Tech Befellegzett a hagyományos mobilnak

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Guest hozta létre. Ekkor: 2013. április 29..

  1. Guest / Guest

    Befellegzett a hagyományos mobilnak

    Az idei els? negyedévben haladta meg els? alkalommal az okostelefon értékesítések száma a hagyományos mobiltelefonokét a világon - olvasható az amerikai International Data Corporation felmérésében.

    A szezonális okokból hagyományosan gyenge értékesítési adatokkal mutató els? negyedévben az idén 4 százalékkal n?ttek a mobiltelefon eladások a 2012 els? negyedévihez képest. Az idei els? negyedévben 418,6 millió mobiltelefon kelt el a világpiacon, szemben az egy évvel korábbi 402,4 millióval és a tavalyi negyedik negyedévi 483,2 millióval.

    Az els? negyedévi eladásokban 216,2 milliót tett ki az okostelefonok értékesítési darabszáma, 51,6 százalékát az összesnek. Az okostelefonok eladásai az idei els? negyedévben haladták meg els? alkalommal a hagyományos mobiltelefonokét. Az idei els? negyedévi okostelefon értékesítések 41,6 százalékkal múlták felül a 2012 els? negyedévi 152,7 milliót, de 5,1 százalékkal maradtak el a negyedik negyedévi 227,8 milliótól.

    "Az okostelefonok térnyerése mellett az iparág másik alapvet? trendje a kínai vállalatok el?retörése a gyártók rangsorában" - emelte ki Ramon Llamas, az IDC mobiltelefon kutatási részlegének vezet?je. "Az egy évvel ezel?tti helyzethez képest, amikor még megszokott dolognak számított az egykori piacvezet?ket, a Nokia és BlackBerry cégeket, valamint a kínai ZTE vállalatokat az els? öt között látni, mostanra olyan nevek is felt?ntek a listán, mint a Huawei, a Coolpad és a Lenovo".


    http://privatbankar.hu/fogyaszto/befellegzett-a-hagyomanyos-mobilnak-257304
     
  2. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    befellegzett

    Sziasztok!
    Nos ezen a híren nem csodálkozok!
    Most a fiatalokhoz szinte hozzá n?ttek az okos telefonok!
    De mindenkinek hasznosak,hiszen olyan alkalmazások vannak hozzájuk,amik az élet számos területén használatosak!

    Én például a múltkor a családdal Budára kellett mennünk BKV közlekedéssel!Leszálltunk a buszról és rossz irányba indultunk el!:tef293: El is tévedtünk!Nosza el? a telefont,navigáció,és a gyalogos navigációval a célhoz értünk! :tef293:
     
  3. andromeda /

    Csatlakozott:
    2011. február 18.
    Hozzászólások:
    1,148
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nekem még mindig egy kis

    Nekem még mindig egy kis összecsukható Samsungom van, nem tud szegényke semmit, csak épp telefonálni és sms-ezni, de kicsi, kis helyen elfér, és tudom kezelni.. nem adom semmiért, a család már el akarja dugni.. :tef293:
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Olyan rohamos tempóban

    Olyan rohamos tempóban fejl?dik a mobil piac hogy már követhetetlen , ha trendi akarnék lenni kéthavonta költhetnék új telefonra , most úgy 3-4 évente cserélem le ha nem megy tönkre el?bb , mert a mostani készülékek hamarább elkopik ez a gyorsabb fogyasztás miatt van hogy többet vásároljunk .
     
  5. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Atlantisz-re

    Szia Atlantisz!

    Ezek a dolgok attól függenek,hogy ki mit vár el egy telefontól.A személyes és ismer?seim tapasztalatai alapján úgy vélem,hogy a nokiák aksija a legtartósabb.Az én nokiám kb. 6-7 éve van meg aksicsere nélkül(nem is cserélnék,mert az utángyártott aksik nem sokat bírják,ezért mindenképpen új telefont érdemes venni),és így is még minimum négy napig bírja egy töltés után.
    Nagy extrákat nem tud,de én nem is igénylem.Számomra az a legfontosabb,hogy minél kedvez?bb áron,minél tartósabban m?köd? telefonhoz jussak,amin eltudok érni bárkit,és mások is viszont engem.
     
  6. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nokiám van nekem is , egy

    Nokiám van nekem is , egy Lumi 800-as el?ször tetszett aztán nem mostanra elfogadtuk egymást .
     
  7. Fencsik /

    Csatlakozott:
    2013. április 03.
    Hozzászólások:
    93
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    hát igen

    Sajnos nem csak a mobil piac fejl?dik rohamosan hanem minden és ez elszomorító mert nem mindenki tud lépést tartani vele sem anyagilag sem szellemileg mert vannak olyanok és most az id?sebb generációról beszélek akiknek még az is fejtörést okoz hogy 10 esetekben 15 éves készülékeket használjanak és ezekhez már nem is gyártanak alkatrészeket szerencsétlen 70-80 éves emberek pedig mit kezdjenek az "androidos" telefonokkal ?
     
  8. frediw / Guest

    hagyományos mobil

    Számomra a telefon beszélgetésekre való.Nem nézem mi az új trend,csak jó legyen.Most is 5 éves tellót használok
     
  9. Fencsik /

    Csatlakozott:
    2013. április 03.
    Hozzászólások:
    93
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én is :tef293:

    Ki ne nevessetek de nekem 6 éve van egy Sony Ericson K750i mobilom és még mindig azt használom az öcsém meg minden évben cseréli a szar okostelefonjait és nem is beszélve arról hogy én hurrikánban is tudok telefonálni ? neki meg :tef293: fingás közben is akadozik a térer? bocsi ha paraszt voltam n? létemre de ezt nem tudtam szebben megfogalmazni :tef293:
     
  10. Kopasz /

    Csatlakozott:
    2011. október 03.
    Hozzászólások:
    1,868
    Kapott lájkok:
    171
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Nehézgépkezelő
    Lakhely :
    Győr
    hagyományos mobil

    Igen a hagyományos telefon hive vagyok,a lényeg hogy hivni tudjak és engem elérjenek telefonon.Nem tudom megmondani hány éves egy kinyithato nokiát használok jelen pillanatban.Az én 12 éves samsongom nyugdijba vonult,ez a nokia egy ismerösöm szekrényében porosodott,de szuperül müködik.
     
  11. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    okostelefon

    Sziasztok!

    Én egy Samsung galaxy Gio érint?képerny?st használok már 2 éve és nagyon megvagyok vele elégedve. Lehet, hogy nem a legdrágább és a leggyorsabb telefon, de engem nem zavar mert amre nekem kell arra pont jó (telefonálás, SMS-ezés, net, néhány hasznos alkalmazás). A kedvenc alkalmazásom a Viber, amivel ingyenesen lehet telefonálni ha netközelben vagyunk.

    A barátaim évente cserélik a telefonjukat amiknek egyébként semmi bajuk sincsen. Szerintem ez elég nagy pazarlás, meg persze elég sok pénz.

    Nekem az els? telefonom egy hagyományos Samsung telefon volt. Azt tényleg csak telefonálásra lehetett használni ( kb. 1 évig használtam).