Tech Belehallgat a Skype-beszélgetésekbe a Microsoft?

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Balázs63 hozta létre. Ekkor: 2013. május 16..

  1. Balázs63 / Guest

    A német Heise Security szerint a Microsoft beleolvas a Skype-on keresztül zajló beszélgetésekbe és a redmondi cég szerverei meglátogatják a chaten küldött URL-eket is.

    A Heise tegnapi cikke szerint a Skype-felhasználók közötti beszélgetésekbe a Microsoft is "belehallgat." Az esetre egy olvasó hívta fel a Heise figyelmét, amely azon nyomban tesztelte és be is bizonyította az állítást. A lap szerkeszt?i között zajló chaten átküldött https URL-eket a Skype-beszélgetés után röviddel egy olyan szerverr?l kérték le, amely a Microsoft által regisztrált 65.52.100.214 IP-címen m?ködött.

    A Microsoft a lap megkeresésére azzal reagált, hogy a Skype felhasználási feltételeiben benne van, hogy az átküldött URL-eket a szolgáltató jogosult sz?rni, a spam, phishing és más kártékony oldalak felderítése, és a felhasználók biztonsága érdekében. A Heise szerint azonban a chat során átküldött http URL-ekre nem érkezett lekérés a Microsoft által m?ködtetett szerverekr?l, csak a https oldalakra - ráadásul a redmondi cég az "ellen?rzés" során a Skype-on átküldött felhasználói nevet és jelszót is felhasználta, amikor egy fájlmegosztó szolgáltatásban egy állományra mutató közvetlen https linket megnyitott.

    [​IMG]

    Az átver?s oldalak ugyanakkor rendszerint http oldalakon üzemelnek, ritkán https-en, ráadásul a lap szerint a hivatalos magyarázat azért is sántít, mert a teszt során az URL-ek headjét kérte le a Microsoft szervere, ebb?l az információból pedig nem lehet következtetni a weboldal tartalmára, így arra sem, hogy phishing vagy spam vagy más kártékony oldalról van-e szó.

    Az év elején több jogvéd? szervezet, köztük az Electronic Frontier Foundation és a Reporters Without Borders, illetve magánszemély is nyílt levelet küldött a Skype-nak, amelyben azt kérik, a szolgáltató tegyen közzé átláthatósági jelentést, részletezze, milyen felhasználói információkat gy?jt, milyen adatokat ad át harmadik félnek, illetve mi a szokásos eljárás abban az esetben, ha valamelyik (amerikai) hatóságtól megkeresés érkezik hozzá a felhasználói adatokkal kapcsolatban. A Microsoft azonban mindeddig nem tett közzé ilyen jelentést az általa pár éve felvásárolt Skype-pal kapcsolatban.


    Forrás: hwsw
     
  2. Balázs63 / Guest

    skype lehalgatás

    Én megértem,hogy sz?rni kell dolgokat a neten de azt már nem igazán értem,hogy a magán levelezéseket illetve beszélgetéseket miért figyeli a Microsoft.
    Gondolom bírósági meghagyás kell a b?nüldöz? szerveknek is a lehalgatáshoz,na de hogy arra hivatkozzon a Microsoft,hogy csak tartalom sz?rés van. Ez azért dúrva.
     
  3. csacser /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 03.
    Hozzászólások:
    458
    Kapott lájkok:
    325
    Beküldött adatlapok:
    0
    belehallgat

    Egy átlagos internet felhasználónak sajnos ez jutott,
    Mindent tudni akarnak róla a tetves multi cégek.
    A törvényeket sem tartják tiszteletben,csak azért hogy megtudják a szokásainkat.
    Tudni akarják hogy milyen oldalakat látogatsz,hol vásárolsz,meg minden mást amihez semmi közük,
    azért hogy még több sz@rt adhassanak el nekünk.
    Sajnos már az óriás cégek irányítják a világot,és nem tehetünk semmit ellenük.
     
  4. Kenan von Pasa /

    Csatlakozott:
    2013. február 05.
    Hozzászólások:
    569
    Kapott lájkok:
    8
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    actor
    Lakhely :
    Turkey
    Skype

    Sziasztok!

    Err?l olvastam régebben is, az egyik ok ez, amiért nem is használom.
    A gmailes email címeknél is hasonló dolgok folynak, ott is mindent tudni akar az emberr?l a microsoft. >)
     
  5. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    lehallgatás, üzenetek elfogása

    Az emberek közötti kommunikáció a technikai haladás jóvoltából rohamosan fejl?dött, de a lehellgatások, az üzenetek elfogása miatt lassan vissza kell térni ahhoz a módszerhez, hogy ha valakivel közölni akarunk valamit akkor odautazunk hozzá és szóban megbeszéljük vele.

    A lehallgatásról szóló információ egyébként nem tesz jót az e-mailezés, chat-elés, skype-olás, mobiltelefonálás intézményének. Az emberek nem akarják, hogy üzeneteikbe belenézzenek, a beszélgetéseikbe belehallgassanak, a küldeményeiket elfogják.
    Egy id?ben nagyon kedvelt volt a torrentoldalakon küldött PM levelezés is, de err?l is kiderült, hogy már nem csak az admin illetve moderátor tud belenézni, hanem bárki aki feltöri az oldalt. Én azóta, hogy megtudtam, akár egy moderátor vagy segít? is csámcsoghat a torrentoldalakon lév? PM-jeimen, azóta egyetlen torrentoldalon sem PM-ezek.
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    lehallgatás

    Sziasztok!
    Sajnos már réges rég tudva lev?,hogy ezeket a technikai eszközöket(számitógép,telefon,stb),nagy vállalatok,esetleg a világ vezetése lehallgatásra,megfigyelésre használja!
    Pl.:Tudtátok hogy a telefon kamerájával akkor is lehet látni hol vagyunk,ha a telefont épp nem is használjuk,csak a kezünkben van!?:tef10:
     
  7. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    pipus-re

    Szia pipus!

    Err?l a témáról különösképpen nem akartam írni,mert itt teljesen egyértelm?,hogy mindegyikünk egy véleményen van,amit még mindenki szépen és finoman is fogalmazott meg.
    Mivel említetted a telefont,ezért ott pont lehet el?nye is bizonyos széls?séges esetekben az embernek abból amir?l írsz,és akár életet menthet.
    Ugyanis ha valaki,olyan mértékben és olyan helyen lesz rosszul,vagy szenved balesetet,ahol nincs közelbe senki,aki ezt észlelje,és nincs olyan állapotban,hogy értesíteni tudjon valakit,akkor betudják mérni,hogy hol tartózkodik.
     
  8. Conax /

    Csatlakozott:
    2013. február 10.
    Hozzászólások:
    200
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Telefon lehallgatás

    Igen, ... volt róla szó valahol.
    Viszont arról is olvastam, hogy az "átkos" id?kben, amikor még a körtárcsás telefonok voltak, meg besúgó, lehallgató világ virágzott, akkor bármely család bels? beszélgetését le tudták hallgatni, ahová a vezetékes telefon be volt vezetve. Éppen ezért lett oly hirtelen népszer? a mobiltelefon, mert sokáig azt hitték, ha kiveszik bel?le az akkumlátort, akkor nem továbbít cellainformációkat.
    Tény, hogy mobilokban sok féle elektronika kapcsolás valósítható meg.
    Próbáld ki, hogy kiveszed az akkumlátort, majd 1-2 perc múlva visszateszed és kapcsold be. Ha az órát nem kell beállítani, akkor a mobilodban kell lennie még valaminek, ami az órának áramot biztosított. De akkor se legyél nyugodt, hogy árammentes a mobilod, ha az órát esetleg újból be kell állítanod, mert "elfelejtette" az id?t, mert ez csak az jelenti, hogy az óra nem kapott áramot.

    Sok - f?leg drágább, 100.000 Ft-os nagyságrend? - mobilt elve úgy terveznek, hogy lopás esetén még akkor is meg lehessen találni a mobil által kibocsátott rádiójelek alapján, ha ki van kapcsolva, vagy az akkut kiveszik bel?le. Ez viszont magával von egy másik kérdést: ezek és a többi mobilok akkor mindig közvetítenek olyan jeleket, amir?l mi nem is tudunk ??? Igen! Ma minden mobiltelefon használóról szinte 1-2 m pontosságra meg tudják mondani, hogy hol van.
    Az is hamar közismert lett, hogy a mobiltelefon rádióhullámokat bocsát ki a tér minden irányába és a telefonbeszélgetésünket csak az nem hallgatja le, aki nem akarja, ... vagy akinek nincs olyan berendezése, amivel minden frekvenciára rá tud állni.
     
  9. Fencsik /

    Csatlakozott:
    2013. április 03.
    Hozzászólások:
    93
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem

    A Microsoft és egyéb nagyobb vállalatok szerintem piackutatási célból használják a készülékek kameráját egyeb berendezéseit hiszen a hétköznapi ember mindennapjaiban történt beszélgetések panaszok esetleg pozitív értékelések mind mind mérföldkövek az ilyen multi cégek életében. De helyesbítsen ki valaki ha tévednék :tef293:
     
  10. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    aggodalmak

    Sziasztok

    Olvasom az aggodalmakat, igaz én nagyon ritkán használom mostanában, régebb mindig aktiv volt nekem is a Skype.
    Én nem félek a lehallgatástól, sem pedig a követést?l, mert semmi olyan nem történik ami törvényellenes lenne az én részemr?l.
    A tudat viszont, hogy kukkolnak és a magánszférámat idegenek is bitorolják, az már nagyon zavar, ás erre lehetett is számitani, bármennyire is nem szeretnénk.
    Pl. arról is olvastam, hogy úgyanigy a magán telefon beszélgetések, SMS -ek is követve vannak.
     
  11. fegya963 /

    Csatlakozott:
    2013. március 08.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    poén

    Eszem megáll(!), és még én akartam skypen keresztül támadást indítani Kórea ellen. [​IMG]

    Ejnye bejnye rossz fegya [​IMG] [​IMG]