Tech Béna jelszavak miatt szívnak a netez?k

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. június 13..

  1. Devil / Guest

    A leggyakrabban használt internetes belépési kódok között megtalálható "12345678" és a "jelszó" kifejezés is - derül ki egy brit kutatásból. A pofonegyszer?en kitalálható jelszavakkal a felhasználók nagy kockázatnak teszik ki magukat.

    Az emberek közel öt százalékának a "password", vagyis magyarul "jelszó" kifejezés a belépési kódja a regisztrációhoz kötött internetes oldalakon - derült ki egy friss kutatásból, amit Mark Burnett it-biztonsági szakért? készített. A felméréshez tízezer Nagy-Brittaniában él? felhasználói adatait használta fel, kizárólag a kutatás céljából - olvasható a brit Daily Mail internetes oldalán.

    A kutatásban résztvev? internetez?k körében a második legnépszer?bb jelszavaknak az "123456", a harmadik leggyakoribb az "12345678", a negyedik pedig az "1234" kifejezések bizonyultak. A legtöbbet használt harminc jelszó között hetedik lett a "dragon" (sárkány), tizenegyedik a "letmein" (engedj be), tizenkettedik a "monkey" (majom) és huszonharmadik pedig a "superman".

    A kutatást végz? szakember szerint meglep?en sok belép?kód árulkodott arról, hogy az emberek rosszul érzik magukat, ugyanis gyakoriak voltak a "hopeless" (reménytelenség), "killmenow" (ölj meg most) és a "hatemyjob" (utálom a munkámat) jelszavak.

    Orosz hackerek inspirálták a kutatást

    Burnett szerint összességében elmondható, hogy az internetes jelszavak negyven százaléka annyira egyszer?, hogy minimális fejtörést sem okoz az a kéretlen betolakodóknak. A biztonsági szakember szerint nagyjából tízezer jelszó teszi a világhálón használt biztonsági kódok közel kilencvenkilenc százalékát, a maradékot pedig több millió egyedi jelszó adja - ez utóbbiak számítanak biztonságosnak. A könnyen kitalálható jelszavakat azért sem érdemes használni, mert internetes b?nöz?k szótárszer? adatbázisok felhasználásával egyszer?en kitalálhatják azokat.

    Saját elmondása alapján Burnett azután készítette a kutatást, hogy hat és félmillió Linkedin-felhasználó jelszavait lopták el orosz hackerek és publikálták egy oldalon. A biztonsági szakembernek rögtön felt?nt, hogy nagyon gyakran használják fel a "Password1", illetve a" "Linkedin" kifejezéseket belépési kódszóként.

    [origo]|2012. 06. 13., 12:20|Utolsó módosítás:2012. 06. 13., 12:23
    http://www.origo.hu/techbazis/20120612-az-internetes-oldalakon-hasznalt-jelszavak-negyven-szazaleka-nem-biztonsagos.html
     
  2. The1st /

    Csatlakozott:
    2012. március 08.
    Hozzászólások:
    317
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Jelszavak

    Szerintem elég gáz, hogy valakinek az a jelszava, hogy "jelzó", vagy "1234568". Tudomásom szerint a jelszavak pont azért vannak, hogy csak te tudj belépni az adott helyre, de ahhoz egy er?sebb, többféle karakterb?l összerakott jelszó kell.
     
  3. Devil / Guest

    re:jelszavak

    Nekem például van egy haverom a világ legegyszer?bb jelszavát használja, de még nem törték fel neki semmijét! Mindenki nagy bonyolult 120 ezer karakteres jelszavakat használ, holott elég lenne egy frappáns egyszer? jelszó is amit a büdös életbe nem gondolna rá senki hogy az a jelszó :tef161:
     
  4. The1st /

    Csatlakozott:
    2012. március 08.
    Hozzászólások:
    317
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    re:re:jelszavak

    Persze. Az én jelszavaim is rövidek, de elég nehéz lenne kitalálni ?ket.
    Az egyik barátomnak a jelszavaiban vannak számok, bet?k és írásjelek is, bár ett?l eltekintve roppant egyszer? és senki sem gondolna rá. :tef293:
     
  5. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én is használok

    Én is használok számokat és kis/nagybet?ket a jelszavamban de nekem az jelent problémát hogy nem szeretem ugyanazt a jelszót használni más más oldalakon így nem ritka hogy egyes oldalakra való bejutás csak a új jelszó lekérése után tudom használni , és talán itt a probléma lényege mert sokan ezért használnak egyszer? jelszót .
     
  6. Devil / Guest

    re: én is

    nekem a felhasználónevem nem ugyan az és a jelszavak egyeznek, én pont fordítva csinálom mint általában szokták :tef293:
     
  7. frediw / Guest

    jelszavak

    Szerintem a jelszo valastasa olyan mint az oldal fontosaga.Nekem is vannak olyan oldalak aminel egyszeru a jelszo de annak az oldalnak amit jelent valamit szamomra, nem egyszeru a jelszava.
     
  8. erdeikutya / Csillagvadász

    Csatlakozott:
    2012. január 05.
    Hozzászólások:
    1,332
    Kapott lájkok:
    433
    Beküldött adatlapok:
    0
    jelszavak

    hello, a jo jelszo ismerve, hogy olyan legyen, amit nehez kitalalni, feltorni. Mert ugye feltorhetetlen jelszo nincs, csak keves szamitogep-kapacitas :tef293:. En igyekszem olyan kombinaciokat hasznalni, ami a felh. nevet a jelszot es szemelyes vonatkozast is tartalmaz.

    Kis erdekesseg: tavaly vagy tavalyelott feltortek az azet szlovak portalt, es tobb-szazezer jelszot loptak el, koztuk a tulajet is. A hackerek kitettek valamelyik forumra, sot a media is kapott masolatot, igy megtudhattuk, hogy a tulaj jelszava a "f@szvagyok" ( eredetiben kokotsom). De legalabb igaz!!!! :tef161:
     
  9. oldsipi50 / R.I.P.

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    1,060
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    jelszó

    a kirúgásoktól függ mikor melyik nevet használom. a jelszavaim van három mindíg kötödik valamihez. egyszerüek ,lehet ezért nem háborgatnak :tef344:
     
  10. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Cégemnél meg

    Cégemnél meg meg szoktam,hogy nem egyszer? jelszót használok,minimum a kis bet?,nagy bet? ,szám,spec karakter :tef161:
     
  11. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    csak nehéz követni

    Csak tudod mikor van egy két fiokod egy két profilid email címed stb stb és mindnek külön jelszava van ami min 10 karaktert minden féle karakterrel akkor wordban kell vezetni, hogy melyik melyikhez tartoik mert a géppel sem ildomos megjegyeztetni ugyanis ahoz lecsüccsenhet más is plusz suliban munkahelyen ovatosan kell bejelentkezni :tef293: nem beszélve paypal jelszo és hasonlo prioritással rendelkez? fiókok ja és a jelszavad egy oldalon soha ne egyezzen az email cimed jelszavával mert akkor pl az accod könnyen lopható amire hallottunk már pár példát, röviden az eddigi tapasztalataim alapján ennyi :tef293:
     
  12. Jonhy62 /

    Csatlakozott:
    2011. augusztus 08.
    Hozzászólások:
    154
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    jelszo

    ismerek olan személyt akinek bármit tehetsz valoszinü bemegy a gépedbe ha akkar 1évesen tudta használni a gépet .senki nem tanitota nem ismerte a betüket akkor se értetem 3évesen tv-k telok és hasonlok programozás. eltiltotam a géptöl kb 8éves komoly jelszot csináltam 16 jegyü kb fél oráig fogta meg.és akkor jöttem rá nincs értelme kérdeztem hogy csinálja ,a válasz csak nyomkodok.