Az Európa-rejtély

A témát ebben részben 'Filmek Bemutatói' klarensz hozta létre. Ekkor: 2014. január 21..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:

    <tbody>

    [TD="width: 1%, align: center"][/TD]
    [TD="width: 98%"][​IMG]





    színes, sci-fi, 90 perc, 2013
    [​IMG]


    rendező:
    Sebastián Cordero
    forgatókönyvíró:
    Philip Gelatt
    operatőr:
    Enrique Chediak
    vágó:
    Alex Kopit, Craig McKay, Livio Sanchez, Aaron Yanes

    szereplő(k):
    Christian Camargo (Dr. Daniel Luxembourg)
    Embeth Davidtz (Dr. Samantha Unger)
    Anamaria Marinca (Rosa Dasque)
    Michael Nyqvist (Andrei Blok)
    Daniel Wu (William Xu)
    Karolina Wydra (Dr. Katya Petrovna)

    A film értékelése: 5,9/10








    2061-ben egy magántőkéből finanszírozott űrhajó indul a Jupiter egyik holdjára, az Európára, hogy lehetséges élet nyomait kutassa. Az űrhajó egy napkitörés során elveszíti kommunikációs kapcsolatát a Földdel azonban a legénység úgy dönt folytatja küldétését. A holdhoz közeledve egy hőáramlat eltéríti az egységet az eredetileg kijelölt leszállási helyétől, ezért a csapat a vastagabb jég miatt egyből fúrásba kezd. A fúrás során több kisebb rengés rázza meg a holdat és a legénység egyik tagja egy-egy pillanatra felvillanó fényes jelenségre lesz figyelmes. A jeget sikeresen áttörve szondát küldenek az alattuk elterülő óceánba, azonban a szonda megrongálódik. A legénység úgy dönt, hogy az erős sugárzás ellenére az eredeti leszállóhely vékonyabb jegén újrakezdik a fúrást. A próbálkozás kudarcai ellenére a tengerbiológus Corrigennek (Sharlto Copley - Elysium - Zárt világ) sikerül azonosítani egy mikroorganizmust. az óceán alatt készült videofelvételeken pedig egy ismeretlen lényt pillanatnak meg. A küldetést ezzel befejezettnek tekintik, a kommunikációs kapcsolatot helyreállítják és az egység felszállásra készül, azonban a jeget egyre erősödő rengések rázzák. A kapitány úgy dönt, hogy a küldetés során készült felvételeket mielőbb továbbítja a földi irányítóközpontnak



    [/TD]
    </tbody>
     
  2. sassmadár /

    Csatlakozott:
    2012. március 15.
    Hozzászólások:
    281
    Kapott lájkok:
    225
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    villanyszerelő
    Lakhely :
    Ózd
    Végigszenvedtem! Kevés költségvetésből készített "zs" kategória!
    Tömény unalom,gyatra képi megoldások,nem szeretem ezt a fajta stílust!
    Kár az időt ráfecsérelni!
    :tef10:
     
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Üdv. sasmadár

    Én is megnéztem a filmet, mert a scifi is kedvenc kategóriám, és nagyon látványos jelenetekre gondoltam.
    Viszont nagyon szükösen látunk ki az ürbe, ugy-e a filmben, és a Jupiter holdjára való leszállás után sem úgy alakultak az események , ahogyan elvártam egy igazi scifitől. :tef293:

    Kicsit elrugaszkodtak a tényleges és lehetséges valóságtól ( mert én úgy állok egy film megnézéséhez, mintha az a valóságban megtörténne, megpróbálom átélni a történteket valóságszerüen ),
    És a befejezés :::tef239:lyan amilyenre nem számitottam :tef293:
    Ezért is gondolkodóban voltam, hogy a filmet berakom a "mostanában látott legrosszabb filmjeim" fórumba, de aztán nem akartam senki kedvét szegni. :tef293:

    Mindenki aki a müfaj kedvelője azért érdemes megnézze, hogy maga döntsön. Egyszer azért érdemes megnézni mindenképpen,.
     
  4. sassmadár /

    Csatlakozott:
    2012. március 15.
    Hozzászólások:
    281
    Kapott lájkok:
    225
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    villanyszerelő
    Lakhely :
    Ózd
    Kedves klarensz! Nagyon jól összefoglaltad a lényeget!
    Teljes mértékben igazad van a filmről és a sci-firől!
    Egyetértek veled.
    :tef293:

     
  5. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Sziasztok!:tef293:

    Én is a sci-fi "rajongók" táborába tartozom.
    Szerintem a film alapvetően életszerűségre törekedve készült.
    -egy hihető módon tálalt küldetés bemutatása- lehetne jellemző a filmre.
    A látványelemek az űrhajó és a küldetés tálalása is teljesen realisztikus volt.
    A sztori és a befejezés elgondolkodtató.
    Egyszer nézhető film a műfaj kedvelőinek.

    A mozijegy árát nem éri meg!

     
  6. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    sziasztok

    És Kiscsibe örülök, hogy egyformán rajongunk a scifi filmekért is. :tef293:

    Visszatérve a filmre:A sztori maga nagyon jó valóban és teljesen újszerű, éppen ezért is néztem meg,elég következetes a teljes cselekmény,és az alapötlet nagyon jó scifi történet.
    Sajnos kevés pénz miatt nem lehetett többet kihozni belőle ,


    Scifi filmben a látványt is dijazom,... a hajó belsejében történő események, kicsit vontatottak, én itt vártam kicsit többet,
    Nem szeretném most hasonlitani a filmet egyikhez sem , a jó és igazi fantasztikus filmekhez, hiszen azok nagyon sok pénzberuházással készültek.


    Mondjuk tetszett az a rész amikor az ürhajós fejét a szkafanderben full hd-s kamera veszi,
    viszont amikor már a leszáltak a bolygó felszinére. ott már csak egy kissebb felbontású webkamerával rögzitenek.
    Nos itt aztán igazi izgalomban van részünk valóban, mégis számomra teljesen hihetetlen az egész történet innentől, ...igaz azért nézek scifit, hogy a mai fizikai ismereteim és logikámat felülmúló élményeket , történéseket lássak.