Barclay így mesélte el Denise „felfedezését:

    Az Edinburgh-i Fesztiválon láttam Denise-t… Megkérdeztem, zavarja-e, ha az emberek viccelnek a magasságával (úgy gondoltam, jobb ezt az elején tisztázni!), és azt felelte, nem, azért jó, ha valaki ekkora, mert az emberek viccelődhetnek vele.

    A Do Not Adjust Your Set még egy fontos hozzávalóval egészült ki, Neil Innes együttesével, a The Bonzo Dog Doo-Dah Banddel. A zenekar vicces, paródiajellegű számokat játszott a műsorokban, olykor Eric Idle is csatlakozott hozzájuk. Neil Innes később a Monty Python bemelegítő embere lett a felvételek előtt, kisebb szerepekben is feltűnt. De igazán fontos szerepe a Monty Python rajongók számára a Gyalog galopp című filmben lett, melynek nemcsak zenéjét szerezte, de szerepelt is benne (Sir Robin kobzosát játszotta). Innes a hetvenes években a Monty Python színpadi turnéin is fellépett. Eric Idle-lel jó barátok lettek, olyannyira, hogy közös sorozatot készítettek Rutland Weekend Tv címmel, majd elkészítették a The Rutles című paródia filmet, amely a Beatlest pellengérezte ki.
    Bonzo Dog Doo-Dah Band, Hunting Tigers (Tigrisvadászat)