Balaton,a Mi "tengerünk".

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2015. augusztus 21..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sokat a külföldi tengerpartokat választják,pedig itt van nekünk a Balaton,ami szerintem nagyon szép.Drága volna a Balaton?Vagy uncsi?Pedig teli van szép helyekkel és rengeteg program van egész nyáron.Tudom,hogy már fílingje van egy külföldi nyaralásnak és mégis csak tenger sós vízzel.Ti melyiket részesítitek előnyben?Hogy látjátok a mai Balatont?
     
  2. Pestis /

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 21.
    Hozzászólások:
    97
    Kapott lájkok:
    12
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Bizonyos szempontból jobb mint egy tenger, nem sós. Viszont nagyon zavaros, koszos szerintem a vize. Számomra semmi élményt nem nyújt a Balaton, hisz itt nem lehet csak úgy szabadon búvárkodni, a normál fürdés engem meg nem izgat.
     
  3. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A Balaton csak addig volt nagy szám, amíg az emberek rá voltak kényszerítve. Most, hogy maguk dönthetik el, hogy hová utazhatnak, értelemszerűen igazi tengert keresnek maguknak. XD

    A másik fő ok, hogy egyre drágább, a fizetések meg inkább csökkenek.


    Jobban megéri kisebb társaságoknak, családoknak összeülni, és együtt elmenni Horvátországba. XD Számtalan ilyen esetet halottam már és voltam a részese is. XD
     
  4. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Persze ez mind igaz,csak sok olyan család van aki nem engedhet meg magának egy hetet,vagy akár tíz napot tengerparti apartmanban,hanem örülnek ha egy-kétszer le tudnak menni a családdal a Balatonra még ha csak egy napra,vagy egy hosszú hétvégére.
     
  5. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ezért dobják sokan össze amijük van. XD Minden megoldható. Továbbá rengeteg a kiadó házikó, nem is drágák. Nem kötelező ötcsillagos szállodákban aludni. XD

    Ha a többség szerint jobban megéri a Balaton, akkor a többség bizony oda menne. XD

    Aki megengedheti magának a balatoni nyaralást, az a horvátországit is.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2015. november 12.
  6. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ezzel egyetértek,de én azokra gondoltam most akik csak egy-egy napra mennek,mert annyit enged a költségvetés.És ilyen nagyon sok van ám.
     
  7. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Mérget vennék rá, hogy te közel laksz a Balatonhoz, ezért erősködsz itt az egy napokkal. XD
     
  8. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem vagyok messze tőle,de nem teheti meg nagyon sok ember a külföldi nyaralást,sőt még a hazait sem,Véleményem szerint minden dolgozó család megérdemelne legalább egy hét nyaralást és kikapcsolódást.
     
  9. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Minden család megérdemelne, de a többség nem megy sehova mert nem engedheti meg. Aki viszont mehet, az megválogatja azt, hogy hová megy és hogy mennyiért. Aki a Balaton mellet lakik, az nyilván nem válogat. De ha már úgyis utazni kell, nem mind1, hogy hová és az sem, hogy mennyiért. A többségnek legalább fél nap elmegy az utazással, tehát az egynapos balatonozás kilőve. És ha már úgy is több szabit kell rááldozni, nagyobb élmény egy másik ország. Főleg, hogy nem sokkal drágábbak egyes helyek a Balatonnál.
     
  10. getkidi / Guest

    Én a tengerre szoktam menni. Közel van az is.
     
  11. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nagyon szeretem a vizet (rák vagyok :tef344: ), de szeretem látni az "alját". Tengeren még nem voltam, így marad a medence. A Balaton emiatt nem bejövős.
     
  12. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy drága és uncsi. Az árak nem alacsonyabbak mint egy horvát tengerparton, viszont a tenger azért mégiscsak szebb és nagyobb. Vagy 10 éve nem is voltunk a Balatonnál egyáltalán.
     
  13. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    A Balaton tiszta főleg a déli parton,itt látványos mert félméter mélyre biztosan lelátsz, az éttermi árak nem magasabbak mint Pesten szerintem!
    A kisboltok árai persze magasabbak de mindenhol van nagyobb üzlet (gazdaságos bolt ,lidili,stb)
    Szerintem nagyon jó a Balaton,imádom.
     
  14. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Mivel nekünk Magyaroknak nincs csak a balatonunk,szerintem meg kell becsülnünk..már volt szerencsén töbször repülővel elmenni felette ..csodás ..igaz onét nem láttam az árakat.fürödni még csak gyerekkoromban fürödtem benne igy nem túl friss az emlékek...tudom nem tökéletes a Balaton ,de legalább a miénk.Lehetne a Fekete tenger is a miénk ha nem vették volna el..de ezt hadjuk..
     
  15. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Azért amikor Révfülöpnél egy kb 60cm hosszú és 20 cm széles hal feküdt az oldalán, a felső része már félig oszlásnak indult, nem volt egy gusztusos látvány. :tef318: :tef161:
    Még jó, hogy vízibiciklivel voltunk. Egyébként tuti megtanultam volna vízen járni, úgy rohantam volna a partra. :tef161:
     
  16. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    de a vizibicigli darálóként is működik ám...csak rá kellet volna hajtani :tef293:
     
  17. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Oszt kész is a halfasírt. haha
     
  18. góré / Maffiavezér

    Csatlakozott:
    2013. június 14.
    Hozzászólások:
    983
    Kapott lájkok:
    166
    Beküldött adatlapok:
    0
    Tavaly nyár vége óta szinte naponta járok oda. Valahogy mindig a balaton környékén építkezünk. :tef161: