Hírek Itthon Benedek Tibor Arénára neveznék át a Duna Arénát

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' lena61 hozta létre. Ekkor: 2020. június 19..

  1. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Benedek Tibor Arénára neveznék át a Duna Arénát
    Több szerkesztőség szerint a 47 évesen elhunyt sportlegendánál nincs méltóbb vízilabdázó, akinek a nevét viselhetné az intézmény.
    [​IMG]
    Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
    2020. június 19.

    A Nemzeti Sport azt kezdeményezi, hogy a csütörtökön elhunyt Benedek Tibor nevét vegye fel a 2017-es vizes világbajnokságra épített Duna Aréna.

    A Nemzeti Sport Online-on megjelent közlemény szerint a háromszoros olimpiai bajnok - aki hosszan tartó súlyos betegség után, életének 48. évében hunyt el - a legtöbb magyar olimpiai bajnokkal büszkélkedő sportág, a vízilabda egyik legnagyobb egyénisége volt.


    Kapcsolódó
    „Elment a világ egyik legnagyobb játékosa” – így búcsúznak Benedek Tibortól a pályatársak
    [​IMG]
    Sorra jelennek meg a gyászoló emlékposztok.

    „Megérdemli az emléke, hogy méltóképpen tisztelegjünk előtte. A csütörtök esti mécsesgyújtás a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Benedek Tibor második otthona előtt ilyen tisztelgés volt. Ezrek zarándokoltak el a hajnalban elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó portréjához. A sor vége a Margit hídnál kanyargott. A nagyrészt spontán esemény a szervezők szándékától függetlenül önálló életre kelt, nemzetegyesítő aktussá nemesedett”

    - olvasható a honlapon.

    A közlemény kiemeli, az ország jeles uszodái legendás sportemberek, úszók, vízilabdázók nevét viselik.

    „Benedek Tibor egyiküknél sem volt kisebb sportember. Ha valaki méltó névadónak, akkor az ő”

    - írták.

    Kapcsolódó
    Hatalmas tömeg búcsúztatta Benedek Tibort a Margitszigeten
    [​IMG]
    Több ezren gyújtottak gyertyát a legenda emlékére, a sziget bejáratáig kígyózott a sor.


    KÖVESS MINKET:
    https://www.facebook.com/IMagyarorszag/
    https://www.youtube.com/channel/UCc-A_4Dsu9KVor1Ge3VOZSA
    https://www.instagram.com/szeretlekmagyarorszag.hu/


    Szécsi Zoltán: Benedek Tibor betegsége mást 2-3 hónap alatt legyőzött volna

    Benedek Tibor Arénára neveznék át a Duna Arénát


    Hatalmas tömeg búcsúztatta Benedek Tibort a Margitszigeten


    Benedek Tiborra emlékeznek a Margitszigeten, a Hajós Alfréd uszodánál


    Egyik legnagyobb ellenfele Benedek Tiborról: „sosem fogom megbocsájtani magamnak, hogy neki sosem mondtam el, amit most fogok”

    „Örökké szeretlek” – így búcsúzik
     
    • Like Like x 1
    • Egyetértek Egyetértek x 1
  2. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szia!
    Köszönöm Neked,hogy ezt a hírt beraktad. Délelőtt még eszembe volt (szégyenlem magam amiért ellfelejtettem) ,de aztán sok minden történt.
    Nos ez az Ember ,akiről szó van minden sportoló példaképe volt/lehetett volna!! Amit ez az Ember adott a Magyarországnak és euróbának az nem is emberi! Én a kezdetektő kísértem végig a pályafutását,még gyerek fejjel.Amikor szerintem jogtalanul eltiltották a sportolástól egy krém miatt,nem siránkozott,hanem a visszatérése után a Magyar vizilabda válogatott élére állt,úgy mentálisam,mint játéktudásban és olimpiai aranyérmet nyert! Válaszul a vádaskodásokra!
    Azt hiszem nem vagyok egyedüli ,aki mint szurkoló is rengeteget kapott Benedek Tibortól!
    Köszönöm mindezt! És nyugodjon békében.
     
    • Like Like x 2
    • Nyertes Nyertes x 1
  3. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Szia!
    Neked sincs egyszerű életed, az idő meg szalad, utána a harag, fájdalom, tapasztalat....stb.
    Neked mélyebbek a vele való érzéseid. Én a távolból figyeltem...........még, most is azt mondom, hogy nagy baj lehet odafent, ha a legjobbak kapják a behívót idelent !
     
    • Like Like x 2
  4. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    "Mert mindennek megvan az oka" "Amit Én nemtudhatok...."
    Öszintén sokszor nem is akarom tudni.Sajnálom,ha ez bántó sokaknak.
     
    • Like Like x 1
  5. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
     
    • Like Like x 1
  6. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Nem is kell tudnunk mindent, van ami számunkra itt a földön érthetetlen.
    Viszont azt meg, én nem értem, hogy mi a bántó és kiknek??? /miket nem tudsz mondani/
     
  7. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    BENEDEK TIBOR FELESÉGE, EPRES PANNI AZ UTOLSÓ PILLANATOKBAN IS FOGTA FÉRJE KEZÉT


    ORIGO2020.06.20. 15:12

    Epres Panni 16 évesen egy véletlennek köszönhette, hogy találkozott Benedek Tiborral, akivel később egymásba szerettek, összeházasodtak és két gyerekük született. A modell a 2018 nyarán kapott borzasztó hírek után is hihetetlen tartással viselte a halálos betegség elleni küzdelmet és igazi támasza volt férjének, akinek a halálos ágyán is végig fogta a kezét, írja a Ripost.

    Benedek Tibor és Epres Panni szerelme még a nő tinédzserkorában kezdődött. Epres Panni édesanyja arra kérte lányát, hogy kísérje el egy évfolyam-találkozóra, amire vonakodva mondott igent, attól tartott, hogy unatkozni fog. Az este folyamán úgy döntött, hogy körbenéz az iskolában. Így nyitott be véletlenül egy tornaterembe, ahol az akkor már felnőtt válogatott Benedek Tibor edzett. Még nem ismerték egymást, de Panni elképesztően zavarba jött.

    Az első találkozást több másik is követte, de úgy alakultak a körülmények, hogy ekkor még nem teljesedhetett be kettejük szerelme. Benedek a vízilabdázás miatt Olaszországba költözött, ahol megházasodott és egy lánya is született. Bár Epres Panninak is volt ekkor egy komoly kapcsolata, elmondása szerint rendkívül rosszul érintette a hír, hogy élete legelső szerelme mással kötötte össze az életét, bízott benne a lelke mélyén, hogy még találkoznak.

    2002-ben lettek végül egy pár Benedek Tiborral, 2010-ben házasodtak össze. Két közös gyereket neveltek, a 2007-ben született Mórt és a 2009-ben született Barkát. Epres Panni pedig saját karrierje mellett kiemelt figyelmet szentelt férje pályafutásának, mindenben maximálisan támogatta, az edzések, versenyek és a sok utazás mellett is biztos családi hátteret teremtett a háromszoros olimpiai bajnoknak.

    2018 nyara azonban mindent megváltoztatott, az orvosok közölték Benedekkel, hogy halálos beteg. A sportoló egész életében óriási küzdő volt, ekkor sem hátrált meg és a kezelések mellett is folyamatosan dolgozott, és eközben a betegségéről nem panaszkodott senkinek.

    Benedeket a családján kívül vasakarata és példátlan munkamorálja segítette abban, hogy a gyilkos kór ellenére is eddze az újpesti vízilabdásokat. A negyedik kerületi csapat gyakorlatilagcsupa fiatalból, gimnazistából állt, mégis sikerült a Mesternek a felnőtt mezőnyben a bajnokság rájátszásába vezetnie az együttest az idei kiírásban, amit a szakma egy kisebbfajta csodaként ismert el.

    Mester, így hívták a tanítványok Benedeket, aki nemcsak a parton mondta el az edzéseken az egyes feladatokat a fiúknak, hanem a súlyos betegsége ellenére is beugrott a vízbe, hogy személyesen bemutassa azokat, méghozzá tökéletes módon.

    [​IMG]
    Az UVSE játékosai rajongva szerették Mesterüket.FORRÁS: UVSE/FACEBOOK
    Az utolsó hónapokban a hatalmas hát-, váll- és karizmok talán már koptak valamelyest a gyilkos kór miatt, dea medence szélén állva ugyanaz a tűz, ugyanaz a karizmatikus kisugárzás áradt Benedekből, ahogy figyelte és irányította csapatát a mérkőzések alatt.Ezeken a meccseken a klasszis mögött mindig ott ült a nézőtéren örök szerelme, élete párja, Epres Panni is, hogy támaszként ott legyen a párja mögött.

    Egészen május elejéig vezényelte tanítványait a vízilabda valaha volt egyik legnagyobbika, majd hirtelen, egyik napról a másikra búcsút intett szeretett sportágának. "Szerettem Mester lenni, megkaptam tőle szinte ugyanazt az örömet mint játékosként, és büszke vagyok a csapatra, amelyikkel másfél szezont együtt dolgoztam" – írta május eleji búcsújában Benedek.

    Felesége természetesen továbbra is mindent megtett, hogy ezekben a különösen nehéz időkben is meglegyen a biztos családi háttér,és hogy a külvilág semmit ne sejtsen férje, családja drámájáról.

    [​IMG]
    Epres Panni igazi társa volt mindenben Benedek Tibornak.FORRÁS: INSTAGRAM/EPRES PANNI
    Utolsó reménysugárként még génterápiás kezelésnek vetette alá magát a klasszis, de már az sem segített rajta.Nagyjából másfél héttel ezelőtt otthonában rosszul lett és kórházba került.Az utolsó napokban az intenzív osztályon már csak feleségével és az orvosaival kommunikált, nem szerette volna, ha gyermekei olyan állapotban látják.

    A 47 éves legenda végül kétévnyi harc után, június 18-án halt meg a kórházban, úgy, hogy élete szerelme, gyermekei édesanyja végig fogta a kezét az utolsó lélegzetéig.

    Legfrissebb ajánlataink
    Olyannyira szomorú, hogy én többet nem posztolok róla! :tef10: léna61
     
    Utoljára szerkesztve: 2020. június 20.
    • Like Like x 1
  8. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szia!
    Arra értettem,hogy sokan úgy gondolják,úgy egyszerűbb szerettünk halálát elfogadni,ha azt sulykoljuk magunkba,hogy az volt isten célja és ,hogy jó oka volt rá. Én elfogadom,hogy sokan így gondolják. Csak fogadják el ők is,hogy én meg nem.
    Így értettem Léna.
    Üdv!
    gonzzo
     
    • Like Like x 1
  9. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Szia!
    Köszönöm, hogy segítettél megértenem. Egyetlen mondattal válaszolok csupán:
    "Mindig a jók mennek el".
    A többiekkel meg ne is törődjél, azt gondolsz...teszel, ami neked igazán megfelel, és ez így van jól.
     
    • Egyetértek Egyetértek x 1
Címkék :