Tech Az okostelefonok felzabálják a magyar férfiak magánéletét

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. március 06..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Az internetpenetráció és az okostelefonok számának növekedésével Magyarországon is egyre nehezebb szétválasztani a munkát és a magánéletet, és ez különösen a férfiakra igaz.

    A magyar munkavállalók több mint 70 százalékának van internet-hozzáférése a munkahelyén, egyharmaduk pedig rendelkezik saját okostelefonnal, amelyen bármikor meg tudja nézni az e-mailjeit – derül ki a Randstad Workmonitor friss felméréséb?l. Az elektronikus kapcsolattartás terjedése a munka és a magánélet közötti határ elmosódásához vezethet: az összes magyar válaszadó 88 százaléka a munkaidején kívül is kap hivatalos e-maileket és hívásokat, 74 százalékukat pedig a szabadságuk alatt is keresik hasonló ügyekben.

    Magyarországon különösen a férfiak számára nehéz a szakmai és a magánélet szétválasztása: míg az er?sebb nem képvisel?inek 63 százaléka foglalkozik a munkájával a szabadidejében is, a n?knek csak 57 százaléka hajlandó erre. Igaz, a férfiaktól gyakrabban várják el, hogy folyamatosan elérhet?ek legyenek: 44 százalékuknak kell azonnal reagálnia a megkeresésekre, míg a n?knek csak 30 százaléka nyilatkozott így. Részben ezzel állhat összefüggésben az, hogy a férfiaknak nagyobb arányban biztosítanak okostelefont a munkáltatók, ugyanakkor a munkahelyi internetelérés tekintetében már a n?knek van el?nyük Magyarországon.

    Túlterheltséggel jár az információdömping?

    A nemzetközi felmérés alapján az internet-penetráció és az okostelefonok számának növekedésével párhuzamosan egyre több információ árasztja el a munkavállalókat, és ez néhol már a hatékonyság csökkenéséhez vezet. Az ázsiai országokban él?k többsége úgy érzi, azonnal reagálnia kell az e-mailekre és telefonokra, ha nem akarja elveszíteni a fonalat, és például az indiaiak háromnegyede mondta, hogy naponta több információt kap, mint amennyit fel tud dolgozni.

    [​IMG]


    „Magyarországon egyel?re ez nem jellemz?: a többség még tudja kezelni az információáradatot, és csak a megkérdezettek 16 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a folyamatosan érkez? hívások és e-mailek megzavarják a munkáját. 35 százalék válaszolta, hogy id?nként szándékosan figyelmen kívül hagyja a beérkez? üzeneteket, a többség azonban nem tartja fontosnak, hogy azonnal reagáljon a megkeresésekre” – magyarázta az eredményeket Varga Balázs, a Randstad Hungary marketing- és PR-vezet?je.

    A világ minden részén egyetértenek a munkavállalók abban, hogy a személyes kapcsolattartás fontosabb az e-mailen és a telefonon váltott üzeneteknél, ennek megfelel?en szinte mindenhol elutasítják ezek fogadását az üzleti találkozókon. A nemzetközi összehasonlítás szerint a magyarok különösen tiszteletben tartják ezt. „A magyaroknak mindössze 8,5 százaléka mondta, hogy személyes megbeszéléseken is válaszol a hívásokra, míg például Kínában a megkérdezettek csaknem fele szokott telefonálni, e-mailezni az üzleti találkozókon, annak ellenére, hogy a többséget ott is zavarja” – mondta Varga Balázs.

    A felmérés hátterér?l

    A Randstad Workmonitor egy 32 országra kiterjed? felmérés, amely els?sorban a munkavállalói attit?döket vizsgálja. A negyedévente végzett kutatás a globális és helyi trendek mellett egy-egy speciális témakört is vizsgál. A 2012. január 20. és február 14. között felvett kérdéssor többek között a személyes és elektronikus kapcsolattartási formák jellemz?it, valamint a munka és a magánélet összefonódását vizsgálta. A felmérés során Magyarországon összesen 3645, legalább heti 24 órában fizetett alkalmazottként dolgozó, 18-65 éves munkavállaló válaszolt a kérdésekre.

    Írta: IT café | 2012-03-06 10:56 | Forrás: IT café

    http://itcafe.hu/hir/randstad_workmonitor_okostelefon_internet_maganele.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Milyen igaz .
     
  3. lorandka93 /

    Csatlakozott:
    2011. november 30.
    Hozzászólások:
    60
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    szia

    Ez tény. :tef161:
     
  4. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    hihi

    minden telefon f?leg ha rajta vagy a szomszédon és akkor zörög. :bigsmile: még ha rezg?n van az is negatívan hat :tef344: :tef344:
     
  5. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    rezeg

    hat ha mar lehet valasztani, akkor inkabb a szomszedasszonyon... :tef161: :tef344:
     
  6. Démon Hill / Guest

    telefon vagy szomszédasszony

    hát most a telefonrol átterelödöt a téma a szomszédasszonyra. nekem közvetlen szomszédba én még nem láttam embert ki be menni a szembe ott van mozgás fiatal szöszi lakik ben csak a gond nem jövünk ki 1mással. (jobb lenne bejönni)
    visszatérve a telefonra nálam a nap nagyrészét betölti folyton kézbe van de nem telefonállásra. rabja lettem
     
  7. Bluesky / Guest

    Az okostelefonok

    Én nem nagyon favorizálom az okos telókat, több dolog miatt: Hamar lemerül, ha kicsi a kijelz?je akkor kiugrik a szemgolyóm mire végig játszok egy játékot vagy megnézek valamit rajta, ha nagy a kijelz?je akkor pedig nagyon drága a készülék és még hamarabb lemerül, nem beszélve arról hogy ha túl nagy, nem is áll kézre. Illetve volt okostelóm androidos, de nem mindig azt csinálta és úgy, olyan gyorsasággal amit én szerettem volna, ett?l be tudtam volna kattanni. Maradok magam részér?l a hagyományos telóknál.